Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ielele

Fiscal / viza pe contract vanzare...

La multi ani @nicu131!

procura?
 Xiaomi aduce pe piața din Ro...

Ariana 22 ani din Ploiesti are ne...

Noul BMW seria 3:Sedan și To...

Tractor prin programul rabla
 Care cada de baie e mai buna?

Sfat upgrade ram și ssd

Sonoma 14.3 iMac i5 Late 2013

Reclama peste imagine Samsung 32M...
 Radu Stefan Banica ft. Juno - Sam...

Întrebare lichid de frana pe saboti

Grupul de firme Paysera Bulgaria ...

Upgrade Ryzen 9 5900X -> Ryze...

Mercedes EQS - a fost lansat!

- - - - -
  • Please log in to reply
243 replies to this topic

ro_explorer

ro_explorer

Membru impartial

• Grup: Senior Members
911 a fost mereu masina mea favorita ca aspect, specs, daily driver de cand eram copil.
Nu stiu de ce, pur si simplu mi s-a fixat in ROM si nu mai poate fi stearsa. Am si condus asa ceva, e ceva inexplicabil.

beria81

beria81

Member

• Grup: Members
Eh, 911 este dream car-ul multor barbati, nu esti singurul. :)
Si eu am avut o slabiciune ptr 911…dar cu timpul am devenit comod si monoton si am inceput sa iubesc S & E Class.
Dar intr-o lume ideala, unde nevasta nu are drept de veto, as detine si un 911…

ericmario

ericmario

Fenomembru

View Postro_explorer, on 13 august 2021 - 15:13, said:

911 a fost mereu masina mea favorita ca aspect, specs, daily driver de cand eram copil.
Nu stiu de ce, pur si simplu mi s-a fixat in ROM si nu mai poate fi stearsa. Am si condus asa ceva, e ceva inexplicabil.
Orice ROM poate fi ștearsă. Posted Image

ro_explorer

ro_explorer

Membru impartial

La mine doar daca omori gazda :D

ro_explorer

ro_explorer

Membru impartial

A aparut si review-ul celor de la Fully charged.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I4xBEaeas2c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

beria81

beria81

Member

Nda…masina este superba, cred ca am vazut toate review-urile posibile.
Cred ca bifeaza tot ce imi doresc eu de la o masina.

HEX2FUN

HEX2FUN

Senior Member

Mașina de boșorogi, prea mult lux și prea putina practicalitate. Este impresionant nivelul detaliilor și a finisajului, dar prefer Model X sau EQC oricând. Ideal este o electrică break, dar se lasă așteptare.
Când o sa am 70 de ani probabil ca o sa îmi placa și EQS-ul.

beria81

beria81

Member

HEX2FUN said:

1629438882[/url]' post='28140583']
Mașina de boșorogi, prea mult lux și prea putina practicalitate. Este impresionant nivelul detaliilor și a finisajului, dar prefer Model X sau EQC oricând. Ideal este o electrică break, dar se lasă așteptare.
Când o sa am 70 de ani probabil ca o sa îmi placa și EQS-ul.

Da, prefer detaliile si luxul fara egal in industria auto….daca asta ma face bosorog, pot spune ca sunt mandru ca sunt Bosorog, Posted Image
Ptr mine, interiorul unei masini vine pe primul loc, ptr acolo imi petrec cel mai mult timp, iar Mercedes nu are concurenta cand vb de interior.
EQC-ul mi-a placut si mie cand a aparut, dar am facut alta alegere cand am schimbat masina…

break-urile nu mi au placut niciodata, sunt cele mai urate si triste masini…soccer mom cars. :)

Edited by beria81, 20 August 2021 - 08:51.

HEX2FUN

HEX2FUN

Senior Member

Breakurile sunt mașini practice și (cel puțin pentru mine l, mai frumoase). Apropo, ce este greșit la o mașina de familie in condițiile in care ai familie? Pentu hobby-uri? Pentru excursii?

Sedanul este cea mai nefolositoare caroserie, înțeleg la o limuzina care este folosită in regim de taxi, dar pentru uz privat?

La fel și EQS, interior super-pretențios și nepractica. Poate la 70 de ani când am terminat cu viața activa și ma plictisesc cu banii in cont.

ro_explorer

ro_explorer

Membru impartial

View PostHEX2FUN, on 20 august 2021 - 10:47, said:

Sedanul este cea mai nefolositoare caroserie,
AMIN! Cap de lista la schimabri pe care le-as face la model 3 este sa il transform intr-un liftback (ca model Y).

beria81

beria81

Member

HEX2FUN said:

1629449247[/url]' post='28141144']
Breakurile sunt mașini practice și (cel puțin pentru mine l, mai frumoase). Apropo, ce este greșit la o mașina de familie in condițiile in care ai familie? Pentu hobby-uri? Pentru excursii?

Sedanul este cea mai nefolositoare caroserie, înțeleg la o limuzina care este folosită in regim de taxi, dar pentru uz privat?

La fel și EQS, interior super-pretențios și nepractica. Poate la 70 de ani când am terminat cu viața activa și ma plictisesc cu banii in cont.

Si dubele sunt practice, nu asta era discutia…am zis doar ca sunt maxim de urate, neatragatoare.
ptr mine, sedanul este cel mai atragator iar asta cu practicabilitatea este relativa. Ce nu este practic ptr tine, este practic ptr mine si invers.
Sotia mea are un sedan coupe si eu un SUV compact…ambele sunt practice ptr necesitatile noastre.

si eu ma gandeam ca daca vine un copil in familie poate vom lua un break.copilu a venit,  dar chiar nu pot sa trec peste aspectul break-ului..

Edited by beria81, 20 August 2021 - 12:05.

HEX2FUN

HEX2FUN

Senior Member

View Postberia81, on 20 august 2021 - 12:01, said:

Si dubele sunt practice, nu asta era discutia…am zis doar ca sunt maxim de urate, neatragatoare.
ptr mine, sedanul este cel mai atragator iar asta cu practicabilitatea este relativa. Ce nu este practic ptr tine, este practic ptr mine si invers.
Sotia mea are un sedan coupe si eu un SUV compact…ambele sunt practice ptr necesitatile noastre.

si eu ma gandeam ca daca vine un copil in familie poate vom lua un break.copilu a venit,  dar chiar nu pot sa trec peste aspectul break-ului..
Fiecare prioriteaza după posibilități.

Drumroll

Drumroll

Member

LOL, auzi la el, cica sedanurile nu sunt practice... atunci masinile sport cu portbagaj cvasi-inexistent, cum sunt?

Vrei mai multa utilitate decat o berlina normala in 3 volume? Atunci un SUV mare, sau de ce nu, o dubita. Breakurile sunt la moda prin vreo doua tari vestice, in rest nu prea-s bagate in seama pe planeta.

EQS e de fapt un hatchback si are un portbagaj de 610 litri iar cu rabatarea scaunelor spate se ajunge la 1770 litri.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_uI_hWmVCjo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

pe la 8:00

ro_explorer

ro_explorer

Membru impartial

View PostDrumroll, on 22 august 2021 - 10:36, said:

LOL, auzi la el, cica sedanurile nu sunt practice... atunci masinile sport cu portbagaj cvasi-inexistent, cum sunt?
Si mai nepractice.

Ca posesor actual de sedan, dupa mini SUV (practic un hatch), un MPV si un break, detinute anterior ... pot spune cu mana pe inima ca sedanurile sunt un rahat dpdv al practicitatii pentru o familie. Te chinui inutil.

Drumroll

Drumroll

Member

View Postro_explorer, on 23 august 2021 - 00:23, said:

sedanurile sunt un rahat dpdv al practicitatii pentru o familie. Te chinui inutil.
Serios? Cu ce anume te "chinui"? Familie? Nu incap puradeii pe locurile din spate? E nevoie neaparata de spatiu comun cu porcbagajul? Ca sa ce? Hai ca mai inteleg daca vrei sa cari o masina de spalat, un birou sau ceva. Dar aia nu prea are treaba cu familia.

ro_explorer

ro_explorer

Membru impartial

Excursie/concediu cu familia înseamnă implicit bagaje. Degeaba ai un portbagaj de volum dacă nu poți accesa acel volum decât printr-o portiță din spate și nu poți pune mana decât pe ce ai lângă zona de incarcare.

Mai mult, dacă ai copii mici și trebuie sa cari un căruț cu tine, plus bagaje, un sedan este nul. Practicitate inexistenta.

Dacă vrei o o comparație, sedan ul este ca un pantof "cui" de dama. Arata bine, da impresia de picior mai lung și e elegant (mai ales combinat cu o rochie de seara). Totuși, NIMENI nu merge cu asa ceva pe strada, oricât de frumos ar fi in utilizarea chiar și în medii adecvate este minima pentru ca pur și simplu nu e practic. E doar pentru "looks".

Asta e sedanul. O forma frumoasa dar lipsita complet de fond.

Edited by ro_explorer, 23 August 2021 - 12:32.

HEX2FUN

HEX2FUN

Senior Member

Asta este o non-discuție, considerând ca majoritatea producătorilor îl elimina din gama de modele (VW, Ford, etc).

Actualul Passat e ultimul in caroserie sedan.

Legat de Drumroll, nu știu cum este in țigănie și cum îți cari tu puradeii, dar o familie normala, cu hobby-uri are nevoie de spațiu (nu, lustruitul de SH nu e hobby).

207cc

207cc

Member

in sfarsit e prezentata cu sofer. pt oameni normali, mai ales fara copii sau swingeri ..:), 2 usi sunt suficiente :P

break-ul e cea mai urata si instabila masina, nici ca bagaj nu e buna daca nu o rabatezi/tragi "capacul"...

imi place bordul integrat nu tablete!! si interiorul, mergea totusi albastru, negru...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate