Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

refil cartus spongeless

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mirceacra

mirceacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.03.2005
Mi-am achizitionat 2 cartuse color BCI-24 (pt canon ip 1500), spongeless (fara burete), sunt super se consuma f greu, mult mai greu cacele obisnuite (nuau burete in interior), dar ma lovesc de o problema nu stiu cum sa le reincarc, am incercat metoda indicata de distribuitor (se introducecerneala cu seringa fara ac prin partea pe unde iese cerneal , cartusul fiind fixat in clipul de refiil) dar surpriza...imi iese cerneala pe partea opusa prin niste orifici mici (de aer)...au inauntru un fel de supapa? Cum functineaza si cum se pot umple totusi??
Multumesc pt orice sfat!

#2
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,108
  • Înscris: 29.06.2005
Incerca sa lipesti banda de scotch pe orificiul de aerare, umpli cartusul apoi, dupa ce il intorci in pozitia normala, dezlipesti scotch-ul.

#3
mirceacra

mirceacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.03.2005

View Postflorinel, on Mar 29 2006, 15:00, said:

Incerca sa lipesti banda de scotch pe orificiul de aerare, umpli cartusul apoi, dupa ce il intorci in pozitia normala, dezlipesti scotch-ul.


se pare ca am gasit o solutie cam empirica dar functionabila, cartusul are deasupra un dop de cauciuc siliconic, am introdus prin acest dop un ac de seringa (fara seringa, doar pentru a lasa aerul sa iasa), si prin acelasi dop am introdus un nou ac cu o seringa cu cerneala atasata si am injectat cerneala...a mers f bine...
pt BCI-24 color 6.5 ml cerneala iar black aproape 20 ml cernela (f mult !)

Edited by mirceacra, 29 March 2006 - 20:29.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate