Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Atestatul de producator si carnet de comercializare.(oua prepelita)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
immkole

immkole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 02.01.2012
Buna seara! De 3 zile ma chinui sa depun cererea necesara eliberarii unui atestat de producator si a carnetului de comercializare a oualelor de prepelita. M-am dus la primaria din sat sa depun cererile pentru cele 2 acte. Mi s-a spus ca trebuie sa vina medicul veterinar din sat sa vada conditiile in care sunt crescute si numarul de pasari. A venit, a luat niste coordonate si a notat numarul de pasari. M-am dus la primarie cu cererile si mi s-a spus ca imi trebuie pfa ca sa ma pot duce la DSVSA Giurgiu sa depun si la ei o cerere si sa trimita pe cineva in control.
Pe internet cand am cautat cei mai multi spun ca trebuie sa depun cererile, sa vina medicul veterinar din sat si ca in 5 zile trebuie sa am cele 2 acte. Fara pfa,srl etc.
Pana la urma cum se procedeaza? Eu vreau sa vand doar in piata din sat si sa nu am probleme cu legea. Nu fac contracte cu magazine sau altceva...
Multumesc anticipat!

Edited by immkole, 14 April 2021 - 18:36.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Poate te ajuta

https://www.primaria..._producator.pdf

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
"ATENTIE! Producatorii agricoli a caror activitate este reglementata d,e Legea145/20L4 nu sunt obligati sa se organizeze ca persoane fizice autorizate (p.F.A.),inheprinderi individuale (I.I.) sau inheprinderi familiale (I.F.)."

#4
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
nu esti singurul care vinde ouă prin sat.nu știu de ce-ți bați capul cu atestatul de producător dacă nu vinzi într-o piață sau magazin

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate