Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Veniturile primite ca sponsorizari trebuie fiscalizate ? Banca ma ia la intrebari

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 29.11.2013

 allah2, on 28 aprilie 2021 - 13:29, said:

Nulitate esti tu bai frustratule... mare mai e invidia pe tine Posted Image) Am atins niste coarde sensibile cumva? Te deranjeaza faptul ca primesc acesti bani de arunci cu jigniri gratuite? Posted Image
Nu, te-am numit nulitate pentru ca asta esti... o persoana care nu aduce nimic societatii.

Poti sa inlocuiesti acest cuvant cu orice cuvant doresti tu, dar faptul ca primesti niste bani, fara sa dai inapoi, fie ei si 10 lei, reprezinta evaziune si te incadrezi in aceeasi clasa cu toate leprele statului.

E de inteles ca tot ceea ce ti s-a zis aici este mult prea greu pentru tine, dar crescand si trecand prin viata, vei ajunge sa intelegi.

Edited by CryTeku, 29 April 2021 - 08:40.


#38
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Si de unde stii tu ca nu aduc nimic societatii?

Afla ca sunt inginer proiectant si mi se deduce impozit din salariu de peste 10 ani de zile

Faptul ca am primit si niste bani, ocazional, pe langa asta, nu inseamna ca e unica mea sursa de venit si de trai, si ca "nu dau inapoi"

Asta era problema societatii, ca am primit eu niste bani ca apreciere a content-ului meu si nu l-am returnat statului :))

#39
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

 allah2, on 27 aprilie 2021 - 10:00, said:


Nene, ai nevoie de contract de sponorizare pentru asta. Ai nevoie ca unitatea ta sa apara in registrul entitatilor/unitatilor de cult pentru care se acorda deduceri fiscale.. stai tu potolit, ca ceea ce ai tu nu-s sponsorizari. Ci venituri. Care, in principiu, ar trebui trecute in DUI. Si impozitate corespunzator.

#40
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,537
  • Înscris: 21.03.2020

 allah2, on 28 aprilie 2021 - 14:00, said:

Merci. Nu am vreun contract justificativ.

Pentru a completa declaratia unica trebuie sa fiu PFA ? sau o completez pur si simplu ca persoana fizica, platesc 10% din tot ce am castigat si asta este tot? mai sunt si alte plati sau lucruri de facut?

Nu am cunostinte despre acest domeniu, sincer nu credeam ca pot fi atat de complicate lucrurile daca niste persoane iti apreciaza content-ul facut benevol pe internet si aleg sa te motiveze / sponsorizeze cu ceva bani ...
Eu am inteles ca nu ai cunostinte dar nici nu vrei sa asculti ceea ce-ti explica lumea... ANAF are hot line si poti intreba acolo daca nu-ti plac raspunsurile noastre:
https://www.anaf.ro/...contact_telefon

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate