Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Venit pasiv din cripto - staking, liquidity mining, yield farming

  • Please log in to reply
341 replies to this topic

#235
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

 rz, on 21 ianuarie 2023 - 20:43, said:

Eu am dus in Exodus cam tot dar am lasat ETH-ul si tokenul lor asta ca sa raman in continuare cu planul Premium si cele 5 retrageri gratuite.
NEXO a anuntat ca este de acord sa plateasca in rate o amenda (in SUA) si sa inchida astfel operatiunile de earn in USA
Vedem ce va fi in continuare - in saptamanile trecute toate retragerile mele s-au facut fara probleme si fara vreo intarziere (ultima fiind saptamana trecuta)
Personal, nu cred ca intra in faliment deoarece a avut probleme doar in SUA nu si in restul tarilor in care activeaza... parca si Binance a avut probleme acolo, in SUA, si iata ca isi vede de treaba in restul tarilor in care activeaza.
și în Bulgaria, unde a oprit activitatea. Am citit și pe site-urile străine, e reală știrea. Sunt cercetați în Bulgaria de ceva spălare de bani, de ce scrie pe acel link și proprietarii cică au fost parlamentari în Bulgaria. N-am știut asta. Cum ar fi Dragnea la noi poate, își face produs crypto earn exchange dacă se poate compara.

#236
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015
Ce ați mai aflat despre celsius? Văd că au mai apărut știri, a venit și un e-mail. Nu-l înțeleg.
Dar despre nexo? Ei arată în audit doar datoriile la clienți. Unde e adresa să vedem dacă au banii deponenților? Sau e o cifră a la Future Coin: avem peste 100% cât sunt datoriile.

#237
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,978
  • Înscris: 13.03.2005
Probabil au doar 12,34% acoperire datorii.

#238
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,134
  • Înscris: 05.05.2003
Deocamdata este liniste atat la NEXO cat si la CryptoCom... urmatoarea pe lista pare a fi AQRU, o mica companie care si ea oferea in trecut dobanzi mari.
AQRU vrea practic sa scape de baza de clienti printr-o manevra cum rar s-a vazut... chiar nu am mai auzit ca o balanta de utilizator sa fie obligatoriu mai mare de 250K $ (ca altfel iti inchide contul).

Attached Files



#239
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,978
  • Înscris: 13.03.2005
Elitiști dom'le!
Ori ingrosi bugetul nostru cu mimim 250k, ori îți închidem contul.
Tu pierzi în ambele situații...

#240
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,134
  • Înscris: 05.05.2003
Si cati crezi ca sunt la ei cu 250K+ ?
Cred ca nici 100...
Daca ar fi fost totul in regula ar fi pus ceva de genul minim 10K, nu 250K

La ei nu am pierdut ca am retras anul trecut... cred ca 30-40% am avut profit plus ca 10% din suma initiala era din vreo 2 bonusuri (au avut campanie faina anul trecut)

Edited by rz, 04 February 2023 - 11:29.


#241
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,317
  • Înscris: 26.01.2019

 rz, on 04 februarie 2023 - 11:10, said:

AQRU vrea practic sa scape de baza de clienti printr-o manevra cum rar s-a vazut... chiar nu am mai auzit ca o balanta de utilizator sa fie obligatoriu mai mare de 250K $ (ca altfel iti inchide contul).

Wow, tare asta!!!!
Cred ca le-a sugerat-o ChatGPT! :D

Ma intreb de ce s-au limitat la 250K $.
Eu as fi pus un 10M $, sa fiu sigur... :D

#242
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,134
  • Înscris: 05.05.2003
Pai e sigur si asa ca scapa de 99% dintre clienti... e bine totusi ca inca au bani pentru retrageri Posted Image
Si inca o chestie... eu am contul activ (ma pot loga fara probleme) desi am retras.
Deci nu l-au inchis, asa cum scrie in mesaj... si s-a depasit acel termen (1 februarie 2023)

Edited by rz, 04 February 2023 - 13:12.


#243
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

 rz, on 04 februarie 2023 - 11:10, said:

Deocamdata este liniste atat la NEXO cat si la CryptoCom... urmatoarea pe lista pare a fi AQRU, o mica companie care si ea oferea in trecut dobanzi mari.
AQRU vrea practic sa scape de baza de clienti printr-o manevra cum rar s-a vazut... chiar nu am mai auzit ca o balanta de utilizator sa fie obligatoriu mai mare de 250K $ (ca altfel iti inchide contul).
Și la Celsius? Au venit știri noi, file a claim nou.

La CRO au tăiat de prin 3 februarie 2023 dobânda la uniswap și încă alte câteva și au redus la CRO, la altele.

Încă ceva: a apărut earn la Revolut. Polkadot cel mai mare. Mai dă la vreo 3 monede. Nu-i grozav modul de earn că îți face blocaj încă o lună după ce vrei să retragi din earn.

Edited by D-Nblog, 06 February 2023 - 22:04.


#244
2tcoins

2tcoins

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.02.2023
fratilor.. cand o sa va dati seama ca tranzactionarea la 12 ore e cea mai sigura/previzibila ??!!

View Postrz, on 04 februarie 2023 - 13:09, said:


ce sa vezi.. cateodata e mai profitabil sa scapi de 99% din clienti decat sa stai sa dai explicatii unde e 0.002 % profit din 10 dolari la lume care nu are nimic de facut in viata decat sa ceara explicatii gratis

Edited by Dany_Darke, 24 February 2023 - 07:23.


#245
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015
Știți cum se completează file a claim ăsta că a trimis pe net să completăm. Știu unde e formularul, nu știu ce bife să bag având monede doar la earn, cetățean Român în România.

Mă refer la celsius.

Edited by D-Nblog, 14 April 2023 - 13:25.


#246
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,134
  • Înscris: 05.05.2003
Nu trebuie sa faci nimic daca balanta din document corespunde cu ce ai avut tu in Celsius... claim file este doar pentru cei care vor sa conteste adica pentru cei ce au observat ca sunt sume/cripto lipsa in documentul trimis.
La mine corespunde balanta in totalitate acum trebuie sa astept doar deblocarea retragerilor... ei au si trimis un mail in care se spune ca vom fi anuntati (noi, cei care nu avem nimic de contestat) cand se va da drumul la retrageri si evident ca asta se va intampla dupa ce se termina cu toate contestatiile.

Edited by rz, 15 April 2023 - 09:52.


#247
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

 rz, on 15 aprilie 2023 - 09:31, said:

Nu trebuie sa faci nimic daca balanta din document corespunde cu ce ai avut tu in Celsius... claim file este doar pentru cei care vor sa conteste adica pentru cei ce au observat ca sunt sume/cripto lipsa in documentul trimis.
La mine corespunde balanta in totalitate acum trebuie sa astept doar deblocarea retragerilor... ei au si trimis un mail in care se spune ca vom fi anuntati (noi, cei care nu avem nimic de contestat) cand se va da drumul la retrageri si evident ca asta se va intampla dupa ce se termina cu toate contestatiile.
Ok doar că zice că ar fi recomandat să depunem asta ș-a dat și un e-mail (săptămâna asta a venit) că e până pe x aprilie 2023, să depunem.. Balanța e în regulă, dar retragerea: deja e 1 an de când e în insolvență. N-am putut să vând.

O fi de la limba engleză ce cred că înțeleg eu? Eu aș depune asta pentru că bănuiesc că nu strică, dar nu înțeleg pașii din formular. Să nu-i greșesc.

Edited by D-Nblog, 16 April 2023 - 21:26.


#248
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,978
  • Înscris: 13.03.2005
https://translate.google.ro/?hl=ro încearcă aici cu textul sau direct cu documentul respectiv.

#249
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,134
  • Înscris: 05.05.2003
Toate mail-urile trimise contin mesajul de mai jos... se prelungeste mereu termenul de depunere asta pentru cei ce au de facut contestatii la sumele/balanta din tabel ori reclamatii impotriva unor debitori.

Dear Customer,


As a reminder, our motion requesting an extension of the general Bar Date was approved by the Court earlier this year. The Bar Date is the deadline for all customers to file a claim. In approving this motion, the Bar Date was extended to February 9, 2023 at 5:00 pm ET.


Customers who agree with Celsius’ scheduling of their claims as filed in the Schedules of Assets and Liabilities do not need to submit a Proof of Claim. Those who disagree with the claim as filed, or believe that they have a claim or claims against one or more Debtors separate and apart from the return of cryptocurrency set forth on the Schedules of Assets and Liabilities will need to submit proof of claim. The filed claim amount will supersede the amount listed in the Schedules. You can file a claim electronically through the Stretto website or by printing and mailing a claim form.


Upon submitting your form online, you will receive a confirmation email with a reference number for your proof of claim. If you choose to mail your claim, it must be received by the date and time above and you will need to submit two copies with a self-addressed and stamped return envelope to receive confirmation of receipt.


Additional information about our proofs of claim process can be found on the Stretto website. You may also recall that we created this video to help explain the claims process.


Celsius


Edited by rz, 17 April 2023 - 08:28.


#250
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,134
  • Înscris: 05.05.2003
Mesaj/tutorial mai clar ca acesta nu cred ca exista

To:
You are receiving this email because you recently requested your scheduled claim information from Stretto at cases.stretto.com/celsius.

Step 1: Review the amount of your claim listed in the Schedules of Assets and Liabilities. The details about your claim are here:


Celsius Account Email: @gmail.com
Creditor Name:
Your claim is listed on Schedule EF Part 2 as a General Unsecured claim comprising of the coin(s) listed in the table below. Your claim is not subject to a setoff. Coin Earn Account Custody Account Withheld Account Collateral on Loan Receivable Bitcoin Cash (BCH) $$$ 0 0 0 Bitcoin (BTC) $$$ 0 0 0 CEL $$$ 0 0 0 Litecoin (LTC) $$$ 0 0 0 MCDAI $$$ 0 0 0 USD Coin (USDC) $$$ 0 0 0

Step 2: If you agree with the type and amount of your claim listed above, you do not need to file a claim and no further action is required at this time.


Customers do not need to submit a Proof of Claim in these chapter 11 cases if their claim is listed on the Schedules filed by the Debtors, provided that (i) the Claim is not scheduled as “disputed,” “contingent,” or “unliquidated”; (ii) the claimant does not disagree with the amount, nature, and priority of the Claim as set forth in the Schedules; and (iii) the claimant does not dispute that the Claim is an obligation only of the specific Debtor against which the Claim is listed in the Schedules.

Step 3: If you disagree with your scheduled claim listed above, or your claim was scheduled as “Contingent,” “Unliquidated,” or “Disputed,” you must file a proof of claim once the bar date motion is approved by the court.

#251
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

 rz, on 17 aprilie 2023 - 09:43, said:

Mesaj/tutorial mai clar ca acesta nu cred ca exista

To:
You are receiving this email because you recently requested your scheduled claim information from Stretto at cases.stretto.com/celsius.

Step 1: Review the amount of your claim listed in the Schedules of Assets and Liabilities. The details about your claim are here:


Celsius Account Email: @gmail.com
Creditor Name:
Your claim is listed on Schedule EF Part 2 as a General Unsecured claim comprising of the coin(s) listed in the table below. Your claim is not subject to a setoff. Coin Earn Account Custody Account Withheld Account Collateral on Loan Receivable Bitcoin Cash (BCH) $$$ 0 0 0 Bitcoin (BTC) $$$ 0 0 0 CEL $$$ 0 0 0 Litecoin (LTC) $$$ 0 0 0 MCDAI $$$ 0 0 0 USD Coin (USDC) $$$ 0 0 0

Step 2: If you agree with the type and amount of your claim listed above, you do not need to file a claim and no further action is required at this time.


Customers do not need to submit a Proof of Claim in these chapter 11 cases if their claim is listed on the Schedules filed by the Debtors, provided that (i) the Claim is not scheduled as “disputed,” “contingent,” or “unliquidated”; (ii) the claimant does not disagree with the amount, nature, and priority of the Claim as set forth in the Schedules; and (iii) the claimant does not dispute that the Claim is an obligation only of the specific Debtor against which the Claim is listed in the Schedules.

Step 3: If you disagree with your scheduled claim listed above, or your claim was scheduled as “Contingent,” “Unliquidated,” or “Disputed,” you must file a proof of claim once the bar date motion is approved by the court.
Da, asta am primit și era valabil în 2022 în iarnă. Soldul de acolo e corect. Merg pe ce zici cu mesajul acesta, atunci. Pe twitter am mai văzut recomandări că să depunem file a claim pe motiv de înșelătorie. Sunt niște conturi Celsius cu bifă care vorbeau despre asta.

#252
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011
Cei care aveți cont binance pe Romania, oferă opțiunea de staking? In UK au scos-o...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate