Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Huawei GT Watch

- - - - -
  • Please log in to reply
1072 replies to this topic

danym

danym

Member

• Grup: Members
Autonomia este cel mai important atu la acest ceas. Nu m-ar deranja 10 zile de autonomie dar cu AOD activ :)

p13tonu

p13tonu

Active Member

nu are cum 10 zile cu AOD. se reduce la jumatate. 14 zile tine cu puls non stop si ceva notificari. daca ii baga AOD si mai bagi si o ora de activitate scade spre 5 zile garantat. dar nu e o problema. ar putea foarte bine sa bage functia pentru cine o doreste. nu as folosi-o dar nici nu m-ar deranja sa o stiu acolo :D
altii incarca ceasul odata cu telefonul :)) deci tot ar fi bine.

helios1

helios1

New Member

Va salut! Ce ne puteti spune despre vizibilitatea in lumina puternica? Din ce am citit  notificarile sunt  atit audio cit si vibratii?  In cazul apelurilor este afisat si numele  apelantului? Va intreb caci parca as face un update de la Amazfit bip...

p13tonu

p13tonu

Active Member

Eu am trecut de la bip.
Vizibilitatea este buna afara. Îl ajuta ecranul amoled. Eu îl țin la 1/5 cu luminozitatea și nu simt nevoia de mai mult. E adevărat ca bip cu cât era mai soare se vedea mai bine. Poate la vara o sa am nevoie de mai mult de 1/5.
Notificările sunt doar prin vibrații.
Afișează contactul dacă ii dai permisiuni la agenda. Și poți respinge apelul de pe el. Ca și la bip.

danym

danym

Member

Am si eu ceasul din 30 decembrie, modelul Clasic Silver cu curea maro. Avea bateria la 67% iar acum dupa 10 zile este la 27%. Sunt multumit de autonomie, il mai las pana scade sub 5% si il pun la incarcat. La update-uri am observat ca sta foarte mult pana le face, chiar daca au intre 4 si 6 MB. Sper ca in timp sa mai adauge fete noi de ceas, cele existente arata destul de bine. Momentan folosesc fata de ceas Explorer, luminozitatea pe Auto.

Edited by danym, 08 January 2019 - 19:54.

p13tonu

p13tonu

Active Member

E normal sa facă update urile mai greu. Nu e problema cu al tău. Se găsește problema asta și la alți producători. O sa mai adauge fețe. Ultimul update a adus o față noua. Eu am totul activ pe el și bateria tine undeva la 10-14 zile în funcție de cât de mult îl folosesc și câte notificări vin pe el.

mihnearau1

mihnearau1

Senior Member

• Grup: Senior Members
e compatibil cu Huawei P20 lite?

p13tonu

p13tonu

Active Member

e compatibil cu orice android de la 4.4 in sus.

mihnearau1

mihnearau1

Senior Member

cum e cu noul update?
ca vad ca se raporteaza ceva erori, sa instalezi alta aplicatie etc

View Postp13tonu, on 09 ianuarie 2019 - 16:10, said:

e compatibil cu orice android de la 4.4 in sus.

si legat de emui
undeva scrie ca doar de la 9 in sus

cred ca renunt sa-l mai cumpar pe baza la ce scrie la Huawei health

p13tonu

p13tonu

Active Member

Nu are nicio problemă. Nu știu de unde ai informațiile dar sunt total eronate. E compatibil cu orice android 4.4 sau mai nou.
Eu îl am legat la un mate 10 pro. Și a mers impecabil și pe emui 8.0 și acum pe 9.0
Testat si pe Nokia 7 plus. Nicio problema. Update-urile au adus doar îmbunătățiri pana acum.

danym

danym

Member

Nici eu nu am probleme cu el, sunt pe EMUI 8 tot pe un telefon Huawei Mate 10Pro. Inca nu am primit EMUI 9 si Android Pie pe telefon.
A fost vazut imediat de aplicatia Huawei Health, ai cateva setari legate de monitorizari, notificari si actualizari care le poti face din aplicatie.

mihnearau1

mihnearau1

Senior Member

aia cu emui 8 nu mai stiu pe ce site am vazut
restul de aprecieri negative la update sunt pe googleplay la huawei health

aveti probleme legate de ultimul update?

Edited by mihnearau1, 09 January 2019 - 20:53.

p13tonu

p13tonu

Active Member

Nu sunt nici un fel de probleme. Ba mai mult a rezolvat un bug cu treptele urcate.
Recenziile din store sunt în 95% din cazuri de la persoane care folosesc doar aplicația fără ceas/brățară. Sau au device-uri de la alt producător. E foarte adevărat ca aplicația în sine preinstalata pe telefon nu are precizie la pași. Măsoară mult mai mulți, probabil de aici și nemulțumirea userilor. Și e normal. Degeaba e senzorul bun pe telefon dacă îl ții în buzunar e greu sa își dea seama când faci pași sau doar dai din picior de exemplu.

Edited by p13tonu, 09 January 2019 - 22:16.

mihnearau1

mihnearau1

Senior Member

deci inca recomanzi ceasul?

p13tonu

p13tonu

Active Member

Absolut. Doar sa nu ai așteptări de smart watch. E doar un fitness tracker cu ceva funcții smart.

mihnearau1

mihnearau1

Senior Member

aia cu fitness nu ma intereseaza
dupa cate am citit despre el:
-iti vin notificari de mesaje si email
-poti sa refuzi apelul si sa vezi cine te suna
-ceas , vreme

Edited by mihnearau1, 10 January 2019 - 13:57.

p13tonu

p13tonu

Active Member

asta da. vin notificari de la orice aplicatie (poti alege din lista)
la mail in schimb, cel putin pe aplicatia de Gmail iti afiseaza doar titlul mailului. nu si continut. poate pe aplicatia stock de mail a celor de la huawei apare si continutul. nu am testat pentru ca sunt obisnuit cu gmail.
iar la mesaje, daca primesti 2 de la aceeasi persoana nu mai afiseaza si textul ci doar 2-3 new messages de exemplu. daca primesti doar cate unul apare si textul pe ceas.
in rest nu ai functii gen sa vorbesti la el, sa raspunzi la mesaje sau alte nebunii care consuma multa baterie si se gasesc pe alte smartwatch-uri care trebuie incarcate zilnic.
strict pentru ce ai scris isi face treaba.

mihnearau1

mihnearau1

Senior Member

si daca mesajul e mai lung? ti-l afiseaza tot eventual cu scroll sa-l vezi pe tot?
de la whatsapp primesti apeluri si mesaje?

Edited by mihnearau1, 10 January 2019 - 14:26.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate