Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Prison Break

- - - - -
  • Please log in to reply
2182 replies to this topic

#2179
radudelaroman

radudelaroman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.09.2009

View PostSoR!n, on 28th May 2009, 21:09, said:

Mie mi-a placut finalul.. chiar daca a fost cam exagerata ultima parte (eu am vazut The final breal).

T Bag a avut un final "glorios".  Michael practic a murit pt ca nu a tras el alarma.

eu cred ca tu nu ai inteles ideea.Michael s-a bazat pe faptul ca Teddy il toarna si daca il toarna conducerea inchisorii va putea dezactiva alarma.Aminteteste-ti  ca el a taiat incuietoarea cu autogenul si fumul produs nu a declansat alarma de incendiu.

#2180
silviu_marius

silviu_marius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 25.04.2009
Ok. am citit o parte din aceste posturi si am ajuns la niste concluzii.
1. mi-am dat seama cam tarziu ca oamenii au vazut cate 1 ep pe saptamana :lol:, eu vazand cate aproape 1 sezon in 3 zile normal ca aveam o fluenta in serial :lol: !!
2. sezonul 1 e extrem de realist, sigur, plin si de cliseele de genul Vine paznicul de 2-7ori in acea faza, intra in incaperea unde erau prizonierii sa "repara" zidurile si ei acopera Gaura :lol:.
totusi consider ca planul lui scofield a avut destule scurgeri, hibe..
nu degeaba au evadat in jur de 7-11 oameni, PARCA.
dar faza in care scofield turna acid astfel incat sa treaca de acea teava de dedesubt, fara sa se gandeasca cum ca cineva ar repara-o intr-un final.. atunci a fost marea greseala.
apoi deja totul s-a transformat intr-o poveste de viata.
sezonul 3 a fost creat pentru ca asa s-a dorit.
prea era trasa faza cu dorinta companiei de a-i anihila pe cei 2. de parca ei stau in calea companiei. in fine.
gestul lui kellerman e de admirat, si-a cam spalat pacatele.
3. despre personaje:
scofield: om care pune prea mult la suflet, care a murit ca prostu' in sezonul 4 The final break.. Ce , nu putea sa isi ia niste manusi de protectie????
burrows: desi stia ca nu sunt frati, tinea la scofield mai ceva ca la oricine altcineva.
tbag: cel mai tampit personaj, il urasc, deja prea tras de par evolutia lui.
cbone: cel mai tare personaj, omul cel mai nevinovat din tot serialul, aproape de burrows. tot respectul!
mahone: drogat, instabil, nu avea ce sa caute la fbi.
"tigroaica" morgan gretchen: o femeie care si-a dedicat viata Companiei, dar care i-a tras o palma la fund.
sucre: genul de om care poate fi cumparat cu bani, dar care niciodata nu ar intoarce spatele. (cel putin a evoluat din sez 1 :lol: ! )
tancredi: genul de femeie ciudata, eu cel putin asa o consider.
sefu' companiei: general in rezerva, tradat de guvernul american.
bellick: om care nu prea avea ce cauta in operatiunea de distrugere a companiei.

revin.

#2181
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,275
  • Înscris: 22.07.2005
Si eu am vazut PB in cateva zile, si mi-a placut foarte mult filmul asta. La final pot sa imi dau si eu putin cu parerea...
Prima serie a fost destul de interesanta, a doua a fost cea mai buna. Nu mi-a placut cum a mers ultima parte, chestia asta cu reinviatul doctoritei nu m-a convins deloc. Relatia dintre Scofield si Tancretti mi se pare cat se poate de artificiala si cred ca se putea inventa o alta stare de fapt, in care lucrurile ar fi evoluat intr-o alta directie...

Personajele au fost destul de frumos lucrate, iar actorii si-au facut foarte bine treaba. Dintre toti l-as remarca pe T-bag interpretat de Robert Knepper. Cred ca acest actor mai are multe lucruri de aratat.
Per total merita vazut, intregul serial arata bine pana la urma...

#2182
ClaudiaPB

ClaudiaPB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.08.2010
Cel mai bun serial, fara indoiala !

Mahone a avut cea mai buna evolutie. Din drogat si ucigas ce era in sezonul 2, a devenit ( in sezonul 4 ) la fel de loial fata de ceilalti, ca si Sucre.

Jos palaria pentru Mahone  :lol: desi oricum personajul meu preferat ramane Linc !  :inlove:

#2183
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 28.12.2008
Mie mi-au placut sezoanele din Prison Break exact in ordinea in care au aparut.Oricum este un serial foarte interesant si il recomand oricui.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate