Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dezmenbrare teren - cedare drum l...

Zilele catalogelor Americane

Poate Rh-ul negativ afecta o viit...

Solutie Backup pentru Server Linux
 Laptop CS 2

AirGPU (cloud gaming)

KAZA Univisa

Reciclare hard disk-uri defecte v...
 Vacanta 7-10 zile auto

Procedura inmatriculare auto din UE

Pot pune faianta noua peste adezi...

Probleme martorii de bord Opel Me...
 Opel Astra K sau Skoda Octavia 3?...

Completare formular Detalii Tehni...

Investitie intro firma

Buget de vis: ce caravana sa aleg...

Un smartwatch bun pentru iphone?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

phragileyau

phragileyau

New Member

• Grup: Candidate Members
Salutari, as dori sa cumpar un smartwatch decent pentru iphone-ul meu, dar ideea e ca nu as plati pentru un apple watch.. mi se pare cam overrated

Concluzia: un smartwatch android decent compatibil cu iOS?

Multumesc!

AndySoft

AndySoft

Senior Member

• Grup: Senior Members
In funcție de buget pot recomanda Amazfit GTR2,GTR2e astea fiind rotunde sau mai elegant un Zepp Z (am eu :P de dat), testate pe IOS merge perfect toate funcțiile .

Edited by AndySoft, 21 April 2021 - 06:56.

waterman

waterman

Guru Member

Ăn ce buget ?

tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

Senior Member

Fa un efort si ia Apple Watch. Compatbilitatea e impecabila. Daca nu iti permiti unul nou poti incerca un Series 4 sau un SE folosit. Cred ca gasesti pe la 1000 ron.

AndySoft

AndySoft

Senior Member

View Posttudor_ionutz2000, on 21 aprilie 2021 - 10:09, said:

Fa un efort si ia Apple Watch. Compatbilitatea e impecabila. Daca nu iti permiti unul nou poti incerca un Series 4 sau un SE folosit. Cred ca gasesti pe la 1000 ron.
Da și o baterie externa să-l poți încarca la câteva ore...

JuliusNed

JuliusNed

New Member

• Grup: Candidate Members

AndySoft, on 21 aprilie 2021 - 17:04, said:

Da și o baterie externa să-l poți încarca la câteva ore...
Nu mai fi haiter... am Apple Watch 5 cuplat la iPhone cu toate funcțiile active, la mana de la 4 dimineata pana seara la 21-22 il pun la încărcat cu 20-30% baterie.
Dca vrei sa-i aduci critici ai putea vorbi de durabilitate, rezistenta la zgarieturi. Orice altceva dar nu despre baterie, compatibilitatea cu  tlf sau numarul functiilor si al aplicatiilor.
Prin comparatie Samsung Gear 2 cuplat la acelasi iPhone manca bateria pana seara, ba chiar nu-mi ajungea cateodata. Dar in schimb a avut rezistenta, pus la o gramada de presiuni si fara folie.

Paranoir

Paranoir

Senior Member

Pai cred ca AndySoft face glumite din astea pentru ca nu a vazut alte smartwatchuri, probabil doar ceasuri gen huawei care sunt bratari de fitness mai mari.
Si eu credeam pana de curand ca ceasurile astea cu autonomie uriasa sunt foarte smechere, de fapt sunt extrem de limitate si de aia au consum de energie redus.

Si eu as lua apple watch daca as avea iphone, este senzational ceasul.

Si Samsung si Fitbit sunt scumpe. Daca vrei ceva ieftin, xiaomi mi watch sau mi watch lite.

AndySoft

AndySoft

Senior Member

Dacă ai citi thread-urile de pe aria asta ai afla ca am avut destul de multe și mi-am făcut o părere despre ce poate fiecare.  Daca esti fanboy Apple este problema ta eu nu intru in polemici cu nimeni,  eu am făcut o afirmație bazata pe o părere personală.  Problema ta ce crezi ...

aceton

aceton

Active Member

• Grup: Members

Paranoir, on 21 mai 2021 - 16:52, said:

Si eu credeam pana de curand ca ceasurile astea cu autonomie uriasa sunt foarte smechere, de fapt sunt extrem de limitate si de aia au consum de energie redus.

Mai taie din ele dă-le.... Atâtea limitări de te doare capul. Sunt complementare. Sa vad un marwatch cu care după o zi de lucru, mergi seara la alergat și reușești sa te folosești de GPS-ul incorporat.

Paranoir

Paranoir

Senior Member

Ce sa tai? Dupa ce am folosit galaxy watch 2 ani, am incercat huawei gt2pro si mi s-a aprut limitat rau.

Pentru iphone, cea mai buna varianta e apple watch. E o experienta excelenta.
Daca nu ai folosit ceva mai sofisticat, te cred ca ti se pare orice simplitate perfecta.

sergiu08

sergiu08

Senior Member

Da, bineînțeles pentru  iphone se recomandă 100% Apple watch-ul. Când am făcut trecerea la ios acum 2 ani, am rămas cu Huawei-ul GT2. Aplicația era închisă frecvent de sistemul telefonului ceea ce nu era bine. La fel am pățit și cu stratos 3 de la xiaomi. Anul trecut am trecut la Apple watch și bineînțeles că nu mai sunt probleme . Este ușor de purtat, are o grămadă de brățări, variate ca și culori sau design ce pot fi schimbate foarte usor și multe alte accesorii de protecție. Da, ca autonomie  nu duce mai mult de 2 zile folosit în mod normal, dar compensează prin alte lucruri.

Edited by sergiu08, 21 May 2021 - 20:16.

aceton

aceton

Active Member

• Grup: Members

Paranoir, on 21 mai 2021 - 18:19, said:

Ce sa tai? Dupa ce am folosit galaxy watch 2 ani, am incercat huawei gt2pro si mi s-a aprut limitat rau.

Pentru iphone, cea mai buna varianta e apple watch. E o experienta excelenta.
Daca nu ai folosit ceva mai sofisticat, te cred ca ti se pare orice simplitate perfecta.

Mi-a trecut pe mana și un Aw6 și un Fenix 6 Pro și un Honor GSPro și un Amazfit T-Rex. Poate sunt eu mai bătrân dar la un smartwatch vad utilitate în notificări, apeluri și longivitate baterie. Restul de aplicații instalabile sunt praf în ochi.

Paranoir

Paranoir

Senior Member

Daca nu pit instala Strava pe ceas, pentru mine e egal cu zero ceasul.
Asta e doar un exemplu.

Notificari dublate la unele ceasuri, sau notificari din care nu intelegi mai nimic.

Parerea mea e ca e pacat sa ai iphone si sa folosesti un ceas nasol.

Edited by Paranoir, 22 May 2021 - 12:18.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate