Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Venit pasiv din cripto - staking, liquidity mining, yield farming

  • Please log in to reply
341 replies to this topic

#73
jepetoz

jepetoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 22.02.2018
Youhodler zice ca in curand o sa accepte EURS si o sa aiba si alte Blockchain-uri la depuneri/retrageri gen Solana, Tron, Polygon,etc. Sa vedem cand.

CEUR se puteau cumpara printr-o aplicatie, am uitat cum ii zice ceva cu V Posted Image, dar daca te uiti la ei pe twitter (Celo) e acolo, primeau si transfer SEPA si Revolut parca.

Edited by jepetoz, 20 January 2022 - 20:32.


#74
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Oferta foarte faina de la BlockFi si este dedicata exclusiv rezidentilor non-US adica noua!.
Este necesar un depozit/transfer in cripto de minim 100$ si o mentinere 30 de zile in Interest Account (deci nu se umbla la el timp de o luna)
Dupa ce trece perioada celor 30 de zile se primeste un bonus de 40$ in BTC!
Pentru invitatie si info accesati link-ul din semnatura mea

#75
atreyyu

atreyyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 28.05.2008
Poate fi interesant, depinde mult de suma si trebuie luat in calcul si costul transferului (taxele de minare a tranzactiei, eventual doua tranzactii daca ii si scoti).
Pentru cei cu sume mari, costurile de transfer conteaza mai putin, insa pentru cei care chiar au bani (cateva zeci de k$ in crypto) se castiga semnificativ mai mult doar tinand pe binance in depozite flexibile si nici nu tii blocati banii pe o luna, ii poti scoate oricand si dobanda e platita zilnic.
Dau un exemplu:
pentru 20k USDT esti platit zilnic cu 2.19 USDT si lunar cu 65.7 USDT

#76
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
BlockFi a avut mereu o retragere gratuita... in fiecare luna (inclusiv la stablecoin si eth)

https://blockfi.com/fees/

La depunere in BlockFi este indicat LTC (via Coinbase de ex. sunt taxe extrem de mici) sau transfer alt cripto din alte platforme care ofera si ele retrageri gratuite (10 free la Gemini si cate una free la Celsius respectiv Nexo).
Ofertele astea sunt potrivite pentru cei care investesc de regula mai putin de 1K in cripto mai exact intra ocazional cu cateva sute de $ in cripto
De mentionat ca oferta BlockFi este acum peste cea de la Celsius!
In Celsius trebuie depozit de 400$ pentru 50$ Bonus in BTC (si/sau 200$ depozit in stablecoin daca se doreste inca 50$ in BTC)
In BlockFi depui doar 100$ si primesti 40$ in BTC!

Oportunitate este atat cu Celsius cat si cu BlockFi... combinat se obtine un profit frumos doar din bonusuri!
Concret:
Daca dispui in momentul asta de 700$ si ii investeti in cripto (pe Celsius si BlockFi) vei avea nu mai putin de 140$ castig in BTC si asta dupa doar 35-40 de zile!

Edited by rz, 05 February 2022 - 11:08.


#77
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011
"Concret:
Daca dispui in momentul asta de 700$ si ii investeti in cripto (pe Celsius si BlockFi) vei avea nu mai putin de 140$ castig in BTC si asta dupa doar 35-40 de zile!"

Concret: cantitatea de BTC iti va creste cu whatever la suta. Asta da.
Dar nu poți (si chiar insist sa nu o faci!!!) sa zici ca vei avea nu știu cât in dolari.

#78
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Exact atat vei avea in momentul distributiei... 40$ echivalent in BTC (se calculeaza exact la cursul din ziua respectiva)
Ca poate scadea sau creste ulterior este altceva dar la momentul primirii acestui bonus atat ai echivalent in fiat.
Cand am aplicat la oferta CELSIUS (prin octombrie 2021) am primit 0.00086 BTC adica 50$ echivalent... asta dupa ce am trimis 200$ in USDC
Anul acesta, in ianuarie, am primit 0.0014 BTC (la o noua promotie) dar tot 50$ a fost echivalent in fiat... cursul BTC a fost mai jos in ianuarie, comparat cu cel din octombrie 2021
Acum e ok cu acel 0.0014 BTC... deoarece BTC a inceput sa creasca!
Oricum nu aveam de gand sa retrag ceva din CELSIUS (astept un varf mult mai sus)... deocamdata hold

Edited by rz, 05 February 2022 - 13:00.


#79
atreyyu

atreyyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 28.05.2008

View Postrz, on 05 februarie 2022 - 11:01, said:

BlockFi a avut mereu o retragere gratuita... in fiecare luna (inclusiv la stablecoin si eth)
Ma refer la taxele de minare ale tranzactiilor, nu la cele suplimentare care pot fi percepute de platforme. Ca sa faci depozitul de care spui, trebuie mai intai sa faci o tranzactie de transfer din portofelul tau actual in cel de pe platforma respectiva. It's not free !!!
Ca sa trimiti din portofel o suma de USDT te costa astazi cam 11.58$ procesarea tranzactiei.
USDT este ERC20 token si taxele le gasiti aici: https://etherscan.io/gastracker
Trebuie sa luati in calcul si aceste mining fees, verificati-le pentru fiecare moneda in parte.

Edited by atreyyu, 05 February 2022 - 12:57.


#80
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Se pot evita acele taxe... alimentezi prin SEPA o platforma care ofera tranzactii gratuite si nu pierzi decat la spread-ul lor de schimbare fiat in cripto
De acolo trimiti fara taxe USDC sau USDT in Celsius ori BlockFi... din BlockFi retragi o data pe luna fara taxe pe o alta platforma si de acolo faci top-up cu cardul in Revolut ori in alt fintech (ori faci transfer SEPA)
Pare complicat dar prin astfel de combinatii (intre platforme centralizate) se pot evita taxele de retea!.
Evident ca se pierde ceva la spread respectiv curs/dezavantajos dar mult mai putin decat la un gaz pe ERC20

Edited by rz, 05 February 2022 - 13:21.


#81
atreyyu

atreyyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 28.05.2008
Bine, dar asta e valabil doar pentru cei care vor acum sa cumpere cu fiat. Daca voiai insa sa iti muti crypto la ei pentru depozite, ai de platit taxele de mining de care spuneam.

#82
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Da, daca trimiti din portofele/platforme descentralizate... sau centralizate daca trimiti ETH sau altceva pe ERC20
Ideea e sa te folosesti de acele platforme care ofera retrageri gratuite... asa trimiti cu costuri mult mai mici pe platforme gen BlockFi, Celsius, Nexus, Gemini, Matrixport, etc. practic eviti taxele de retea erc20
Daca ai conturi pe toate aceste platforme poti sa faci ''combinari si permutari'' foarte interesante practic rulezi sume intre ele, atunci cand apar ofertele astea tentante

Edited by rz, 05 February 2022 - 13:22.


#83
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002

View Postatreyyu, on 05 februarie 2022 - 10:28, said:

Poate fi interesant, depinde mult de suma si trebuie luat in calcul si costul transferului (taxele de minare a tranzactiei, eventual doua tranzactii daca ii si scoti).
Pentru cei cu sume mari, costurile de transfer conteaza mai putin, insa pentru cei care chiar au bani (cateva zeci de k$ in crypto) se castiga semnificativ mai mult doar tinand pe binance in depozite flexibile si nici nu tii blocati banii pe o luna, ii poti scoate oricand si dobanda e platita zilnic.
Dau un exemplu:
pentru 20k USDT esti platit zilnic cu 2.19 USDT si lunar cu 65.7 USDT
Gresesti. Mult mai multi bani faci cu Youhodler si anume 6.7USDT/zi. Iar pe Binance la USDT ai 0,1%/an la sume mai mari de 500-1000 USDT.

#84
atreyyu

atreyyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 28.05.2008
Nu mai spune. Ce-ar fi sa te uiti mai cu atentie.

Attached Files

  • Attached File  flex.jpg   190.38K   33 downloads
  • Attached File  lock.jpg   93.46K   31 downloads

Edited by atreyyu, 12 February 2022 - 21:39.


#85
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002

View Postatreyyu, on 12 februarie 2022 - 21:35, said:

Nu mai spune. Ce-ar fi sa te uiti mai cu atentie.
Offf....sus vb de 20000$ si tu imi arati dovada la 100$? Ia incearca sa pui 20000$ si sa ne anunti cati bani isi dau cei de la binance. Daca ar fi 9% acum mi-as pune toti banii acolo...dar din pacate nu este astfel

Cat de mult va afecta piata de earn acest lucru: https://www.coindesk...ulators-report/ ? Amenda de 100 Mil $ primita de Blockfi pentru furnizarea de servicii earn. Se mai spune ca vor fi controlati si alti jucatori de pe piata.

#86
atreyyu

atreyyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 28.05.2008
Bogdan, tu chiar nu reusesti sa citesti ce scrie in imagini ?

Ok atunci, hai sa iti citesc pe romaneste, probabil ai probleme cu limba engleza:

la depozite flexibile:
pentru sume intre 0-2000$, dobanda e 7% pe an
pentru sume intre 2000-75000$, dobanda e 3% pe an
pentru sume peste 75000$, dobanda e 0.5% pe an

la depozite fixe pe 60 de zile, dobanda este de 9%/an, iar suma minima pentru a face un depozit este 100$

Edited by atreyyu, 12 February 2022 - 23:09.


#87
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002

View Postatreyyu, on 12 februarie 2022 - 23:03, said:

Bogdan, tu chiar nu reusesti sa citesti ce scrie in imagini ?

Ok atunci, hai sa iti citesc pe romaneste, probabil ai probleme cu limba engleza:

la depozite flexibile:
pentru sume intre 0-2000$, dobanda e 7% pe an
pentru sume intre 2000-75000$, dobanda e 3% pe an
pentru sume peste 75000$, dobanda e 0.5% pe an

la depozite fixe pe 60 de zile, dobanda este de 9%/an, iar suma minima pentru a face un depozit este 100$
Eu cred ca tu te uiti in alte parti sau nu stii sa citesti cu adevarat. Scrie extrem de clar, pe intelesul oricarei persoane de buna credinta, ca exista 0 loturi valabile pentru a investi. Deci nu vei avea niciodata sansa sa prinzi sa cumperi la 9% sume mari. Da, poate vei reusi la un momentdat sa investesti 1 lot, dar pentru sume reale nu vei avea sanse niciodata.

Iar la 20000$ cum spui tu vei primi 3% pe an, adica NIMIC. Pe orice alta platforma primesti mult mai mult. Daca ai rabdare pe kucoin poti prinde si la 40-50%/an. Dar decat sa astepti 1 an sa poti prinde 40-50% pentru cateva minute, mai bine bagi undeva unde chiar primesti fara sa astepti 10-12%.

#88
atreyyu

atreyyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 28.05.2008
Bogdan, esti si neatent, nu iti recunosti erorile din postari si esti si arogant.
Asa ca nu imi pierd timpul sa iti dau detaliile, le poti cauta si singur, nu ma plateste nimeni sa te educ.
E ultima data cand iti raspund.

#89
godmaster69

godmaster69

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.01.2022
Salut! Am o intrebare! Daca fac flexible earning pe Ethereum, dupa fiecare zi în care stă în earn, voi primi procentul respectiv pentru asta? Adica, acel procent de la earn se va adauga la totalul meu de ETH? Asta am vazut dupa ce m-am informat, dar am zis sa va intreb si pe voi. Multumesc.

#90
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002

View Postatreyyu, on 13 februarie 2022 - 23:46, said:

Bogdan, esti si neatent, nu iti recunosti erorile din postari si esti si arogant.
Asa ca nu imi pierd timpul sa iti dau detaliile, le poti cauta si singur, nu ma plateste nimeni sa te educ.
E ultima data cand iti raspund.
Nu ma educi cu nimic. Tu ar trebui sa te educi si sa intelegi ceea ce citesti/vorbesti. Fiindca induci in eroare oamenii care nu stiu, prezentand niste falsuri. Acel Locked Staking pe USDT nu mai este valabil, acel serviciu nu exista in prezent pe site-ul Binance. Iar celalalt flexibil ofera 3%/an pentru suma de 20000$ despre care era discutia. Uite ca te educ eu si-ti spun ca cea mai buna oferta actuala pentru USDT la aproape orice suma (chiar si sute de mii $) este la Yield App (cu staking de YLD), apoi Hodlnaut, apoi Youhodler, apoi Crypto com (cu staking de CRO) si apoi incep sa scada randamentele. Binance este in prezent la coada alaturi de Coinbase.

View Postgodmaster69, on 14 februarie 2022 - 17:08, said:

Salut! Am o intrebare! Daca fac flexible earning pe Ethereum, dupa fiecare zi în care stă în earn, voi primi procentul respectiv pentru asta? Adica, acel procent de la earn se va adauga la totalul meu de ETH? Asta am vazut dupa ce m-am informat, dar am zis sa va intreb si pe voi. Multumesc.
Depinde unde faci asta. Sunt platforme care platesc zilnic, saptamanal sau lunar.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate