Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Hidronefroza

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
BvBerceni

BvBerceni

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.04.2021
Salut, am avut o pisica de 4 ani si jumatate, sterilizata, rasa normala, europeana. Cu cat timp inainte ar trebui sa o duc la veterinar ca sa i descopere hidronefroza ca sa poata sa fie tratata? M-am dus cu ea joi si vineri cu ea, iau facut clisma in ambele zile pt ca au crezut, ca asa se lucreza cu crezi faci clisma, ca e constipata. De abia sambata ia facut analizele unde au iesit foarte prost. Apoi idioata, ma pune sa ma duc la alt cabinet sa i fac ecografie, desi ea avea analizele in fata stia ca e mega grav si trebuie inceput tratamentul imediat. Fac ecografia si apoi si lu idiotul asta ii ia 3 ore frate sa le trimita un mail cu buletinul ecografic, vezi ca e grav frate, lasi in cacat tot ce faci si prioritizezi cazu.  A trimis buletinul ecografic la 15:45, iar cei care au facut clismele inchideau la ora 16. Eu garantez ca au vazut mailu pt ca stiu cum e sa lucrezi in asttfel de domeniu, dar de lene, sa plece cat mai repede acasa, nu a mai stat sa se uite. De abia duminica dimineata in loc sa ma sune imediat, frate duceti va cu ea repede la clinica x sa i bage fluide, a asteptat sa vin eu, sa mai bat drumu sa imi zica ca e grav. Marti am fost nevoiti sa o eutanasiem,am ajuns tarziu cu ea.
Eu intreb, alea doua zile i-au fost fatale?

#2
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
cred ca incerci sa gasesti vinovatii in alta parte!
la tine cat a durat pana ai dus-o la doctor de cand a inceput sa aiba simptome?!?

#3
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
fiecare zi trecuta-i fatala.ni se scurteaza viata pe zi ce trece.tuturor

#4
BvBerceni

BvBerceni

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.04.2021

View PostSILE802002, on 23 aprilie 2021 - 16:11, said:

cred ca incerci sa gasesti vinovatii in alta parte!
la tine cat a durat pana ai dus-o la doctor de cand a inceput sa aiba simptome?!?
Citeste din nou ce am scris, ma duc joi cu ea fiind apatica si nefacundu si nevoile de 2 zile si tu nu ii faci analize? Astea au fost simptomele, apatie si nu si a facut nevoile.
am aflat in timp acum, cum se procedeaza, si daca nu mai era timp pt ea, nu faci clisma pt ca" crezi" ca e constipata.
Nu sunt medic veterinar amice ca sa iti cunosc eu procedurile.Timp de 3 zile am intrebat de acest aspect 5 medici veterinari si efectiv nu au inteles de ce i-au facut clisma. Am pierdut 3 zile din cauza lor. Si reciteste din nou, chiar si dupa ce vede analizele, vede ca e foarte grav ma mai pune sa ma duc si prin alta parte, ca apoi sa ajung la urgenta cu ea duminica, cand deja era tarziu pt ea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate