Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Monitor bun pentru programare

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
unudinmultime

unudinmultime

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 21.03.2021
Salut. Ce monitor de programare bun recomandati de max 1000 lei ?
Conteaza refreshul  dac nu il folosesc pentru gaming ? Merita sa dau mai multi bani si sa iau 4k daca vreau sa fie mai bun cu ochii ?

#2
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 29.11.2013
Eu iti recomand un monitor tip frameless - in cazul in care vrei sa adaugi al doilea monitor si nu vrei sa ai o dunga neagra foarte proeminenta.

Eu am Lenovo Q24i si sunt multumit de el - imi place piciorul acestuia, ca poti tine laptopul sub monitor.

#3
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 23.12.2015
Acum depinde si de ochii tai, daca ai sau nu ochelari. Acum cativa ani i-am luat sotiei un monitor Lenovo L24q-10 Frameless QHD si dupa o vreme a avut probleme. L-am trimis in garantie, nu s-a mai putut repara, ne-au dat banii inapoi si acum i-am luat un  DELL S2421HN de la Altex cu 543 lei cu care e mai fericita decat cu vechiul Lenovo deoarece are fontul mai mare (sotia lucreaza tot in programare)

#4
unudinmultime

unudinmultime

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 21.03.2021
Ok. Diagonala trebuie sa fie cat mai mare ca sa poti lucra cu mai multe documente simultan fara sa le tot schimbi daca ecranul e mic ?
Cele 4k merita banii daca stai mult timp cu ochii in ele ?
Mersi de ajutor.

#5
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Un ultrawide 1440p de 34" ti-ar veni bine pentru programare ... poti impinge si mai tare de atat (dar incepe sa creasca pretul) ... cu un 32:9 de 49"

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate