Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Peugeot 5008 GT-line 2021

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#127
HEX2FUN

HEX2FUN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,719
  • Înscris: 15.07.2013
Probabil ca asta este, simbolul este un volan verde si butonul de activare este lângă cel de lane-assist. Sistemul este activ doar arunci când ai CC activat.

#128
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postthe_same, on 17 noiembrie 2021 - 16:22, said:

Ce ai cumparat pana la urma?
Intreb pt ca si eu caut ceva sinilar insa nu sunt f decis.
Am luat un Nissan Xtrail, ( https://forum.softpe...pare-n-connecta ) . Ca bani, a fost cam tot pe unde era si 3008, dar e masina mai mare, spatiu pentru pasageri incomparabil mai mare, rezervor mai mare cu vreo 13 litri - autonomie mai mare cu vreo 200 km, portbagaj aproape dublu. In schimb partea de infotaiment este jalnica (nu merge AppleCar si Android Auto, estimarea de timp pana la destinatie iti ia in calcul o medie de 50 km/h, indiferent ca mergi pe autostrada sau prin oras)
Nu arata asa futurist ca generatiile noi de la Peugeot, dar pentru mine a fost mai ok asa.

Edited by bogwol, 18 November 2021 - 07:16.


#129
amarkovits

amarkovits

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.12.2007
Salut. Am o intrebare legata de scaune. Am vazut ca le ai pe cele simple, fara reglaje electronice si masaj. Cum sunt? Sunt destul de confortabile?

#130
HEX2FUN

HEX2FUN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,719
  • Înscris: 15.07.2013
Da, sunt chiar confortabile, nu am nimic de reproșat. Depinde bineînțeles de la persoana la persoana, dar au reglaje ample, așa ca oricine își găsește locul. Dacă ai picioarele lungi nu au șezutul extensibil, dar pe mine nu ma afectează. Singurul lucru care îmi lipsite fațade scaunele de la BMW este înclinarea pe spate a scaunului.

#131
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 15.10.2007
adica cu sezut cu tot nu?

#132
HEX2FUN

HEX2FUN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,719
  • Înscris: 15.07.2013
Da, cu sezut cu tot, se inclina tot scaunul pe spate, nu numai spatarul.

#133
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 15.10.2007
faina chestie, dar nu e ciudata pozitia? natural o inclinare "in spate" a sezutului iti ridica/pozitioneaza picioarele intr-un plan nefiresc sau pozitia te face sa iti intinzi picioarele mult mai mult decat in cazul sezutului normal.

oricum interesant. nu am stat la volan avand un asemenea scaun si poate gresesc.

#134
HEX2FUN

HEX2FUN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,719
  • Înscris: 15.07.2013
Iarna asta am avut stopul spate stânga cu ceva condens si a fost schimbat pe garanție.

Am făcut revizia de 30.000 km si i-au schimbat deja bujiile. Mi se pare devreme, dealerul a spus ca este recomandarea Peugeot, deși in planul de revizii inițial este trecut 4 ani.

Altfel, in concediu de iarna am fost de doua ori la ski si am prins ploaie peste gheata, masina s-a comportat foarte bine. La fel si pe zăpada, 10-20 cm si ninsori abundente, nu a am avut nicio problema (undeva prin nordul Suediei).

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate