Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Broker FOREX/CFD " de incredere" -Metatrader 4

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
vallychelu14

vallychelu14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.03.2018
Salut,

Am tot cautat pe forum insa nu am gasit nici un topic deschis, daca este unul deschis va rog sa ma ajutati cu un link.

Sunt incepator si ma intereseaza sa joc la "bursa" pe partea de Forex si CFD. Sunt familiarizat cu platforma Metatrader 4, imi place si momentan vreau sa tranzactionez prin aceasta platforma. (din punctul meu de vedere ca si incepator...mi se pare mult mai "frendly" decat etoro sau alte platforme...)
Am un cont real cu suma mica de investitie, o suma pe care mi-am asumat-o sa o pierd ca sa invat mai multe despre " industria" aceasta de "Forex si CFD"...da stiu ca sa inveti poti cu cont demo, am facut lucrul acesta insa cand sunt in joc bani reali, alta este emotia....si alcumva vezi lucrurile...totul se schimba...cel putin in cazul meu...
Imi place la nebunie sa tranzactionez, :)) sa incerc sa merg cu graficul...desi este cam greu;))...in fine sa revin.

Pe viitor doresc sa risc o suma mai mare de bani, (nu conteaza cat pentru ca marimea este perceputa diferit de catre noi, in functie deveniturile fiecaruia), si va rog frumos, daca sunteti in cunostinta de cauza, care broker este serios, ma rog recomandati si daca jucati ce broker folositi si cum vi se pare, si daca a-ti avut probleme la extragere. Mentionez inca odata Forex si CFD. Vreau pareri de la cei care au interactionat cu brokeri respectivi, sau care au cunostinte, prieteni  care au "lucrat cu ei". Am observat ca sunt voarte multi, si nu stiu daca sa raman unde sunt sau sa ma schimb la alt broker...

Stiu ca multi nu sunt de acord cu CFD-urile (forex) si mai bine ar fii pe partea de investitiii. Ca la Forex pierzi bani, ca nu se fac bani....normal ca se  pierd, si cand joci la loto, pariuri, poker, afacere proprie poti sa pierzi; mai ales daca vrei sa te imbogatesti peste noapte. Dupa parerea mea, totul consta in cum vezi lucrurile. Stiu ca banii nu cad din cer, trebuie sa muncesti pentru ei....sau in cazul fericit sa munceasca bani pentru..... :))).
Nu vreau sa ma imprumut la banca, sa intru in datorii ca sa ma joc, imi place sa tranzactionez in zona de confort, adica sa pierd doar suma de bani pe care mi-o permit, si mi-o asum. Investitiile din punctul meu de vedere mi se par mai complicate, pentru ca sunt pe termen lung, (pe termen scurt isi permit doar cei ce au o suma foarte "grasa" alocata), o analiza despre firma, sa ma rog....despre petrol, depinde in ce vrei sa investesti...sau poate ma insel este stric parerea mea....cum ziceam ma intereseaza pe partea de Forex si CFD pentru investitii sunt destule topicuri deschise si nu are rost sa intram in detalii.

Imi cer scuze pentru atatea informatii, insa am vrut sa precizs unele lucruri pentru a nu vedea comentari de genul..." o sa pierzi bani", " in forex nu poti sa faci bani", "forex este scam"....

Sper sa fie cineva "pe aici" care este binevoitor sa ma ajute pe subiect, sunt interesat de un broker de incredere pe partea de Forex si CFD compatibil cu  platforma Metatrder 4...si nu despre cum o sa imi pierd banii....suntem diferitii..din fericire...si vorba "aia"...nu risti nu castigi...


Va multumesc mult pentru timpul vostru acordat....stiti voi...timpul este cel mai valoros..
Spor la investitii si spor la PIPs. :D

#2
pumbacu90

pumbacu90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,178
  • Înscris: 02.03.2020
Eu m-am jucat putin cu XTB (cred ca xStation e platforma lor default), dar nu am mare experienta pe partea asta. Dar aveau si alte platforme, parca am vazut ceva cu meta-trader pe site-ul lor. https://www.xtb.com/...nzactionare/mt4

#3
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
Ai vazut si mesajele de genul: "80% dintre investitori au pierdut bani prin instrumente CFD cu acest broker" ?

CFD nu este pentru incepatori, de fapt nici Forexul.

Iti sugerez sa incepi cu investitii in titluri de stat si actiuni. De acolo te extinzi daca simti nevoia.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cauta unii care sunt prezenti si in Romania sau cel putin in Europa. Partea buna la EU e ca nu te mai lasa cu leverage-uri absurde de pana la 1:500, acolo practic e ca si cum ai pune la pacanele. Daca vrei forex, incearca pe demo minim cateva luni, nu crede tot ce vezi in vloguri ca din 3 clickuri pe zi ajungi milionar fiindca asta nu se intampla.

Un broker cat de cat ok mi se pare Admiral Markets.

#5
Blomsfield

Blomsfield

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 01.11.2010
ICMarkets este broker ECN cu comision de 0.035$ dar cu spread aproape zero pe EUR/USD. Depinde ce fel de trader vrei sa fii. As spune ca pentru daytraderi si traderii pe termen scurt Forex-ul este cea mai buna piata pentru incepatori pentru ca iti permite sa joci cu cateva sute de dolari fara prea mare risc. Daca joci un singur microlot valoarea unui pip este de 10 centi. Deci daca iti pui un stop de 10 pipsi poti sa pierzi maxim un dolar la o tranzactie, plus un comision de 0.07$ roundtrip la un microlot care iarasi zic ca e bun avand in vedere ca n-ai spread pe EUR/USD. Exista ICMarkets EU, ICMarkets Australia si ICMarkets Global regulat in Seychelles. Atentie ca singurul care-ti ofera leverage de 1:500 este ICMarkets Global din Seychelles din pacate. In rest in Europa sau Australia doar leverage de 1:30 sau deschizi cont pro. Este cel mai bun broker ECN Forex-CFD cu reputatie decenta pe care l-am gasit.

#6
cometto

cometto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 11.09.2009

 Blomsfield, on 15 aprilie 2021 - 11:43, said:

ICMarkets este broker ECN cu comision de 0.035$ dar cu spread aproape zero pe EUR/USD. Depinde ce fel de trader vrei sa fii. As spune ca pentru daytraderi si traderii pe termen scurt Forex-ul este cea mai buna piata pentru incepatori pentru ca iti permite sa joci cu cateva sute de dolari fara prea mare risc. Daca joci un singur microlot valoarea unui pip este de 10 centi. Deci daca iti pui un stop de 10 pipsi poti sa pierzi maxim un dolar la o tranzactie, plus un comision de 0.07$ roundtrip la un microlot care iarasi zic ca e bun avand in vedere ca n-ai spread pe EUR/USD. Exista ICMarkets EU, ICMarkets Australia si ICMarkets Global regulat in Seychelles. Atentie ca singurul care-ti ofera leverage de 1:500 este ICMarkets Global din Seychelles din pacate. In rest in Europa sau Australia doar leverage de 1:30 sau deschizi cont pro. Este cel mai bun broker ECN Forex-CFD cu reputatie decenta pe care l-am gasit.

crezi ca mai accepta clienti din Romania? pentru ca am inteles ca nu...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate