Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Best Electric Car - Romania 2021

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
gabrolio

gabrolio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 01.07.2007
Skoda Enyaq iV este Best Electric Car in Romania, ediția 2021. În urma votului celor 14 membri ai jurilului, cel mai mare punctaj a fost atribuit modelului Skoda Enyaq iV. Podiumul a fost completat de BMW iX3 și Kia e-Niro.
Restul clasamentului in stirea de mai jos.

Sursa: https://www.autoexpe...n-romania-2021/

Bravo Skoda!

#2
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 09.01.2010
Nici Mercedes-Benz EQS nu e o masina rea...

https://www.automark...-se-103421.html

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Si nu zic care au fost criteriile? Adica Honda e peste Mercedes EQS? De ce? Cum? Cand

#4
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 29.11.2013
Ciudat top... ei zic asa

Quote

Best Electric Car in Romania este o competiție care își propune să stabilească, anual, cea mai potrivită mașină electrică pentru piața din România.
Pai si daca intr-un an castigam toti la lotto si ne permitem ultimul lux de la Mercedes asta inseamna ca la anul Mercedes va fi cea mai buna masina electrica?

#5
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 gabrolio, on 22 aprilie 2021 - 10:59, said:


Bravo Skoda!
Și Skoda ce-a zis?

#6
Hailztorm

Hailztorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 13.02.2012

 mykero, on 22 aprilie 2021 - 11:01, said:

nu stiu cat e de rea, dar stiu ca e urat interiorul in draci, si nu stiu daca se poate numi masina la cate ecrane are in ea....

Edited by Hailztorm, 22 April 2021 - 11:33.


#7
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
Rivalizeaza cu un cockpit de avion de linie, dar mai nou eleganta se masoara in numarul de ecrane si luminite RGB ascunse prin diverse cotloane, nu prin materiale finisate la nivel de obsesie si alte lucruri care defineau MB.

Eu nu am incredere in piscotarii de la noi, mai ales cand vine vorba de topuri.

#8
jeblond

jeblond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 13.12.2003
Un top fara id4, Ioniq 5 dar cu Honda e si cu c4... Am zis si pe al thread, aceste premii sunt frectie la picior de lemn, un juriu de "jurnalisti" foarte obiectivi au stabilit ca skoda aia e cea mai buna ( adica o masina de 60k+, cat e una configurata ok este cea mai buna pt Romania...)

#9
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006
Jaguar I Pace nu l au bagat in seama?

#10
jeblond

jeblond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 13.12.2003
Daca nu au cotizat...

#11
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

 jeblond, on 22 aprilie 2021 - 11:55, said:

Daca nu au cotizat...
I Pace ul mi se pare mult peste skoda aia, interiorul cel putin e mult peste...parea mea .

#12
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,007
  • Înscris: 08.08.2018
Un top de doi bani, stabilit de jurnalisti de doi bani, fara nicio legatura cu realitatea. Sau poate ma insel, si topul nu este de doi bani, ci de mult mai multi... Multe masini electrice cu adevarat interesante si atractive nici macar nu au fost luate in considerare.

#13
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

 mannick, on 22 aprilie 2021 - 12:13, said:

Un top de doi bani, stabilit de jurnalisti de doi bani, fara nicio legatura cu realitatea. Sau poate ma insel, si topul nu este de doi bani, ci de mult mai multi... Multe masini electrice cu adevarat interesante si atractive nici macar nu au fost luate in considerare.
Asta am avut si eu impresia.

#14
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Membrii juriului: Jador, Bianca Dragusanu, Tzanca Uraganul, Selly, etc..

#15
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 29.11.2013

 diahim, on 22 aprilie 2021 - 14:04, said:

Membrii juriului: Jador, Bianca Dragusanu, Tzanca Uraganul, Selly, etc..
Sa fim seriosi, astia nici nu au auzit de masinile din lista... poate bmw-ul ala.

Dar e putin ciudat sa zici ca cea mai buna masina electrica e una care nici nu e pe strazile din Romania.
De ce nu fac un top cu masinile electrice care au o oarecare vechime in tara noastra? Si ar putea sa se axeze si pe vanzarile acestora,  consumul lor si cum te poti descurca cu o Tesla intr-un sat de langa Cluj. Posted Image

Pff, si sa nu bagi Dacia in lista, e clar mana alora din Germania.

Edited by CryTeku, 22 April 2021 - 14:27.


#16
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006
"Best Electric Car in Romania este o competiție care își propune să stabilească, anual, cea mai potrivită mașină electrică pentru piața din România."

Deci...si prin urmare...care sunt aceste criterii care stabilesc ce mai potrivata (sau mai putin potrivita) masina electrica? Pretul? Autonomia? viteza de deplasare? cate scaune are ? Cate becuri are pe fata si cate pe spate? care sunte aceste criterii? Au dat ei niste puncte pe acolo...la ce sunt date punctele alea? Ce s a punctat?

Exista 7 constructori care au intrat in concurs...de ce 7 si nu 5, sau 10 sau 15...deci...exact 7

Un articol de toata jena, se vede de la o posta ca a fost platit  de catre constructori...dar ma rog, nu suntem obligati sa il citim sau sa ne luam dupa el. Din punctul meu de verere, e o mizerie de clasament si de publicatie.

 CryTeku, on 22 aprilie 2021 - 14:23, said:

Dar e putin ciudat sa zici ca cea mai buna masina electrica e una care nici nu e pe strazile din Romania.

Vad ca acea Kia si BMW ul, sunt inmatriculate in Romania, asta vad in acele poze...deci ar trebui sa circule pe soselele mioritice .

Edited by cuculea, 22 April 2021 - 14:50.


#17
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,917
  • Înscris: 25.04.2006
Genul de top unde castiga cine a sponsorizat mai mult. Nu ca Skoda ar fi masina proasta, dar ma depaseste cum faci un top in care pui masini noi lansate care se duc spre suta de mii cu taxe cu tot langa masini gen VW Up care din ce stiu nici nu se mai produc si costau cat un Duster.

#18
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,268
  • Înscris: 16.08.2016
E top făcut doar sa aibă și ei parte de o plimbare și o cazare la un hotel de peste 3 stele.
Nu se știu criteriile, modul în care au ales masinile nimic...
O sa fac și eu un top cu cele mai bune electrice pe luna aprilie și ma iau după culoare 😂

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate