Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ordonare grila TV dupa preferinte/ChanSort

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,262
  • Înscris: 30.03.2019
Am si eu o intrebare legata de ChanSort, daca tot e topic facut: Cum fac TV-ul sa nu mai schimbe numele la canale daca eu le-am pus in ChanSort intr-un fel anume? Mentionez ca am dat scanare cu Alti Operatori inainte sa dau export la lista din TV si am dezactivat si actualizarea automata a grilei. Dar daca dau pe un post al carui nume l-am schimbat, dupa cateva secunde revine la normal. TV-ul e LG 43UK6200PLA.

#20
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
In cele din urma le-am aranjat "manual" in lista favorite, TVR1-HD, TVR2-HD, PROTV-HD,etc...acum intrebarea se pune daca nu cumva lista se sterge in momentul in care se modifica grila de programe,  aveti idee, sper sa nu fiu nevoit s-o iau de la capat de fiecare data cand se modifica grila :|

#21
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Daca ai setat actualizarea automata, se vor depune automat daca providerul actualizează lista. Și dacă ai scanat cu numele operatorului.
Salvează lista pe un stick sa nu muncesti iar.

#22
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

View Postdorin_2k, on 21 aprilie 2021 - 06:18, said:

Daca ai setat actualizarea automata, se vor depune automat daca providerul actualizează lista. Și dacă ai scanat cu numele operatorului.
Salvează lista pe un stick sa nu muncesti iar.
le-am salvat pe un stick, iar apoi le-am descarcat pe contul dropbox pt a nu tine stick-ul ocupat :) va multumesc pt raspunsuri si pt timpul acordat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate