Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Adolf Hitler

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
252 replies to this topic

#1
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017
Adolf Hitler este un personaj foarte negativ care aparține istoriei universale, a cărui activitate politica, a afectat cel puțin, un continent, asa ca m-am gândit ca merita un topic.Ca și Stalin sau ceilalți fruntași naziști, bolșevici/comuniști.

Nu doresc ca acest topic sa fie dedicat omagierii sale, ci unul cu titlu informativ. Asa cum sunt  foarte multe documentare TV  pe acest subiect.

Cu siguranță, fără Hitler, Lenin, Stalin, lumea ar fi fost mult mai buna si ar fi fost scutita de ceea ce știm ca a fost.

#2
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Anul trecut sau acum 2 ani rusii au anuntat oficial ca acel fragment de craniu ce il detin ei s-a dovedit a fi al unei femei.Eu am studiat tot ce am prins legat de Adolf Hitler aproximativ 20 ani.Am aflat lucruri pe care nu le voi spune.Dar inainte de toate Hitler a fost si va ramane o enigma a istoriei.Numarul de atentate impotriva lui infaptuite,puse pe hartie sau intocmite fara a fi duse la bun sfarsit au fost de ordinul miilor,nu cred ca a mai fost in istorie o asemena persoana cu un astfel "de palmares" impresionant.Au fost cateva duse la bun sfarsit impotriva lui din care a iesit complet nevatamat si pentru care nu exista explicatii logice referitoare la supravietuirea lui.Unii istorici pun aceste supravietuiri misterioase in baza faptului ca Heinrich Himmler [ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/79/Bundesarchiv_Bild_183-S72707%2C_Heinrich_Himmler.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] i-a "facut rost" lui Hitler de lancea destinului dar si alte artefacte antice cu care a fost impuns Iisus Hristos,lance pe care Hitler a 'pierdut-o' fiind deposedat de serviciile secrete britanice.Himmler era foarte interesat de a obtine anumite avantaje militare prin ocultism(se poate studia informatii despre soarele negru ).Sunt documente oficiale din vremurile respective care atesta aceste lucruri referitoare la aceste artefacte,cine le-a detinut ,cat timp si cand.

Oricum cateva lucruri sunt clare.Nemtii foloseau avioane cu reactie ,aliatii cu elice, nemtii detineau: Atentie RACHETE balistice ce au iesit pe orbita pamantului(cateva au cazut prin anii 50 ,ce ramasesera prinse pe orbita pamantului) ,aliatii trageau cu tunuri si foarte multe tehnologii foarte avansate,gen bombe inteligente cu circuite electronice sau torpile subacvatice cu sistem de urmarire automata a vapoarelor.

Edited by PiticVerde, 20 April 2021 - 09:51.


#3
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
"Pe 4 mai rămășițele bine arse ale lui Hitler, Braun și a doi câini (presupuși a fi Blondi și urmașul ei, Wulf) au fost descoperite într-un crater de bombă de către comandantul SMERȘ, Ivan Klimenko."

"O parte din rămășițele dentare găsite în cadavrul lui Hitler au fost analizate și s-au potrivit cu înregistrările sale dentare din 1945."

Edited by 2Unlimited, 20 April 2021 - 10:05.


#4
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    My ride is Yermom

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,128
  • Înscris: 05.08.2015

 PiticVerde, on 20 aprilie 2021 - 09:57, said:

Am aflat lucruri pe care nu le voi spune.

Eo vreau sa mi le spui chiar daca, dup-aia, trebuie sa ma omori.

#5
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 22.12.2015
Germania lui Hitler  nu a folosit  gaz  toxic sarin in razboi desi stocurile sale putea  omori lejer  cateva milioane de  oameni.
Se temea poate de  represaliile  britanicilor plus ca  el trecuse prin experienta  gazarii  in  1918 , la   20 de  ani dupa experienta  el inca lua medicament pentru efectele  gazului toxic ( beladona vomica ).
In schimb , URSS ul lui Stalin a  atacat  trupele  romane in  1941  cu gaze toxice. Am citit in memoriile  Dr. Serban  Milcoveanu. Maresalul Antonescu a  fost  foarte furios cand a  aflat de  atacuri.
Fapt interzis de conventiile  internationale semnate de  toate  statele.

#6
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015

 Mount_Yerrmom, on 20 aprilie 2021 - 10:04, said:

Eo vreau sa mi le spui chiar daca, dup-aia, trebuie sa ma omori.

Mai bine fara misto-uri,chiar nu se poate fara?Am uitat, este un forum de romani si noi nu stim sa ne respectam intre noi....Fiecare stie anumite lucruri si le tine pentru el din motivele lui personale.

#7
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 07.03.2012
Am renunțat de la "foarte negativ". Eu mă gândeam că a fost "mai negativ" decât alții, nu "foarte negativ". Tot e bine că nu a fost "cel mai negativ".

#8
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,151
  • Înscris: 03.03.2007
Wait, s-a legalizat weed-ul in weekend si nu mi-a zis nimeni? :D

#9
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
cert e ca baietii astia au schimbat lumea.
a cam trecut si randul americii, urmeaza china?

#10
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    My ride is Yermom

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,128
  • Înscris: 05.08.2015

 PiticVerde, on 20 aprilie 2021 - 10:09, said:

Mai bine fara misto-uri,chiar nu se poate fara?Am uitat, este un forum de romani si noi nu stim sa ne respectam intre noi....Fiecare stie anumite lucruri si le tine pentru el din motivele lui personale.

Si de ce bate toba ca stie lucruri dar nu vrea sa le spuna? E un semn de intelgenta superioara?

#11
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 PiticVerde, on 20 aprilie 2021 - 09:57, said:

Eu am studiat tot ce am prins legat de Adolf Hitler aproximativ 20 ani.Am aflat lucruri pe care nu le voi spune.
Știm deja.
Fuhrer-ul a murit de bătrânețe în Argentina.
O fi fost el nebun, dar prost nu a fost.

#12
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

 Mount_Yerrmom, on 20 aprilie 2021 - 10:11, said:



Si de ce bate toba ca stie lucruri dar nu vrea sa le spuna? E un semn de intelgenta superioara?
pare mai interesant, atrage atentia si ii e teama de bascalia ce urmeaza.

 ericmario, on 20 aprilie 2021 - 10:11, said:


Știm deja.
Fuhrer-ul a murit de bătrânețe în Argentina.
O fi fost el nebun, dar prost nu a fost.
mai de graba drogat bine.

#13
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

 ericmario, on 20 aprilie 2021 - 10:11, said:

Știm deja.
Fuhrer-ul a murit de bătrânețe în Argentina.
O fi fost el nebun, dar prost nu a fost.
Si-a ras mustata si nu l-a mai recunoscut nimeni.

#14
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015

 Adrexx, on 20 aprilie 2021 - 10:08, said:

Germania lui Hitler  nu a folosit  gaz  toxic sarin in razboi desi stocurile sale putea  omori lejer  cateva milioane de  oameni.
Se temea poate de  represaliile  britanicilor plus ca  el trecuse prin experienta  gazarii  in  1918 , la   20 de  ani dupa experienta  el inca lua medicament pentru efectele  gazului toxic ( beladona vomica ).
In schimb , URSS ul lui Stalin a  atacat  trupele  romane in  1941  cu gaze toxice. Am citit in memoriile  Dr. Serban  Milcoveanu. Maresalul Antonescu a  fost  foarte furios cand a  aflat de  atacuri.
Fapt interzis de conventiile  internationale semnate de  toate  statele.

Perfect de acord.Posted Image.Hermann Göring a spus la procesul lui ca Istoria este scrisa de invingatori.Printre cuvintele lui :Daca invingeam noi ,acum erati voi judecati! . Multi ani dupa terminarea al doilea razboi mondial pe unele teritorii au "functionat " mult si bine lagare capturate de rusi de la nemti si in care se continuau experimente pe cateva rase de oameni.

#15
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 PiticVerde, on 20 aprilie 2021 - 10:09, said:

Mai bine fara misto-uri,chiar nu se poate fara?
Și atunci de ce faci mișto de noi?
”Știu eu ceva, dar vouă nu vă spun!”
Păi mai bine taci și gata!

#16
csoka2002ro

csoka2002ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 19.04.2010
Se tot scrie despre holocaust care a ucis peste 6 milioane de Evrei !
Dar despre oroarea ce a provocat-o razboiul si afectat fizic sau moral 4 continente si au mai murit nu se stie exact cate sute milioane de copii,femei,barbati,civili sau militari ale caror traume nu sau sters inca nici acum dupa peste 70 de ani !
Despre aceasta nu prea se scrie pt. ca pe langa Hitler au mai fost Churchil,Stalin,Mussolini,Imparatul Japoniei,Antonescu ,Hortty,Truman,Papa de la Roma de atunci si multi altii.

#17
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

 PiticVerde, on 20 aprilie 2021 - 10:13, said:



Perfect de acord.Posted Image.Hermann Göring a spus la procesul lui ca Istoria este scrisa de invingatori.Printre cuvintele lui :Daca invingeam noi ,acum erati voi judecati! . Multi ani dupa terminarea al doilea razboi mondial pe unele teritorii au "functionat " mult si bine lagare capturate de rusi de la nemti si in care se continuau experimente pe cateva rase de oameni.
lagare au fost peste tot. de alea rusesti ai auzit tu.

#18
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015

 Mount_Yerrmom, on 20 aprilie 2021 - 10:11, said:


Si de ce bate toba ca stie lucruri dar nu vrea sa le spuna? E un semn de intelgenta superioara?

Nu ma dau nici inteligent si nici destept nu sunt.Nu ma intereseaza nici atentia.Dar acesta este un forum public si sunt lucruri care nu se pot spune din varii motive.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate