Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Huawei P50 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
441 replies to this topic

#145
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 06.09.2010
La telefonul ăsta poți să înrolezi carduri și să faci plăți la magazine cu softul cu care vine, fără alte artificii ?

#146
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Daca gasesti aplicatia bancii la care ai card, faci plati direct cu aia.
Daca nu, instalezi Curve, inrolezi cardurile acolo si faci plati exact ca si cu aplicatia personalizata.
La Curve mai ai avantajul ca poti schimba platile facute intre carduri (ai o plata facuta cu un card anume si te hotarasti la distanta de cateva zile ca ai fi vrut sa platesti cu alt card).

#147
Dinutzel

Dinutzel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 23.04.2009
La Altex e o oferta si pretul final este 3145 lei. La pretul asta ma gandesc serios cum as putea sa trăiesc fără serviciile Google.

#148
Ilinca6

Ilinca6

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.09.2020

 Dinutzel, on 10 august 2022 - 07:31, said:

La Altex e o oferta si pretul final este 3145 lei. La pretul asta ma gandesc serios cum as putea sa trăiesc fără serviciile Google.
cum așa? Am incercat cu coduri 10 și 25huawei și nu au mers!

#149
Dinutzel

Dinutzel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 23.04.2009

 Ilinca6, on 10 august 2022 - 09:21, said:

cum așa? Am incercat cu coduri 10 și 25huawei și nu au mers!

Încearcă 15smt.

#150
Ilinca6

Ilinca6

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.09.2020
Nu merge! Oare cum aflam când mai sunt reduceri cum au fost în primăvara când erau și 25 reducere la produsele Huawei,Samsung? Promoțiile astea oare sunt regulat? Mă atrag camerele și design-ul la p50 pro,chiar și prețul! Păcat că lumea lauda doar pixel și iPhone pe YouTube când p50 are senzorul mai mare și face poze mai reușite!

#151
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017

 Dinutzel, on 10 august 2022 - 07:31, said:

La Altex e o oferta si pretul final este 3145 lei. La pretul asta ma gandesc serios cum as putea sa trăiesc fără serviciile Google.

Poti sa trăiești fără stres. Nu e un capăt de lume. Eu nu simt diferențele.

#152
cetces

cetces

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.08.2022

 Ilinca6, on 11 august 2022 - 11:13, said:

Nu merge! Oare cum aflam când mai sunt reduceri cum au fost în primăvara când erau și 25 reducere la produsele Huawei,Samsung? Promoțiile astea oare sunt regulat? Mă atrag camerele și design-ul la p50 pro,chiar și prețul! Păcat că lumea lauda doar pixel și iPhone pe YouTube când p50 are senzorul mai mare și face poze mai reușite!
Nu mai sunt oferte asa bune, ofertele din primavara au fost o anomalie.
Acum reducerile sunt de maxim 15%.
A afectat inflatia si reducerile.

#153
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 11.10.2006
Am incercat sa fac trecerea pe P50Pro. Cu Phone Clone a mers totul rapid si foarte bine.

Dar, aplicatii bancare - Bt Pay - nu funcioneaza, zice sa setez o parola, o setez si apoi mai incearca, mai incearca, mai incearca. Neo BT - nu funcioneaza. Aplicatia Raiffaisen - nu functioneaza, zice ca am telefonul rootat. Aplicatia Raiffaisen care genereaza codul, nu functioneaza, la fel zice, ca am telefonul rootat. Adica nu poti folosi deloc aplicatii bancare si nici sa mai folosesti internet banking, deloc ! Doar sa platesti cu cardul, fara sa mai poti face nici o tranzactie, nu ajuta. Asa, poti plati cu cardul.

Android Auto - iar nu este si ii simt lipsa sau o varianta.

Sa ai 2 telefoane, doar pentru aplicatii bancare, iar nu e o varianta.

Edited by lopi, 22 August 2022 - 10:22.


#154
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
BT Pay si NeoBT trebuie a mearga, imi merg fara probleme pe Mate 40 pro (la fel este si astaz fara GMS).
Instaleaza-le din App gallery.

#155
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Nu am acest telefon, dar am dat peste acest topic privind instalarea HarmonyOS 2 pe telefoanele care vin cu EMUI:

https://forum.xda-de...global.4416497/

Edited by badmania98, 26 August 2022 - 21:32.


#156
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017

View Postlopi, on 22 august 2022 - 10:22, said:

Am incercat sa fac trecerea pe P50Pro. Cu Phone Clone a mers totul rapid si foarte bine.

Dar, aplicatii bancare - Bt Pay - nu funcioneaza, zice sa setez o parola, o setez si apoi mai incearca, mai incearca, mai incearca. Neo BT - nu funcioneaza. Aplicatia Raiffaisen - nu functioneaza, zice ca am telefonul rootat. Aplicatia Raiffaisen care genereaza codul, nu functioneaza, la fel zice, ca am telefonul rootat. Adica nu poti folosi deloc aplicatii bancare si nici sa mai folosesti internet banking, deloc ! Doar sa platesti cu cardul, fara sa mai poti face nici o tranzactie, nu ajuta. Asa, poti plati cu cardul.

Android Auto - iar nu este si ii simt lipsa sau o varianta.

Sa ai 2 telefoane, doar pentru aplicatii bancare, iar nu e o varianta.

Bt Pay și NeoBT merg fara probleme. De la înregistrarea cardurilor până la plata cu telefonul. Te pune la inițializarea aplicației sa setezi o parola pentru deblocare, ciudat parola setata schimba parola de deblocare a ecranului. Un Bug de aplicație.

#157
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 11.10.2006
@ shymano - cu PC Clone, cand le-ai instalat, nu a functionat. Am facut cum ai scris din App Gallery si au functionat.
La Raiffaisen, functioneza amandoua, fara probleme.
La BT - BT Pay e ok, dar nu imi primeste cardul de credit, zice ca nu am bagat token ?! Neo BT - a functionat - dupa ce am sunat la Banca, dar nu mai functioneaza. Am dat resetare parola, dar nu primesc SMS. Probleme de la BT sau aplicatie. NeoBT si card de Credit BT - inca nu functioneaza.

Am raspuns mai greu, pentru ca nu am avut timp si am tot sunat la banca si am tot incercat.

OMV Station - nu functioneaza, BlueLink - nu functioneaza. Cam tot ce foloseste google maps - nu functioneaza.

E mult mai bine, oricum.
Pe partea de foto, e mult ma ibun ca P30Pro. Poze noaptea si la ISO 2000-4000 ies extrem de reusite, unele si la persoane in miscare. Ziua, cam tot e ok, As fi vrut un HDR mai bun, si un macro mai bun - modul macro - ori focalizeaza subiectul, ori nu, uneori mai merge cu touch-focus. Daca am timp, revin si cu poze. In banii astia, nu cred ca se poate lua un telefon cu camera foto/video mai buna. La video - e mai bun ca P30Pro, cred la acelasi nivel cu iPhone 13 sau un pic mai slab. Stabilizare excelenta.

#158
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Vezi ca aplicatiile bancare sa aiba toate permisiunile acordate.
La BT Pay: cand se dezinstaleaza/reinstaleaza aplicatia, ideal e sa stergi inainte cardurile.
Va ramane unul singur, ce de baza (il alegi pe cel mai putin folosit) ce nu poate fi sters.
Daca ai reinstalat aplicatia fara stergerea cardurilor din aplicatie, la reinstalare e foarte posibil sa faca figuri, ca raman niste date in sistem si trebuie sunat la banca, sa reseteze ei in sistem (realocare de token-uri, ceva prostii e genul asta).
NeoBT a mai facut figuri, cand si cand, si la mine, dar am reusit sa introduc/schimb parola, pana la urma.
De rezolvat, cred ca tot telefonic se rezolva, nunai ca trebuie sa dai de cineva potrivit acolo, care sa stie ce trebuie facut; nu toti care raspund la telefon au habar.
Ii spui "dom'ne, am reinstalat aplicatia (BT Pay) si am uitat sa sterg cardurile din ea inainte. Resetati-mi token-urile la ele ..." Am patit sa dau de cate una care nu stia ce trebuie facut, d-aia zic ... La fel la NeoBT, trebuie sa-ti dea legatura la aia care se ocupa doar de NeoBT, ca aia au habar.
Eventual, inainte de a suna la ei, intra in setarile telefonului, setari - aplicatii - aplicatii - BT Pay, respectiv NeoBT - oprire fortata - stocare - sterge cache si sterge date. Apoi le dezinstalezi/reinstalezi, doar din App gallery.

#159
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 18.03.2007
3000 azi la emag cu voucher "extrareducere"

#160
cetces

cetces

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.08.2022
Fake, nu e nici o reducere daca introduci acel "voucher".
Emag spune ca acel voucher nu exista.

Cumva era si de asteptat sa fie fake, ca pretul afisat e de 3699, ori ca sa ajunga la 3000 lei ar insemna sa aiba o reducere total nerotunjita, si de obicei reducerile acordate sunt multiplu de 5%.

#161
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 30.07.2009
Hello,

Nu e fake, ci e greșit codul postat de cichity.

Codul corect, care funcționează în aplicația eMag, e extraoferta

Spor

Attached Files


Edited by WarpS, 06 September 2022 - 14:41.


#162
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 18.03.2007
Da.scz.era "extraoferta"

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate