Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

merita sa plec asistent medical in Anglia ?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

View PostYOUR_GOD, on 03 mai 2021 - 13:56, said:

Asta cu Gigel este o gluma de Paste, nu?
Trebuia sa-i zic ceva sec, gen NU si gata? Eu i-am zis ca se fac bani si aici, de numa-numa. Daca vrei sa muncesti. A fost un rapsuns la dilema sa, o varianta.
Nu prea vad rostul sa-i spui cit de bine cistiga un doctor cind el e asistent medical.

#38
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009

View PostAl1n03, on 28 aprilie 2021 - 11:26, said:

merita sa plec [...] ?
Ca asistent medical merita sa pleci oriunde si te vei descurca mai mult decat decent.
Dar nu e vorba neaparat de bani, caci viata nu inseamna numai bani ...

#39
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,346
  • Înscris: 22.10.2007
100% merita sa pleci, in ro degeaba castigi munti de bani ca tot te lovesti de problemele specifice tarii si nivelul de civilizatie/educatie care e cum e.

#40
duradavid01

duradavid01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 18.12.2015
Iar ajung (prea) tarziu la subiecte cu asistenti medicali Posted Image

 Al1n03, on 28 aprilie 2021 - 11:26, said:

Salut !
Am 22 de ani si am terminat scoala de asistent medical. Momentan lucrez pe un post temporar la Dsp pe perioada pandemiei . Oportunitati  la noi in tara ca asistent medical nu prea vad .
Cu limba engleza ma descurc bine , nu ar fi probleme  cu ielts .
merita sa plec in uk ?
Pai tu ce vrei sa faci pe termen de, macar, 1-2-3 ani?

 Karhu, on 28 aprilie 2021 - 11:37, said:

Din cate am vazut pe net, Norvegia si Olanda ar fi mai bune.
Vezi ca pe aria despre Tarile Nordice  este un asistent care mai scrie cum se descurca prin Norvegia. Deloc rau, ba din contra!
Posted Image Posted Image

 Hailztorm, on 28 aprilie 2021 - 12:09, said:

am vazut pe facebook si am luat legatura cu lumea care au mers prin FocusCare in Norvegia, faci cel putin 6 luni curs in ro, la locatie unde au ei inchiriat, primesti si bani pe luna, ai cazare, mancare si in astea 6 luni ai curs intensiv de norvegiana si cursuri din domeniu, la fel cum e in norvegia, ca sa nu ajungi ca picat din avion si sa nu stii ce sa faci, asadar te formeaza/pregatesc ei aici, si mergi la sigur, iar salariile de la minim 2500e in sus ar fi, din cum am vorbit cu multi din cei care au plecat cu firma asta
Cam asa sta treaba cu agentia care activeaza in Romania, per general


 giuliani, on 28 aprilie 2021 - 15:07, said:

Pai tocmai ai insiruit aici cateva motive ca sa pleci din Romania:

- ai prea mult de lucru
- sa lucrezi in cabinet + spital inseamna sinucidere. Nu ai timp de tine, de familie, te imbolnavesti repede, imbatranesti mult mai rapid. In vest iti ajunge munca la cabinet sau spital, nu ambele. Acolo inveti sa apreciezi timpul tau.
- munca la negru, ilegalitate, mita, ciubuc = situatii penibile pt o persoana care are atatea studii. Te astepti la de-astea la unul care da cu sapa, dar ca medic putina decenta nu strica.
- daca esti meserias faci bani grei si in orice tara din vest, plus ai si timp liber
Subscriu


 ro_explorer, on 03 mai 2021 - 14:11, said:

Ca asistent medical merita sa pleci oriunde si te vei descurca mai mult decat decent.
Dar nu e vorba neaparat de bani, caci viata nu inseamna numai bani ...
Cel mai bun raspuns pe care poti sa il primesti, dar din pacate nu prea poti sa il intelegi in momentul actual.
De la asistent la medic de familie in Ro pana in Africa la razboi, sky is the limit
Alege-ti tara dupa ce vrei sa faci si nevoile tale deoarece o treime din timp esti la servici iar 2 treimi liber, bubuie internetul cu dezvoltare persoanala nu cu bani la ciorapi

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate