Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate

Lipire XPS de hidroizolație ...
 Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal
 De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient
 Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Portare RCS & RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

Cidy

Cidy

Member

• Grup: Members
Salut, cam intr-o saptamana aproximativ ma voi muta la casa, undeva pe langa oras, problema nu ar fi acoperirea deoarece zona este acoperita de toti providerii, insa problema ar fi ca eu sunt la orange de 5 ani, cu tot la ei, mobil, internet si tv si as dorii daca tot ma voi muta sa imi pun din prima internet si televiziune de la RCS & RDS deoarece am auzit de la mai multi ca ar fi mult mai ok, iar televiziunea ar avea mai multe canale chiar daca am sa o folosesc destul de rar, tot este un plus.Intrebarea este acum daca ma pot muta doar cu internetul si televiziunea, sau va trebui sa ma mut cu tot cu telefon,  eu la ei am vreo 3 abonamente de voce si vreo 3 telefoane in rate la care mai am anul acesta de platit. Mai convenabil mi-ar fi sa ma pot muta doar cu internetul si tv si nu stiu daca voi putea si daca da in ce circumstante.Maine oricum am sa ma duc sa vorbesc la Digi, cat si la orange, dar as dorii totusi o parere ca sa stiu daca mai are rost sa mai trec pe la Digi, sa stiu daca macar este posibil acest lucru ( sa ma portez doar cu tv si internet ).

catalinman

catalinman

RCS & RDS

• Grup: Senior Members
Pai nu te obliga nimeni sa faci tot pachetul la RDS, poti sa faci doar cablu tv si internet si mobilele sa ramana la Orange.

Sa imi lasi pe PM adresa exacta si verificam daca este retea/acoperire de la RDS (DIGI) acolo unde vrei tu sa te muti.

Znevna

Znevna

Senior Member

La internet si TV nu se face "portare", n-ai ce sa portezi.
Trebuie sa vezi la Orange daca poti renunta la o parte din servicii, dar cel mai probabil ca nu, in functie de contract.
La Digi pentru acele servicii (internet + TV) te poti abona oricand, doar ca daca nu poti scapa de cele de la Orange.. vei plati doua abonamente de internet si doua de TV.

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

La Tv sau internet nu exista PORTARE.
Doar renunți in cealaltă parte la ce vrei și faci contract la Digi la ce vrei.
Portarea e doar la numerele de telefon (îți rămâne același număr)

Xman_ghio

Xman_ghio

Senior Member

"Problema" este la Orange, nu la Digi. In noua locatie poti sa iti instalezi orice serviciu de internet+TV doresti. Trebuie sa verifici la Orange daca nu mai esti sub contract si poti rezilia serviciul de internet+TV. Daca esti inca la Orange sub contract poti sa soliciti mutarea serviciului: daca au resurse ti le vor muta; daca nu au resurse o sa le poti desfinta chiar daca sunt sub contract (pentru ca pana la urma este vina operatorului ca nu iti poate oferi serviciul acolo unde te muti).

Cidy

Cidy

Member

Xman_ghio, on 11 aprilie 2021 - 12:11, said:

"Problema" este la Orange, nu la Digi. In noua locatie poti sa iti instalezi orice serviciu de internet+TV doresti. Trebuie sa verifici la Orange daca nu mai esti sub contract si poti rezilia serviciul de internet+TV. Daca esti inca la Orange sub contract poti sa soliciti mutarea serviciului: daca au resurse ti le vor muta; daca nu au resurse o sa le poti desfinta chiar daca sunt sub contract (pentru ca pana la urma este vina operatorului ca nu iti poate oferi serviciul acolo unde te muti).
Si unde pot vedea daca mai sunt sub contract ( pe site la orange la un abonament imi scrie o data, la altul imi scrie alta data.. ) sau cum vad daca au resurse sa ma pot muta?

modoran

modoran

Senior Member

La Orange ai internet si tv, astea-s servicii fixe. Vezi cand expira astea, nu alea de mobil, nu te intereseaza alea.  Nu ai contract, nu l-ai citit ? daca nu ai suna si intreaba, desi aia pot sa spuna ce vor :)

Xman_ghio

Xman_ghio

Senior Member

Cidy, on 11 aprilie 2021 - 13:29, said:

Si unde pot vedea daca mai sunt sub contract ( pe site la orange la un abonament imi scrie o data, la altul imi scrie alta data.. ) sau cum vad daca au resurse sa ma pot muta?
Cel mai simplu suni la ei si iti comunica. Teoretic cred ca poti si in contul online Orange; poti avea dati de expirare diferite pentru ca ai semnat contractele in zile/perioade diferite.

Cidy

Cidy

Member

Xman_ghio, on 11 aprilie 2021 - 15:37, said:

Cel mai simplu suni la ei si iti comunica. Teoretic cred ca poti si in contul online Orange; poti avea dati de expirare diferite pentru ca ai semnat contractele in zile/perioade diferite.
M-am uitat si mai am pana pe 20 iulie 2021 contractul. Acum sper sa ma poata muta chiar si asa.

rex

rex

Senior Member

uite aici oferta rural de la digi: daca te portezi la ei abonamentul e 3 euro/telefon si ai nelimitat national atat minute/sms-uri cat si MB
https://www.digi.ro/oferta-rural

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate