Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poti receptiona semnal de la mai ...

Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?
 Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok
 Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras
 Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC
 

Vodafone fix down

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
gabriel_mare

gabriel_mare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 19.12.2009

 gogu1905, on 02 iulie 2021 - 17:58, said:

Nu, nu... Nu au zis ca nu e unul mai destept. Au zis ca nu e unul mai destept cu care sa se certe. :)
Corect. Dar nu sa mă cert ci sa mă lămurească ce kkt se întâmplă.

 kopilu_198, on 02 iulie 2021 - 06:43, said:



de ce nu te angajezi la ei? mai afli vreo noutate si o sa fii tu ala desteptu din toata compania, daca acum au numai prosti?
Nu am chef de polemica.

Edited by gabriel_mare, 03 July 2021 - 08:29.


#38
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 03.05.2019
@gabriel_mare: No offense, dar o adunatura de incompetenti mai mare ca la Vodafone nu am mai vazut demult. Si din pacate nu glumesc. Sunt patit. Intre "dorim sa solutionam problemele tale" si "multumim pentru intelegere" imi vine sa le dau cu contractele in cap, sa imi iau jucariile si sa ma duc.

Edited by gogu1905, 03 July 2021 - 10:04.


#39
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.09.2006

 HeroicStar, on 25 aprilie 2021 - 07:45, said:

Se da ca asa se vrea, insa despagubirea oficiala se da la 72 de ore (depasite), clauza stipulata in contract

Stefan ai un abonament us caznic, nu business unde poti spune ca afacerea este afectata. La persoane fizice, tu iti asumi (in telemunca trebuie sa iti asiguri backup). Daca se ia curentul ce faci? Nu o sa iti dea reducere de la curent in veci. Pe firma e alta poveste. Exista reguli bine definite

Cine crezi ca  plătește doua abonamemente ca sa aibă back-up in telemunca, in RO foarte putini au asa ceva.Singura diferența între rețelele de energie electrica și cele de Tv și Intrrnet este ca la cele din urma exista concurenta  acerba si dacă nu îți convine de careva, te poți muta in alta parte fără sa te chinui. Dacă ar face toată lumea asa nu ar mai exista firme de 2 lei care oferă servicii de toată jena.

#40
Kip9

Kip9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.04.2021

 oddy, on 05 iulie 2021 - 19:05, said:



Cine crezi ca  plătește doua abonamemente ca sa aibă back-up in telemunca, in RO foarte putini au asa ceva.Singura diferența între rețelele de energie electrica și cele de Tv și Intrrnet este ca la cele din urma exista concurenta  acerba si dacă nu îți convine de careva, te poți muta in alta parte fără sa te chinui. Dacă ar face toată lumea asa nu ar mai exista firme de 2 lei care oferă servicii de toată jena.
Eu nu fac telemunca si am 2 isp+4 nr de mobil cu optiuni active întotdeauna.

#41
Alberto4

Alberto4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 12.05.2017
"Au foarte putini asa ceva" nu înseamnă că nu are nimeni. Tu ești unul dintre cei care au

#42
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 03.04.2007
Down Timisoara, Buzias, Recas ...

#43
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 03.05.2019
Ieri si azi semnal TV digital extrem de slab la Cluj. Practic nu poti vedea nimic. Povestea asta incepe sa devina o loterie.

#44
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 06.03.2018
Astia isi bat joc de noi...

Quote

Este vorba despre situatii neprevazute ce pot aparea si nu depind de noi, insa suntem prezenti pe teren pentru a solutiona acest lucru in cel mai scurt timp si facem tot posibilul pentru a evita astfel de situatii pe viitor.

Cade netul de 3-4 pe saptamana.... si "neprevazute" ...

#45
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 03.04.2007
Eu am net de back-up de la Vodafone 1 euro 300mbps fara perioada contractuala.
Dar numai back-up nu poate fi, se deconecteaza zilnic.
Inca am dubii sa sun la rezilieri...

#46
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Pica backup-ul, nu rețeaua principala, bună asta 😀

Am și eu vodafone, rețeaua 3 din casa. Nu te poți baza...

#47
Kip9

Kip9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.04.2021

 StefanRO, on 10 iulie 2021 - 10:18, said:

Astia isi bat joc de noi...



Cade netul de 3-4 pe saptamana.... si "neprevazute" ...
Pica pt ca updateaza reteaua la docsis 3.1,si la mine a fost picata joi iar vreo 7 ore dar nu-i bai ca am si net de la Gigi 👌

#48
adicrl

adicrl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.05.2006
In seara asta e avarie in sectorul 3 sau doar la mine? Nu am nici internet fix, nici cablu, iar Andreea s-a culcat la 11.

edit: a mai fost picat și pe 15.07 dimineața, am zis că o fi fost de la elicopter

Edited by adicrl, 21 July 2021 - 22:36.


#49
routerboard70

routerboard70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 03.05.2021

 adicrl, on 21 iulie 2021 - 22:35, said:

In seara asta e avarie in sectorul 3 sau doar la mine? Nu am nici internet fix, nici cablu, iar Andreea s-a culcat la 11.

edit: a mai fost picat și pe 15.07 dimineața, am zis că o fi fost de la elicopter

Daca nu "pica" de unde vreti upgrade la 1Gbps!?! Astia cand sa lucreze? Vad ca va crizati cam repede - ziua NU, noaptea NU... ei cand sa faca modernizari in retea?
Lasa ca dau ei drumu' nu mai sariti asa de partea dorsala in sus!

#50
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

 routerboard70, on 21 iulie 2021 - 22:50, said:



Daca nu "pica" de unde vreti upgrade la 1Gbps!?! Astia cand sa lucreze? Vad ca va crizati cam repede - ziua NU, noaptea NU... ei cand sa faca modernizari in retea?
Lasa ca dau ei drumu' nu mai sariti asa de partea dorsala in sus!
Din 2011 au avut timp să facă upgrade la gigabit :)

#51
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,647
  • Înscris: 14.10.2008
Daca e sa fim rai sa spunem de cand eram gigabit ready, ala e anul 2009, dar de cand s-a bagat oficial gigabit si s-a ridicat limitarea de 100 mbps la concurenta, ala e momentul decembrie 2013, oricum destui ani, cum ai da-o, nu iese bine pentru Voda-UPC.

#52
minisoferul

minisoferul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 24.09.2008
Aseara in jurul orei 20:00 pentru aproximativ o ora a picat televiziunea si netu in Bragadiru, Ilfov. Am anuntat si call centre si le-am spus si altele ce ''aveam pe suflet". Speram la vesti bune din partea lor.

#53
gabiz_ro

gabiz_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 04.05.2004
Vai de ei (de fapt de noi) ,recent a mai fost cazut de dimineata devreme pana dupa-amiaza,complet,TV si internet.
Acum semnal TV este insa internet de dimineata pana acum,lipsa.
In urma apelului am aflat ca toti operatorii sunt ocupati  si timpul de asteptare este de 60 minute,sunt probleme in zona mea ce vor fi remediate in 3 ore,ascultand in continuare,dupa ce mi-a recitat lista cu localitatile afectate (lunga lista,aproape un sfert de tara) a schimbat durata estimata pana la ora 18

#54
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,315
  • Înscris: 29.01.2008
De câteva săptămâni aproape în fiecare dimineață semnalul TV are probleme, canalele HD sunt neinteligibile și pe cele SD mai apar uneori pătrățele și întreruperi de sonor; spre amiază își revine și până a doua zi dimineață nu mai sunt probleme. Netul mai are și el momente când sacadează, cu conexiune prin cablu de 500Mbps scade uneori la mai puțin de 100Mbps la download și de la 25 la 8 sau chiar 3Mbps la upload. De aseară puțin după miezul nopții a căzut semnalul TV și internetul și nu a venit până cum. La telefon nu pot fi contactați operatorii, iar la email am primit răspuns automat că vor răspunde în maxim 5 zile lucrătoare. De când a fost preluat UPC de Vodafone, merge tot mai rău.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate