Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Apartament complex rezidential no...

[UNDE] reciclare cd / dvd

Foliere geamuri
 Microsoft Defender

cartela Internet Europa

Sondaj EV

Testerul pe VAG arata devieri la ...
 Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.

Interpretare XML

PPCEnergy - Emiterea facturii in ...
 Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!

"Spionul" nostru cel de t...

Router Tenda + Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

DrakYo

DrakYo

New Member

• Grup: Candidate Members
Salutare, probabil au mai fost 1000 de post-uri ca si acesta.

Am achizitionat de curant un router de la Tenda, AC1200 Ac8, iar acasa am routerul banal de la DIGI, fiberhome an5506-02-fg. Tot incerc sa conectez routerul de la Tenda cu cel de la digi, doar ca nu reusesc. Imi puteti spune va rog ce trebuie sa fac, am incercat orice, de la conectare LAN-WAN, conectare LAN-LAN, conectare IP static, IP dinamic si PPPoE. Din ce am citit, am vazut ca singura optiune ar fi sa sun la DIGI sa imi treaca mizeria asta de router in Bridge. Sunt curios daca mai exista vreo varianta.
O alta problema este faptul ca routerul de la DIGI este conectat prin portul de fibra optica, port inexistent la routerul de la Tenda.

Multumesc frumos!

modoran

modoran

Senior Member

• Grup: Senior Members
Din LAN1 fiberhome in WAN Tenda, ultimul setat pe "automat", NU pppoe. Atat.

tenie5022

tenie5022

Member

• Grup: Members
Si cum mizeria de router de la ISP (care de fapt este ONT) are port de fibra iar routerul tău profesional de 100 ron nu are ?

ldpe

ldpe

Guru Member

• Grup: Senior Members
"sa imi treaca mizeria asta de router in Bridge"
Exact asa sa faci, sa suni altfel e foarte greu daca nu sti ce trebuie setat dar daca sapi pe forum gasesti cum le poti face pe ambele sa emita .

"port inexistent la routerul de la Tenda"
Sunt doua aparate diferite , unul preia din fo si il transforma, celalalt preia si imparte , tenda e cu 4 clase primare , ont-ul are si bac-ul Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate