Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

SIM PrePay Germania(minute si date mobile)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Plec in Germania la munca pe o perioada nedeterminata si as vrea sa stiu ce retele de telefonie mobila sunt mai avantajoase.

M-ar interesa datele mobile sa fie suficiente pentru o utilizare medie de YouTube si retele sociale. Cam 20 GB am vazut ca ar fi maximul ce ofera nemtii pe la 40 de euro.
Apoi si niste minute internationale mi-ar trebui, 1000 de minute pe luna ar fi suficiente dar poate exista ceva mai mult in acel pret de maxim 40 de euro/luna.

Cand am mai fost in Germania foloseam Lebara dar parca mi se parea ca se ducea oferta de 20 de euro mai repede de o luna. Mai aveam prieteni care foloseau LycaMobile dar nu inteleg ce oferte au pe site cu reduceri pentru Romania.

Momentan nu vreau sa imi fac un abonament de mobil acolo, mai degraba unul fix de TV+NET.

Edited by smiley2, 28 April 2021 - 16:27.


#2
Hailztorm

Hailztorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 13.02.2012
o2-ul nu stiu cum e , dar stiu ca la acoperire face figuri...nu mai stiu care mai e, eu am avut lebara, si am fost multumit, aaa mai vezi la telekom un prieten imi activa pe numele lui cu 15-20 de euro parca sau 35...sincer nu mai stiu, doar ca o sa fie cam scump, eu tot pe lebara zic, acum vezi tu.

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
Ti-as recomanda sa pui aici intrebarea: https://forum.softpe...uropa-centrala/

#4
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Poti muta topicul te rog sa nu deschid altul? Chiar nu gaseam sectiunea unde as putea posta despre asta.

Edited by smiley2, 28 April 2021 - 17:49.


#5
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011

View Postsmiley2, on 28 aprilie 2021 - 16:17, said:

Mai aveam prieteni care foloseau LycaMobile
https://www.lycamobi...dles/#/national
Posibil să găsești alte reduceri, daca încarci in aplicație după ce înregistrezi numărul.

Edited by costeld69, 28 April 2021 - 20:03.


#6
drive-x

drive-x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 25.10.2016
Vezi ca au la Lidl niste oferte faine cu operator din reteaua Vodafone. Lyca si Lebara sunt varza, daca te plimbi prin zone neurbane, vei observa ca nu prea ai semnal.
Daca vrei sa iti faci abonament, sa fii atent, ca multi nu au incluse pachete cu minute internationale.

#7
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
in Germania  sunt 3 mari operatori de telefonie mobila  cu retele proprii : , T - Mobile  , Vodafon si  O2  .  toti ceilalti  sunt  operatori  merg pe aceste  retele  , gen   aldi  , lidl  lucamobile , lebara etc. asa ca cel mai bine iei un prapay  direct  de la un oprator cu retea proprie .  cel mai avantajos este  O2     referitor la pret si cat mai mult trafic de date . de aici alegi  ce oferta iti place  :  https://www.o2online...  ,si  tine minte  3 lucruri  !
1- in Germania  internetul  este foarte scump  si cam prost  , Romania  ii bate lejer pe nemti  la pret si viteza de date
2 - in afara de cei 3 operatori de net  restul sunt subcontractori ce folosesc alta retea de internet  si   posibil sa primesti putin mai mult net dar la viteza  mult mai mica
3- de unde iti cumperi cartela de telefon  roaga sa iti activeze numarul  , alfel fei fi nevoit tu acasa prin videocall  sa te identifici  cu actul de identitate in mana  si sa te prezinti  in limba germana sau engleza  pentru identificare  si e un pic mai dificil  . asa este acum noua lege  .

O2  , siteul posta vad ca da eroare  ,  https://www.o2-freik...ife/flextarife/

#8
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
revin cu o copletare  : ce ofera  O2  sau alt operator referitor  la traficul de date  : Enthält 6,5 GB Highspeed-Datenvolumen mit bis zu 225 MBit/s (im Durchschnitt 50,3 MBit/s; Upload bis zu 50 MBit/s, im Durchschnitt 23 MBit/s) im dt. O2 Mobilfunknetz. Nach Verbrauch des Highspeed Volumens bis zu 32 Kbit/s.  Ofera  O2  la 14,99  la  6,5 Gb  .

si ce zice Aldi talk   :  Die Nutzung der Technologie erfolgt im Rahmen der maximalen Geschwindigkeit von 25 Mbit/s im Download und 10 Mbit/s im Upload.  . la  prepay  12,99  pentru 6 Gb

asta este scrisul  mic   care nu il vezi   ,   subcontractorii   iti ofera net la viteze foarte mici  .

#9
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
ceva ieftin si mult  dar slab ca viteza   de  date   https://www.teltarif...FElAeacpkmtbCRM

#10
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
In primul rand,inainte de toate verifici cum sta situatia in zona in care locuiesti,aici vorbind de retelele mici,ca Vodafone,Telekom au acoperite peste tot.
O2...in orase ok,daca ai ajuns la munte posibil sa vezi pierderi de semnal.
Daca esti genul care umbla,mai iese si din tara,etc,etc,atunci Vodafone este baza.Mai scump dar stii pe ce te bazezi.
Am umblat prin Europa si Vodafon-ul a fost la inaltime,ca a zic asa.
Am fost in Japonia,am sunat de pe Vodafone in Germania si Romania fara probleme,cu o optiune activata inainte,evident scumpe convorbirile dar a trebuit sa sun.
Ideea era ca Vodafone este in cap de lista:semnal bun,acoperire buna,preturi mai ridicate fata de altii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate