Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Evolutie anticorpi dupa vaccinare Pfizer

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
134 replies to this topic

#127
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020

View Postcrwnman02, on 16 octombrie 2021 - 07:08, said:

Eu am o problemă cu cei ce au pus și cei ce au aprobat să se pună în utilizare aceste produse cu studii și verificări clar insuficiente și pline de inconsistențe.
Tu ai probleme ca autoritatile medicale din UE si SUA nu se pricep, dar tu te pricepi mai bine ca ei in acest domeniu, corect ?

View Postcrwnman02, on 16 octombrie 2021 - 07:08, said:

accese de superioritate de genul deștepții s-au vaccinat și proștii nu
Daca asta arata statistica, ce mai poate fi de comentat ?! (80% din nevaccinati n-au luat bacul)

#128
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aha. Tu nu cumva esti ala care credea ca vaccinul anti-hepatitei B se administreaza doar la sugari? :D

#129
Mosu007

Mosu007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 31.07.2021

View PostAlex432, on 16 octombrie 2021 - 08:35, said:


Daca asta arata statistica, ce mai poate fi de comentat ?! (80% din nevaccinati n-au luat bacul)
😂😂😂😂
Ne dai si noua sursa ?
Asta suna a Prelipceanu , ala de zici ca nu a facut nici gimnaziu...
Altfel, pot  oricand sa iti aduc 8 insi din 10 care au facut si masterul, si de ala pe bune nu la Titu Maiorescu si care nu sunt vaccinati.
Totusi, da-ne statistica aia data de INS sa o citim si noi ca asa de statistici facute la tembelizor suntem satui, la fel ca si daca eu as manca un pui si tu te-ai uita la mine am putea spune ca statistic, pe medie am mancat cate jumatate de pui fiecare.

Edited by Mosu007, 16 October 2021 - 09:01.


#130
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020

View Postcrwnman02, on 16 octombrie 2021 - 08:53, said:

Nu mă pricep eu mai bine, dar este evident că au mințit prin omisiune și nu numai.
Daca nu te pricepi mai bine ca ei, cum poti tu aprecia corect ? Studiezi parerile contra-vaccin de pe youtube, tik-tok ?

View PostMosu007, on 16 octombrie 2021 - 09:00, said:

pot  oricand sa iti aduc 8 insi din 10 care au facut si masterul,  si care nu sunt vaccinati.
Totusi, da-ne statistica aia data de INS
Sa inteleg ca ai tu statistica cu romanii cu masterate, sau la prietenii tai cu master asta e rezultatul ?

De ce aia din Vestul Europei se vaccineaza 80-95%, iar in RO, BG si Rusia se vaccineaza doar 15-30%, ca urmare se infecteaza mult si au decese multe ?
Sunt cetatenii RO, BG, RU mai destepti si cu mai multe mastere si astfel ei realizeaza marele pericol al vaccinarii ?
Statistica aia nu e de la INS, ci din sistemul medical.

#131
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 01.12.2017

View Postcrwnman02, on 15 octombrie 2021 - 17:34, said:

Nu înțeleg. Ești ironic? Nu știi să folosești Google Search?
Si ce sa scriu pe google? Vaccin?
Daca-mi aratai unde ai citit ca vaccinul cu ARNm( ca doar cu astea se face doza 3-a) da mielite, iti spuneam ca nu se face comparatie intre un vaccin cu vector viral si un vaccin ARNm.

#132
tavitara

tavitara

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 16.08.2019
Iarna , ninsoare , dimineata deja nu mai poti merge fara sa te bagi de tot in zapada
Ies sa dau la lopata in spatele blocului , fac alee , curat pe langa masina , etc
Iese si vecinul , mai tanar ca mine , se uita de sus la ce fac si spune :
- lasa ba Tavi , ca oricum ninge si se face la loc
Apoi pleaca cracanat si indolent spre market pe aleea facuta de mine
Se intoarce cu baxul de bere pe aceeasi alee si scoate o maxima din aia mioritica : a venit iarna ba ...
Apoi dispare
Termin de curatat , si in scurt timp plec cu masina
Cand ma intorc , acelasi vecin isi bagase picioarele lui cracanate in zapada pana la masina lui , si o mutase pe locul curatat de mine


Asa si aici , cine nu vrea sa se vaccineze fara sa aiba motiv medical clar , in loc sa taca , comenteaza despre cei care se vaccineaza
Dar beneficiaza de pe urma celor vaccinati , economia nu e inchisa datorita celor aproape 6 milioane de oameni vaccinati

#133
crwnman02

crwnman02

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 17.04.2021
@Alex432:
Lucrurile evidente n-au nevoie de studii de specialitate.
Spre exemplu, Virgil Musta este medic, eu nu sunt.
Iar Virgil Mista declara în luna Ianuarie a acestui an, atunci când și-a făcut rapelul la Pfizer așa: "Virgil Musta, la a doua doză de vaccin anti-Covid: Vaccinul reduce la zero riscul de boală severă și de mortalitate"
Iar ieri au murit, din nou, 40 de vaccinați. Iar pentru a avea aceste informații nu a trebuit să mă uit nici pe youtube, nici pe tik-tok.
În schimb, pe nici un canal TV din România și Europa NU se văd protestele din Italia și nu s-au văzut nici cele din Franța. Pentru că "jurnalism obiectiv".

@tavitara:
Da, așa e, ai dreptate, iar oamenii ăia din Decembrie 89, în loc să tacă din gură și să-i lase pe conducători să construiască societatea multilateral-dezvoltată au ieșit în stradă și au strigat "vom muri și vom fi liberi". Și au murit mulți, din 14 până în 21 Decembrie, pentru ca tu astăzi să ai libertatea, alături de Raed Arafat, cel ce se pipi pe drepturile și libertățile noastre și pe Constituție să spuneți ce avem voie să spunem și ce nu.
https://m.digi24.ro/...ccineze-1703203
Și susții asta pe un forum ce există astăzi numai prin sacrificiul suprem al acelor oameni.
Superb.

#134
tavitara

tavitara

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 16.08.2019
Ti-am spus ca emiti pareri doar pe baza a ce intelegi tu , un oarecare telespectator RTV
Ti-am mai spus sa nu mai faci asta , dar nu esti in stare
Ce conteaza ce a spus un doctor ?
Nu exista nicaieri in lume 100%
Conteaza statisticile in care cei nevaccinati mor in proportie de peste 80%
Nu vrei sa te vaccinezi , ok , dar lasa-ne frate cu opiniile tale ca nu ne interesezi
In rest , vreau sa vad cati ani ai sau iar aberezi despre libertati
Eu am fost in Bucuresti student pe strazi si la revolutie si la mineriade si in Piata Universitatii
Tu ce ai facut ?
Ca nu exista atunci RTV
Probabil frecai suzeta asteptand lapticul , un mucos de 6 luni invalit in scutece
Migreaza pe canalele tale de socializare unde poti abera ptr ca nu ai oameni destepti care sa iti dea palme dupa ceafa

#135
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,334
  • Înscris: 29.07.2013
Tema topicului a degenerat in discutii pro si anti vaccin.

Retineti un aspect:

Romania a ajuns sa ceara ajutorul europenilor pe motiv ca cetatenii romani sunt in mare majoritate mai prosti decat prevede legea!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate