Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Logan 2021 vs Clio 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#91
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 07.05.2018
Sa nu uiti sa deschizi un jurnal de bord

#92
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Sa o stapanesti sanatos! Am inceput sa intalnesc in trafic noile logane. Arate mai bine ca in poze (ca o parere personala: mi se pare mie sau are o mica tenta de Ford Mondeo?).

#93
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 07.05.2018
Confirm. Am vazut un Sandero Stepway portocaliu. Foarte misto arata pentru banii pe care ii dai

#94
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007

View Postkilletto, on 07 mai 2021 - 08:43, said:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi. Am ales, la sfarsit, Logan Full. Contraoferta pentru Renault nu a mai primit raspuns, ramanand pretuld e 6000 de euro, ceea ce mi se pare mult prea mult pentru ce oferea masina. Ieri am dat comanda de Logan, urmand sa mi se comunice un termen de livrare in zilele urmatoare.
Bravo ! Sa-ti vina cat mai repede (cum a sunat asta Posted Image ), sa fie intr-un ceas bun ! Sunt banii tai, preferintele tale, credit, ne-credit, sa te plimbe pe unde vrei tu si sa te bucuri de ea ! Fatoasa, led, etc, mai de secol 20-21 masina, Bravo !

Edited by curentelectric, 11 May 2021 - 13:23.


#95
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018

View Postkilletto, on 07 mai 2021 - 08:43, said:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi. Am ales, la sfarsit, Logan Full. Contraoferta pentru Renault nu a mai primit raspuns, ramanand pretuld e 6000 de euro, ceea ce mi se pare mult prea mult pentru ce oferea masina. Ieri am dat comanda de Logan, urmand sa mi se comunice un termen de livrare in zilele urmatoare.
Salut. Si eu urmez zilele astea sa ma duc sa dau avansul. Ai incercat sa negociezi cu ei la cash plata 100%? ai cerut mai multe oferte de la meridian/cobalcescu(oare merita sau sunt aceleasi oferte)  Si intrebarea cea mai importanta! Ce termen ti-au dat?

PS: puteti raspunde mai multi la partea cu negocierea... daca merita sa ceri mai multe oferte sau e pierdere de timp?

Multumesc anticipat!

#96
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
pierdere de timp. la Dacia nu ai ce negocia la bani, cel mult negociezi niste covorase, ceva.

#97
killetto

killetto

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 17.11.2020

View PostMCristian2k, on 21 iunie 2021 - 18:52, said:

Salut. Si eu urmez zilele astea sa ma duc sa dau avansul. Ai incercat sa negociezi cu ei la cash plata 100%? ai cerut mai multe oferte de la meridian/cobalcescu(oare merita sau sunt aceleasi oferte)  Si intrebarea cea mai importanta! Ce termen ti-au dat?

PS: puteti raspunde mai multi la partea cu negocierea... daca merita sa ceri mai multe oferte sau e pierdere de timp?

Multumesc anticipat!

Stiam ca nu am ce negocia cu reprezentanta, cu reputatia pe care o au... Sincer nici nu stiu cine sunt astia de la Cobalcescu/Meridian...reprezentante din Bucuresti? Cu astfel de informatii, nu te pot ajuta.
Achizitia a fost facuta prin credit, si din fisele primite cred ca am primit o reducere de 400 de euro din cauza asta.
Comanda am facut-o in prima saptamana a lunii Mai, si am modificat-o in saptamana imediat urmatoare pentru ca a aparut optiunea cu scaunele incalzite. Inaintea modificarii comenzii, termenul de livrare a fost 2 August. Dupa modificarea comenzii, termenul este 14 Iulie ( deci ~1 luna de acum ).

#98
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
da, reprezentante din Bucuresti... Vroiam sa stiu daca mertia deranjul sa ma duc si la unii si la altii (daca au mai facut si alti cumparatori asa) si au fost diferente. Cat despre termen... tare imi este frica sa nu ma trezesc cu decembrie Posted Image cam asa am configurat-o eu

Attached Files


Edited by MCristian2k, 21 June 2021 - 19:40.


#99
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 04.11.2016
Concesionarii Dacia din toata tara respecta politica de preturi a aliantei, cel putin pentru persoanele fizice. Reducerile, daca si cand exista, sant aceleasi oriunde in tara.
De la concesionar la concesionar poti obtine ori un set de presuri, ori o alarma, ori numere provizorii gratuite, ori cine stie ce accesoriu dar in marea majoritate a cazurilor o sa primesti doar felicitari pentru achizitionarea masinii de la ei.
Asa cum ai configurat tu masina o sa ai probleme la termenul de livrare cauzate de jantele de aliaj si/sau de MediaNav.
Cel mai bine du-te la oricare concesionar, arata-i configuratia si o sa verifice el in sistemul informatic al aliantei care este termenul de livrare estimat. Daca o vrei prin Rabla probabil ca o sa trebuiasca sa mai tai cate ceva din configuratia ta pentru a te incadra in cerintele programului.
Succes!

Edited by gabrieln2016, 22 June 2021 - 15:40.


#100
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021

View Postgabrieln2016, on 22 iunie 2021 - 15:38, said:


Asa cum ai configurat tu masina o sa ai probleme la termenul de livrare cauzate de jantele de aliaj si/sau de MediaNav.
Cel mai bine du-te la oricare concesionar, arata-i configuratia si o sa verifice el in sistemul informatic al aliantei care este termenul de livrare estimat. Daca o vrei prin Rabla probabil ca o sa trebuiasca sa mai tai cate ceva din configuratia ta pentru a te incadra in cerintele programului.
Succes!
Daca are jante de aliaj sau navigatie nu se mai incadreaza la rabla ? Posted Image

#101
killetto

killetto

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 17.11.2020
Eu am dat comanda de Logan cu toate optiunile, cu tot cu scaune incalzite. Nu a fost vorba sa nu ma incadrez in programul Rabla.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate