Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Monitor bun pentru programare

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
unudinmultime

unudinmultime

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 21.03.2021
Salut. Ce monitor de programare bun recomandati de max 1000 lei ?
Conteaza refreshul  dac nu il folosesc pentru gaming ? Merita sa dau mai multi bani si sa iau 4k daca vreau sa fie mai bun cu ochii ?

#2
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 29.11.2013
Eu iti recomand un monitor tip frameless - in cazul in care vrei sa adaugi al doilea monitor si nu vrei sa ai o dunga neagra foarte proeminenta.

Eu am Lenovo Q24i si sunt multumit de el - imi place piciorul acestuia, ca poti tine laptopul sub monitor.

#3
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,411
  • Înscris: 23.12.2015
Acum depinde si de ochii tai, daca ai sau nu ochelari. Acum cativa ani i-am luat sotiei un monitor Lenovo L24q-10 Frameless QHD si dupa o vreme a avut probleme. L-am trimis in garantie, nu s-a mai putut repara, ne-au dat banii inapoi si acum i-am luat un  DELL S2421HN de la Altex cu 543 lei cu care e mai fericita decat cu vechiul Lenovo deoarece are fontul mai mare (sotia lucreaza tot in programare)

#4
unudinmultime

unudinmultime

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 21.03.2021
Ok. Diagonala trebuie sa fie cat mai mare ca sa poti lucra cu mai multe documente simultan fara sa le tot schimbi daca ecranul e mic ?
Cele 4k merita banii daca stai mult timp cu ochii in ele ?
Mersi de ajutor.

#5
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Un ultrawide 1440p de 34" ti-ar veni bine pentru programare ... poti impinge si mai tare de atat (dar incepe sa creasca pretul) ... cu un 32:9 de 49"

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate