Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Probleme activare card Lukoil

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
mi-am facut si eu un card din ala de la lukoil la care ii primesti pinul prin sms
nu mi-am primit pinul, am sunat la callcenter si mi s-a spus ca e o problema cu digi si ca daca vreau sa il activez sa folosesc un alt operator de telefonie
nu inteleg unde e problema?
de la digi ? de la lukoil?
pareri?

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,021
  • Înscris: 07.11.2006
Ma omule,pe langa faptul ca n-ai noroc,n-ai nici ...noroc.
Mai exista ceva rau pe lumea asta care nu ti s-a intamplat inca?

#3
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

 adisz, on 26 aprilie 2021 - 15:30, said:

Ma omule,pe langa faptul ca n-ai noroc,n-ai nici ...noroc.
Mai exista ceva rau pe lumea asta care nu ti s-a intamplat inca?
deci serios, ieri am scapat sos de rosii pe covorul alb de nu am reusit sa il curat nicicum, in fiecare zi ceva trebuie sa meraga prost
as deschide un topic "cum curat covorul?"

Edited by on64, 26 April 2021 - 15:34.


#4
GTDONE

GTDONE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 21.06.2012
Digi filtreaza unele mesaje pe motiv de spam la fel face si Telekom .Iti rezolvi problema cu un nr de Orange.

#5
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007

 on64, on 26 aprilie 2021 - 15:33, said:

deci serios, ieri am scapat sos de rosii pe covorul alb de nu am reusit sa il curat nicicum, in fiecare zi ceva trebuie sa meraga prost
as deschide un topic "cum curat covorul?"

Covorul il cureti cu un Karcher Puzzi 8/1 + Detergent Karcher RM760. Daca insisti putin sigur iese.

#6
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015

 on64, on 26 aprilie 2021 - 15:33, said:

deci serios, ieri am scapat sos de rosii pe covorul alb de nu am reusit sa il curat nicicum, in fiecare zi ceva trebuie sa meraga prost
as deschide un topic "cum curat covorul?"

Posted Image Posted Image Posted Image ghinionistii  au noroc in dragoste .Asa se spune Posted Image.

#7
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,974
  • Înscris: 18.09.2008
Nu nu cred că este, ai avut tu o experiență proastă cu ei, cum am mai avut și eu. Toamna trecută am vrut să trec un ONT din bridge în mod router, ca să folosesc wireless-ul din el. După 3 ore nu am reușit să facă chestia asta, așa că am renunțat.

Una peste alta, nu pot uita cum UPC oprea net-ul după 12 noaptea în fiecare lună, cel puțin o dată să facă revizie la echipamente. Aveam un amic care pățea mereu asta și eu cu Digi nu am avut picat net-ul în 13 decât de vreo 10 ori. De două ori au picat toate serviciile din oraș că a întrat un șofer într-un stâlp.

Toate companiile mai au și momente în care te pot dezamăgi, dar eu per total sunt mulțumit de Digi.

#8
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,254
  • Înscris: 06.01.2007

 on64, on 26 aprilie 2021 - 15:33, said:

deci serios, ieri am scapat sos de rosii pe covorul alb de nu am reusit sa il curat nicicum, in fiecare zi ceva trebuie sa meraga prost
as deschide un topic "cum curat covorul?"
Hai ca te ajut eu.
Sosul de rosii nu se ia cu nimic. Cu absolut nimic. apa oxigenata poate, dar nu din aia de 3% concentratie ci ceva mai concentrat, de aia care-ti face mainile albe, dar iti va lua si culoarea de la covor.
Insa, in timp se ingalbeneste, culoarea devine din ce in ce mai fada si apoi dispare.
Deci cel mai bine, speli cu ce ai si astepti o luna de zile ca dispare culoarea de la sine, daca covorul nu-i alb nu se va vedea.

 mirel3003, on 26 aprilie 2021 - 15:36, said:

Covorul il cureti cu un Karcher Puzzi 8/1 + Detergent Karcher RM760. Daca insisti putin sigur iese.
Nu iese.

#9
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007

 maccip, on 26 aprilie 2021 - 15:40, said:

Hai ca te ajut eu.
Sosul de rosii nu se ia cu nimic. Cu absolut nimic. apa oxigenata poate, dar nu din aia de 3% concentratie ci ceva mai concentrat, de aia care-ti face mainile albe, dar iti va lua si culoarea de la covor.
Insa, in timp se ingalbeneste, culoarea devine din ce in ce mai fada si apoi dispare.
Deci cel mai bine, speli cu ce ai si astepti o luna de zile ca dispare culoarea de la sine, daca covorul nu-i alb nu se va vedea.


Nu iese.

Stiu ca tu ai Karcher Puzzi 8/1, ai incercat cu RM760 si nu se ia?

#10
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,254
  • Înscris: 06.01.2007
Da, am si scris. Petele de rosii nu se iau, dar se estompeaza in timp, probabil ultravioletele ajuta.

https://forum.softpe...8#entry26802872

#11
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 30.08.2006

 on64, on 26 aprilie 2021 - 15:24, said:

mi-am facut si eu un card din ala de la lukoil la care ii primesti pinul prin sms
nu mi-am primit pinul, am sunat la callcenter si mi s-a spus ca e o problema cu digi si ca daca vreau sa il activez sa folosesc un alt operator de telefonie
nu inteleg unde e problema?
de la digi ? de la lukoil?
pareri?
Numarul este portat sau este nativ Digi?
PS:cu sosul de rosii nu stiu ce sa zic, dar nu cred sa rezolve problema cardului Lukoil.

Edited by yblu, 26 April 2021 - 16:19.


#12
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,773
  • Înscris: 14.10.2008
Nu e deloc prost, eu am Digi Mobil din 2015 si servicii fixe de la RDS chiar din 1993. Nu concep altceva pe telecomunicatii decat RCS-RDS-DIGI Romania. Sunt mega fanul lor.

Am Digi Mobil din 2015, acoperirea si calitatea serviciilor au crescut constant de la an la an. In Turcia vorbind gratis prin Vo-Wi-Fi chiar si cu cei ce nu au Whatsapp, eram cel mai smecher.

#13
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 07.05.2018

 maccip, on 26 aprilie 2021 - 15:44, said:

Da, am si scris. Petele de rosii nu se iau, dar se estompeaza in timp, probabil ultravioletele ajuta.

https://forum.softpe...8#entry26802872

Daca arunca niste clor oare se rezolva?

#14
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,773
  • Înscris: 14.10.2008

 miki07, on 26 aprilie 2021 - 15:39, said:

Nu nu cred că este, ai avut tu o experiență proastă cu ei, cum am mai avut și eu. Toamna trecută am vrut să trec un ONT din bridge în mod router, ca să folosesc wireless-ul din el. După 3 ore nu am reușit să facă chestia asta, așa că am renunțat.

Una peste alta, nu pot uita cum UPC oprea net-ul după 12 noaptea în fiecare lună, cel puțin o dată să facă revizie la echipamente. Aveam un amic care pățea mereu asta și eu cu Digi nu am avut picat net-ul în 13 decât de vreo 10 ori. De două ori au picat toate serviciile din oraș că a întrat un șofer într-un stâlp.

Toate companiile mai au și momente în care te pot dezamăgi, dar eu per total sunt mulțumit de Digi.

RDS opreste serviciile o data pe an 15 minute pe la 2 noaptea, la Slatina. O revizie acolo tot este necesara. Dar in fiecare luna sa faca asta nUPC Vodaphone? O prostie.

#15
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 on64, on 26 aprilie 2021 - 15:33, said:

deci serios, ieri am scapat sos de rosii pe covorul alb de nu am reusit sa il curat nicicum, in fiecare zi ceva trebuie sa meraga prost
as deschide un topic "cum curat covorul?"

Stii ca esti ghinionist din nastere si iti cumperi covor alb?
Vezi sa nu incerci bungee jumping..

#16
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,254
  • Înscris: 06.01.2007

 carturarulobosit, on 26 aprilie 2021 - 16:28, said:

Daca arunca niste clor oare se rezolva?
Poate rezolva.
Oricum buna idee, On64 are foarte multe probleme. Daca nu rezolva petele de rosii cu clor, sigur rezolva altele cateva.

#17
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 24.05.2007

 Neaceasca85, on 26 aprilie 2021 - 16:25, said:

Nu e deloc prost, eu am Digi Mobil din 2015 si servicii fixe de la RDS chiar din 1993.

" RCS & RDS este un operator de servicii de telecomunicații din România, înființat în anul 1994. "  sursa : Wikipedia

#18
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005
Da` le si cauta cu lumanarea.....
Covor alb. Da-le dreaq de covoare. Parchet curat si asta e.......Saaau...vopsesti covorul...rosu.
Card de la Lukoil. Proasta decizie. Nu cardul, Lukoil-ul. O sa urmeze topice "e carburantul prost la Lukoil?". Raspunsul e DA, inca de pe acum.

In rest, Digi e ok.  Eu am abonament de 2 eur, luat ca backup de date, insa il folosesc destul de des acolo unde orange si altii nu au semnal. Si am constatat cu surprindere ca poti vorbi aproape oriunde, inclusiv unde altii mai mari pierd semnalul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate