Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

aplicatie Android WebLock

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Vlad_xxxx

Vlad_xxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 17.11.2012
Salut

De la inceput trebuie sa spun ca e o aplicatie scrisa de mine.

In 2 vorbe, e un mic browser care poate merge peste tot pe Net (cu unele exceptii dar putine legate de protocoale mai ciudate). Partea interesanta e ca afiseaza paginile pe lock screen-ul Android, deci nu trebuie descuiat telefonul (sau tableta, dar e gindit mai mult pentru telefon).
Sa dau si link-ul, e la Google Play, cu acte in regula:

https://play.google....cu.vlad.weblock

Documentatia e doar in engleza (se poate traduce in Google Translate, care dupa cum bine stim e cam aproximativa). Daca are cineva intrebari de pus pe-aici prin comentarii o sa le raspund, in limita timpului disponibil. Sau se poate folosi desigur pagina lui de feedback, data la GPlay.

Mai sint si citeva pagini speciale scrise de mine, printre care una de luat notite direct de pe lock screen (de-aia se cheama reminder). Deasemenea, are o functie cu care se poate pune usor o poza sau chiar pagina de pe Net ca fundal al lock screen-ului (treaba poate fi facuta si din sistem dar ceva mai complicat)..Vedeti mai multe in descrierea de pe GPlay, nu vreau sa ma lungesc prea mult.
Intre altele se poate folosi daca vrei sa arati cuiva poze de pe Net, de ex. de pe Instagram, cu telefonul incuiat. Ca am auzit ca se poarta. Si, desigur, pentru personalizare.

Trebuie sa mai spun 2 chestii:
- Merge de la Android 4.4 KitKat in sus. E testat in primul rind pe 10. Nu stiu cum merge pe 11. In rest ar trebui sa mearga, in general vorbind.
- Pe scurt despre restrictia de schimbare a domeniului: Daca tel. e incuiat hard (adica nu cu swipe, cu ceva gen parola sau PIN), din motive de securitate nu se poate schimba domeniul de pe lock screen. Se poate naviga in acelasi domeniu + in paginile proprii ale aplicatiei. Pentru schimbarea domeniului trebuie mers in telefon.

Daca aveti vre-un feedback, fie el pozitiv sau negativ, va rog nu va sfiiti.

#2
Vlad_xxxx

Vlad_xxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 17.11.2012
Am omis data trecuta sa mentionez ca aplicatia e utila si la ascultat muzica (de ex. pe youtube) de pe lock screen. Am omis intentionat, pentru ca mai vroiam sa-i mai fac o chestie care intre timp e gata. Si anume, pagina de My pages, accesibila din meniu (sub Go to page / URL), care sint 10 bookmark-uri pe care user-ul le poate seta ca sa le puna dupa aia mai usor pe lock screen. (Se tin in cookies si nu parasesc niciodata dispozitivul.) Chestie zic eu utila si in general, si in mod special pentru muzica, poti sa-ti salvezi citeva playlist-uri de exemplu.
Eu am incercat un pic sa vad cum merge si mi se pare comod. Dar desigur ca eu sint subiectiv. N-ar strica sa incerce si altii si eventual sa-mi dea sugestii ba chiar si critici.

Intre timp am aflat si cum merge pe 11. Si anume foarte bine. Am aflat la prima mina pentru ca baietii de la Samsung, in marea lor bunavointa, mi-au pus Android 11 pe telefon. Deci WebLock merge exact ca inainte ba cbiar un pic mai bine, fara sa fi facut eu ceva dar baietii de la Google au facut o mica imbunatatire.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate