Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

ASL Residence - Fabrica de Chibrituri 48

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Andrei19071907

Andrei19071907

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.02.2018
Am inițiat un grup de whatsaap cu proprietarii. Cine dorește sa se înscrie, rog mesaj privat cu nr de telefon

#20
kmytsa

kmytsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.05.2009

View PostAndrei19071907, on 15 septembrie 2021 - 17:13, said:

Am inițiat un grup de whatsaap cu proprietarii. Cine dorește sa se înscrie, rog mesaj privat cu nr de telefon
Buna! iti dau si eu mesaj pt inscriere, chiar daca doar studiez topicul.

Cum ai luat decizia sa cumperi, ai verificat aspecte tehnice/ legale etc.? Mentiona cineva mai sus cateva probleme pe care nu pot sa zic ca le inteleg, fiind asa tehnice.
Cum este cu termenul de finalizare, e mentionat ceva in antecontract? Am auzit 2020, apoi mai, iunie, decembrie....
Si despre parcari ceva mai concret, exista vreo obligativitate (scrisa) a dezvoltatorului sa le termine pana la o anumita data?

Multumesc anticipat!

#21
Silviu1204

Silviu1204

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.10.2021

 Andrei19071907, on 26 august 2021 - 17:18, said:

Salut,
Ma bucur ca ai scris. Ai identificat și lucruri bune?
Problemele enumerate cât sunt de grave? Bag seama ca știi despre ce vorbești și poți face niște comparații.
Am vizitat subsolul. Hidroizolatia pensulabila e data uniform pe tot peretele perimetral, nu cred ca are legatura cu posibile infiltratii. Caminul in radier nu e o problema, e normal la blocuri. Dezvoltatorul a spus ca se va pune o statie care sa duca apa sus. Nu am vazut segregari.
In ceea ce priveste, contractul, spune ca va specifica faptul ca utilitatile sunt la limita proprietatii si ca racordarea se va face de catre cumparator. Ai aceeasi situatie si cum ai procedat?

#22
blexandru

blexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.02.2018
acest bloc miroase a o foarte mare teapa, de mai bine de 6 luni nu se observa nici o schimbare pe santier, in afara de cativa copacei plantati si un gazon aruncat la misto. Avea termen de finalizare iulie 2021 si la cum se misca lucrurile probabil ca o sa prinda fara mari probleme iulie 2022 fara ca cineva sa se mute efectiv. Posted Image

#23
Thoring

Thoring

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.01.2014
Salut, s-a terminat constructia? Mai sunt apartamente disponibile?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate