Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Adolf Hitler

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
252 replies to this topic

#19
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015

View Postarg, on 20 aprilie 2021 - 10:17, said:

lagare au fost peste tot. de alea rusesti ai auzit tu.

Imi pare rau dar nu este asa.Istoria este la indemana oricui.Poate fi studiata,nu mai traim in comunism.

Edited by PiticVerde, 20 April 2021 - 10:19.


#20
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,208
  • Înscris: 03.03.2007

View Postcsoka2002ro, on 20 aprilie 2021 - 10:16, said:




Se tot scrie despre holocaust care a ucis peste 6 milioane de Evrei !
Dar despre oroarea ce a provocat-o razboiul si afectat fizic sau moral 4 continente si au mai murit nu se stie exact cate sute milioane de copii,femei,barbati,civili sau militari ale caror traume nu sau sters inca nici acum dupa peste 70 de ani !
Despre aceasta nu prea se scrie pt. ca pe langa Hitler au mai fost Churchil,Stalin,Mussolini,Imparatul Japoniei,Antonescu ,Hortty,Truman,Papa de la Roma de atunci si multi altii.

Da, nu se scrie mai deloc despre al doilea razboi mondial, acest episod pierdut in uitarea colectiva a umanitatii. Pe Amazon sunt maxim 2-3 brosuri despre el si toate despre holocaust. Cine? Churchill? Never heard of him. Stalin? Sounds like a bullshit name.

#21
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostPiticVerde, on 20 aprilie 2021 - 10:18, said:

Dar acesta este un forum public si sunt lucruri care nu se pot spune din varii motive.
Bă ej nebun???
Nici tu nu crezi așa ceva, dar na!
Trebuie să pari și tu interesant, nu?Posted Image

#22
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015

View Postericmario, on 20 aprilie 2021 - 10:14, said:

Și atunci de ce faci mișto de noi?
”Știu eu ceva, dar vouă nu vă spun!”
Păi mai bine taci și gata!

Asa cum spuneam mai devreme,Softpedia este un forum public si anumite informatii daca le sti nu le expui intr-un asemenea mediu din multe motive.Imi pare rau ,dar ti-ai format o impresie falsa despre mine.Chiar daca am intrebat si mai devreme ,si totusi noi romanii chiar nu ne putem expune o parere intr-un mod civilizat fara a lua la misto,fara a intepa macar putin?

Edited by PiticVerde, 20 April 2021 - 10:24.


#23
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

View PostPiticVerde, on 20 aprilie 2021 - 10:19, said:



Imi pare rau dar nu este asa.Istoria este la indemana oricui.Poate fi studiata,nu mai traim in comunism.
studiata unde mai colegu? pe gugal? unde totul e filtrat.
la ce documente crezi tu ca ai acces? iar accesul ala e indrumat la fix... sa ai formata o anumita idee pe care o susti cu tarie crezand ca e a ta.

#24
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostPiticVerde, on 20 aprilie 2021 - 10:19, said:

Imi pare rau dar nu este asa.Istoria este la indemana oricui.Poate fi studiata,nu mai traim in comunism.
Nici gulagul sovietic nu a existat, nu?

#25
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
avea acces la informatii secrete ce l-au ajutat in ascensiune

#26
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostPiticVerde, on 20 aprilie 2021 - 10:23, said:

Asa cum spuneam mai devreme,Softpedia este un forum public si anumite informatii daca le sti nu le expui intr-un asemenea mediu din multe motive.Imi pare rau ,dar ti-ai format o impresie falsa despre mine.Chiar daca am intrebat si mai devreme ,si totusi noi romanii chiar nu ne putem expune o parere intr-un mod civilizat fara a lua la misto,fara a intepa macar putin?
Bla-bla-bla...

Nu-ți convin înțepăturile?
Nu te mai erija în deținătorul unor informații pe care nu le poți expune pe forum. Din varii motive?!?!?!

Ce fel de istorie mai e și asta?

#27
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003

View Postcsoka2002ro, on 20 aprilie 2021 - 10:16, said:

Se tot scrie despre holocaust care a ucis peste 6 milioane de Evrei !
Ai de capul meu, tu ai apasat de doua ori pe replay la carnatul ala.

Ce ati patit azi baieti?

View PostPiticVerde, on 20 aprilie 2021 - 10:23, said:

Asa cum spuneam mai devreme,Softpedia este un forum public
Exista o regula pe net: pictures or never happened. Asa si cu informatiile: le zici sau inseamna ca nu stii.

#28
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,091
  • Înscris: 06.01.2005

View Postruzgar, on 20 aprilie 2021 - 10:29, said:

avea acces la informatii secrete ce l-au ajutat in ascensiune

Asta ce naiba mai vrea sa insemne?! Statea in spirala cu Goring si urinau unul pe altul?!

Parca posteaza numa masoni din diverse loje si fecare isi foloseste codul propriu ....

#29
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015

View Postarg, on 20 aprilie 2021 - 10:23, said:

studiata unde mai colegu? pe gugal? unde totul e filtrat.
la ce documente crezi tu ca ai acces? iar accesul ala e indrumat la fix... sa ai formata o anumita idee pe care o susti cu tarie crezand ca e a ta.

Fiecare tara dupa un anumit numar de ani desecretizeaza documente clasificate care sunt puse la indemana publicului larg,credeam ca sti asta.Acum 20 de ani nu aveam internet ca sa ma informez de pe Google.Am fost si sunt pasionat de carti.Imi place sa citesc de pe hartie ,nu suport sa citesc pe un ecran electronic.Carti foarte interesante am gasit in biblioteci militare,carti pe care nu le-am gasit prin nici o bliblioteca.Sunt abonat tot timpul la 2 biblioteci.Deci nici vorba de google , foarte multe informatii sunt mai mult sau mai putin false  in mediul online asa cum spuneai si tu.Am o carte scrisa(aveam Posted Image ) de un rus din documente desecretizate in ultimii ani de rusi in care se poate observa foarte clar cum servicii secrete ruse dar si lideri rusi au fost  ferm convinsi ca Hitler nu s-a sinucis dar si multe alte lucruri,din nefericire acea carte i-am dat-o unei persoane sa o citeasca si a facut-o pierduta Posted Image . In biblioteca personala am multe carti legate de regimul nazist,nu-l glorific,dimpotriva,dar l-am studiat ca o pasiunea de-a mea.L-a mine totul a plecat de la idea cum de a reusit Hitler sa ridice Germania la nivelul care a fost pana sa intre in razboi de la statutul de tara in  faliment pana la statutul unor cetateni ce aveau un trai ridicat intr-un timp foarte scurt.Mi-a placut istoria dintotdeauana
.
[ https://i.imgur.com/wOIhk5f.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by PiticVerde, 20 April 2021 - 10:50.


#30
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Hitler a fost un nemernic despre care nu vreau sa vorbesc. A fost o boala a societati, un egocentrist maniac. Ca orice nebun, credea in horoscop si alte tampenii paranormale. Ca sa-l pupe mai frumos in dos si cel mai important, ca sa-l controleze, apropiatii ii aduceau ofrande cu puteri miraculoase.
Toata lume aii dorea moartea, asa se intampla cand esti numarul 1 mondial pe scara criminalitatii. Si cu mic cu mare, cu totii au incercat cate ceva. Dar era inconjurat de oameni destepti, fie ei si malefici, care si-ar fi dat viata (si unii chiar si-au dat-o), pentru el. Astfel, multe atentate au fost dejucate. De regula, doar in cazuri exceptionale, se afla despre aceste atentate (scapari, scurgeri de informatii). Probabil au fost mult mai multe. Dar asta se intampla peste tot si nu cred ca a ajuns cineva la nivelul lui Hitler pana acum.

#31
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostBursul, on 20 aprilie 2021 - 10:40, said:


Exista o regula pe net: pictures or never happened. Asa si cu informatiile: le zici sau inseamna ca nu stii.
N-auzi că nu poate să le expună într-un asemenea mediu. Posted Image Posted Image Posted Image

#32
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003
Cei mai vinovati de toate ororile sunt dobitocii de la scoala de arte care l-au respins. Avea ceva talent! Daca era primit, acum ii vizitam operele in galeriile de arta.

[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e5/Adolf_Hitler_-_Wien_Oper.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e4/HitlerMaryWithJesus.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7d/Adolf_Hitler_Der_Alte_Hof.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View PostBursul, on 20 aprilie 2021 - 10:48, said:

Cei mai vinovati de toate ororile sunt dobitocii de la scoala de arte care l-au respins. Avea ceva talent! Daca era primit, acum ii vizitam operele in galeriile de arta.

Ei na, abia daca ar fi facut portrete la intrarea in Parcul Tineretului Posted Image

#34
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015

View PostYOUR_GOD, on 20 aprilie 2021 - 10:42, said:

Hitler a fost un nemernic despre care nu vreau sa vorbesc. A fost o boala a societati, un egocentrist maniac. Ca orice nebun, credea in horoscop si alte tampenii paranormale. Ca sa-l pupe mai frumos in dos si cel mai important, ca sa-l controleze, apropiatii ii aduceau ofrande cu puteri miraculoase.
Toata lume aii dorea moartea, asa se intampla cand esti numarul 1 mondial pe scara criminalitatii. Si cu mic cu mare, cu totii au incercat cate ceva. Dar era inconjurat de oameni destepti, fie ei si malefici, care si-ar fi dat viata (si unii chiar si-au dat-o), pentru el. Astfel, multe atentate au fost dejucate. De regula, doar in cazuri exceptionale, se afla despre aceste atentate (scapari, scurgeri de informatii). Probabil au fost mult mai multe. Dar asta se intampla peste tot si nu cred ca a ajuns cineva la nivelul lui Hitler pana acum.
Posted Image Perfect de acord.Eu l-as incadra la persoane malefice.Nu cred ca a reusit o persoana sa aduca ura la un nivel atat de mare ca si el.Iar acea ura continua si in ziua de astazi,caci omenirea niciodata nu a invatat ceva din istoria ei,ca toti oamenii sunt egali in fata mortii indiferent cat de jmecheri s-au crezut.

Edited by PiticVerde, 20 April 2021 - 10:57.


#35
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.11.2011
De dragul diversitatii iti recomand sa vizionezi "Europa - The Last Battle" si "Adolf Hitler - The Greatest Story Never Told".

#36
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,077
  • Înscris: 20.12.2007
Guten morgen Zoftpedia, ich bin neica Dolphi. Was doriti sa stiti despre mine ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate