Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Magazin online

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#37
vacaverde

vacaverde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.01.2007
CS-cart am folosit si eu .. take a look www.horace-computers.ro :)

pot spune ca este EXTRAORDINAR DE USOR de modificat ... mai greu cu sideboxurile .. si alte coduri pentru ca sunt fisiere tpl .. dar in rest e n1

Edited by vacaverde, 12 June 2008 - 08:10.


#38
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postvacaverde, on Jun 12 2008, 09:09, said:

CS-cart am folosit si eu .. take a look www.horace-computers.ro :)

pot spune ca este EXTRAORDINAR DE USOR de modificat ... mai greu cu sideboxurile .. si alte coduri pentru ca sunt fisiere tpl .. dar in rest e n1

:lol: mie tpl-urile mi se par foarte usor de modificat si interpretat.

http://www.horace-co...ages/bottom.png
http://www.horace-co...ages/header.png

un sfat bun..schimba-le ;)

#39
vacaverde

vacaverde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.01.2007

View Postlord_ice, on Jun 12 2008, 17:07, said:

:lol: mie tpl-urile mi se par foarte usor de modificat si interpretat.

http://www.horace-co...ages/bottom.png
http://www.horace-co...ages/header.png

un sfat bun..schimba-le ;)


nu am nici o idee .. sper zilele astea sa mi se aprinda si mie beculetul , :)
thx btw

#40
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postvacaverde, on Jun 16 2008, 13:16, said:

nu am nici o idee .. sper zilele astea sa mi se aprinda si mie beculetul , :)
thx btw

Cont suspendat de xserver dot bla bla bla ... bagati-ai picioarele in hostingurile astea de 2 bani,de ce ti l-au suspendat?

#41
dvally

dvally

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 15.09.2002
Apropo exista traducere in romana pt cs-cart?

#42
Funnyzone

Funnyzone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 27.07.2008
ce script de magazin online sa folosesc si eu ... care sa filtreze produsele in genul Emag.ro Upshop.ro ... sa aibe functia filtre... ca nu gasesc asa ceva...

#43
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
ceva custom...

#44
Funnyzone

Funnyzone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 27.07.2008
eu am folosit... prestashop si nu merg filtrele... da-ti-mi voi un magazin care sa aibe filtre...

#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
http://www.magentocommerce.com/ , the ultimate cart , open source :)

#46
bokdan

bokdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.10.2008
Si eu recomand tot cs-cart. Profesional si foarte ieftin pentru ce stie sa faca. Suportul tehnic a fost ok plus ca se poate personaliza contra cost. Eu l-am cumparat de la Albonet distribuitor autorizat cs-cart in Romania -  cu factura, pe firma :rolleyes: . Am avut noroc si cu promotia si l-am luat mai ieftin decat de pe siteul cs-cart.

Edited by bokdan, 23 October 2008 - 16:48.


#47
Funnyzone

Funnyzone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 27.07.2008

View PostMembruAnonim, on Oct 19 2008, 01:40, said:

http://www.magentocommerce.com/ , the ultimate cart , open source :)
magento nu merge instalat la mine... da o eroare cu pdo_mysql ..... ce trebuie sa fac...?

#48
Nem

Nem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.11.2007
stii ce e tare ? ca cei de la OPEN CART .. au gresit steagu romaniei .... l-au pus pe cel al norvegiei.  http://www.opencart....mation/features

#49
1stboy

1stboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.06.2006
Chiar daca odata cu acest post o sa dezgrop mortii, ma intereseaza si pe mine parerile voastre referitor la un script pentru e-shop, avand in vedere ca sunt fan declarat joomla ar fi ideal sa fie o alternativa pentru virtue mart, care de altfel este ok dar nu indeplineste doua cerinte minime sa suporte mai multe imagini / produs, si o traducere ro pentru ultima versiune, daca nu astept alte variante de script-uri (free) joomla sau non joomla sa indeplinesca cele doua conditii.
ce parere aveti de open cart pe partea de traducere ro?

Edited by 1stboy, 07 July 2011 - 17:46.


#50
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005
Prestashop se misca bine. OScommerce s-a cam prostit, Magento cosuna resurse in draci, Tomatocart este mai degajat insa nu am lucrat cu el si deci un feedback ar fi incorect.
--
Next please..!

#51
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
tomatocart e destul de misto
ultima versiune incercata de mine avea niste buguri minore gen variantele de produs (ex numar de incaltaminte -  le ordona aiurea) dar s-a mai updatat intre timp, poate s-a rezolvat
platforma insa e misto si versatila. creearea de templateuri personalizate nu e f grea dar ia ceva timp pentru ca sunt destule de modificat.

#52
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005
Am incercat odata sa ma joc cu el insa ori imi statea la login form pe "Initialising system" si murea (l-am lasat si 3 ore in speranta ca face ceva) ori dadea tot delul de erori legate de Osc_href_link, Osc_href_admin + altele...
So... skipped it :lol:

#53
zoar

zoar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.07.2011
Eu recomand prestashop si magento. La toti clientii asta am recomandat si instalat.
Prestashop are o interfata prietenoasa si usor de utilizat pe cand magento este un pic mai dificil si consuma si foarte multe resurse(se recomanda server dedicat).
Templateuri pentru ambele gasesti la templatemonster.
Daca vrei sa iti cumperi o platforma 100% romaneasca poti sa incerci la cei de la magazinosaurusrex(platforma folosita de foarte multe shopuri it).

#54
cocohtc

cocohtc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.08.2011
Magento este interesant dar versiunea gratuita este subtire de tot. Am folosit multe platforme inainte sa testez CS-Cart la care am si ramas de altfel.

Cel mai nou update scos de cs-cart a imbunatatit mult interfata de administrare care cred ca este peste Prestashop. Daca vrei sa foloseste un script stabil recomand CS-Cart mai nou exista si varinta gratuita CS-Cart Community pe care poti sa te familiarizezi.

Eu am un magazin de hainute pentru copii facut pe platforma asta si sunt foarte multumit.

Numai bine!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate