Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

lentila unghi larg camera marsarier

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 16.02.2004
Iei un fisheye cu 180 grade si vezi orice misca in spate....vezi deformat, dar vezi...parerea mea

#20
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011

 Dizlpower, on 13 aprilie 2021 - 20:31, said:

Vrei sa vezi ce e in spate, sau sa poti parca bazandu-te pe ea ?
...pentru ajutor la parcare, eu nu m-as baza pe o camera de genul...

Mă voi baza pe ea cît mă bazez și acum, cînd nu o am  :D
După 29 de ani de drăivăreală" pe zeci de mașini, din diverse categorii, parchez doar cu ajutorul oglinzilor, nu mă întorc cu mîna pe scaunul opus, nu sucesc gîtul, mașina merge în spate, eu am fața spre parbriz, dar privesc în oglinzi.

Daaar, mai sînt locuri înguste, vreau să am cameră ca să văd distanța pînă la bara din față a altui autovehicul, după ce am parcat să pot să bag o scobitoare între bări.

#21
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 16.02.2004
Nu e problema de "drăivăreală", am si eu vreo 30, dar nu prea.conteaza asta Posted Image...., am mers cu multe masini care au camera de marsarier, ba chiar si cu camera montata. Eu unul nu am putut aproxima niciodata chiar la cm (tot senzorii fac treaba, daca in considerare si faptul ca ai un delay de aprox 1 secunda si stii unde sunt amplasati exact), dar sunt sigur ca tu o sa te descurci cu scobitoarea Posted Image.. trebuie sa fie ceva camere de genul, tehnologia nu s-a oprit..

Edited by Dizlpower, 14 April 2021 - 17:28.


#22
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011
Ai înțeles bine, simpla lipsă la mine este că nu pot aproxima micronul ăla între bări, probabil nimeni nu poate.
Doar pentru atît am nevoie de cameră.

Cît despre camerele ,,de genu ", probabil că îmi este de ajuns una normală, în lumina a ce am explicat.
Tocmai că nu caut ceva special, colegul @catosp caută ceva cu unghi larg.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate