Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Sala fitness

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
andana

andana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 17.03.2005
Credeti ca ar merge o sala micuta de fitness in cartier? Are cineva asa ceva? Cateva aparate si abonament ieftin. Cam ce aparate sunt absolut necesare?
Multumesc.

#2
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
M-am gandit si eu la asa ceva. Mi se pare rentabil, din pacate nici eu nu prea am multe detalii.
Iti trebuie un apartament la parter.
Aparatele nu sunt chiar asa scumpe.

#3
owl

owl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 15.12.2003
:) pleaca si tu de la clienti, cam ce potential exista in piata.
intreaba-i pur si simplu pe oameni;
sau uita-te ce fac...

:) daca n-au obiceiul sa faca asta, gandeste-te cat te costa sa creezi obiceiul
etc...

#4
Achileas

Achileas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 24.03.2006
depinde de foarte multe lucruri.
as zice ca o sala de cartier n-are multe sanse de reusita, din cauza obiceiurilor oamenilor. doar daca vei reusi s-o transformi intr-un punct de atractie, sa se adune baietii si fetele acolo ca e "cool"... poate o sa mearga.
alte lucruri foarte importante sunt: ai nevoie de 1-2 persoane cat de cat calificate ca niste "antrenori", care stie ce fac, sa stea mereu acolo si sa aiba grija de cei care vin; un marketing sustinut ca sa stie lumea ca existi, sa atragi clienti si dupa aia sa le aduci aminte sa mai vina la sala... etc
gandeste-te ca oamenii obisnuiti nu vin regulat la o sala de sport. iar cei care vin regulat au nevoie de niste aparate nu asa simple...

View Postowl, on Mar 28 2006, 16:14, said:

:) pleaca si tu de la clienti, cam ce potential exista in piata.
intreaba-i pur si simplu pe oameni;
sau uita-te ce fac...

:) daca n-au obiceiul sa faca asta, gandeste-te cat te costa sa creezi obiceiul
etc...


#5
owl

owl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 15.12.2003
oricum , ai ratat startul ; venirea primaverii aduce cei mai multi clienti la sala....:))

#6
corinaal

corinaal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.04.2005
Eu cred ca ar merge foarte bine. Luna trecuta am inceput sa ma duc la o sala de cartier si e o aglomeratie de nedescris (la ora la care ma duc eu, dupa 18). Si este un intreg parter de bloc, nu doar un apartament. Nu este nici pretentios, nici scump.
Ca sa vezi ce aparate iti trebuie, cel mai simplu e sa intri in citeva si sa arunci o privire.  Eu merg pe linga Bucur Obor, nici macar nu e pe strada principala, dar are clienti destui.
Cam atit pentru inceput. Mai am sfaturi, daca vrei.

#7
tzatza

tzatza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 13.06.2004
Am vazut acum ceva timp un reportaj la TV in care spuneau ca odata cu intrarea in UE multe sali de fitness se vor inchide pentru ca nu indeplinesc standardele (nu stiu cati mp pentru fiecare persoana, obligatoriu personal specializat).
Afacerea merge dar cred ca pentru indeplinirea acestor standarde trebuie o investitie f. mare.

#8
Valentynus

Valentynus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 21.12.2004

Quote

din 2007 toate salile de antrenament fitness/culturism trebuie sa aiba cel putin 500 mp si antrenor (ei au spus kineto terapeut) sau trebuie inchise. O veste prosta zic eu, pt ca sint multe sali bune si sub aceasta suprafata.

Nu stiu cate de reala treaba dar intereseaza-te bine inanite sa deschizi sala.
Oricum, daca se aplica vor ramane putine sali in Bucuresti, in tara chiar. Foarte putine!

#9
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
1. cauta personal cat mai instruit si profi, m-am dus si eu o perioada si "marele" instructor era un indopat de steroizi si habar n-avea sa ajute lumea

2. aparatele sa nu fie ruginite , sa scartaie

3. ai putea face 2 incaperi , una pt avansati, una pt incepatori (majoritatea incepatorilor, dupa cateva zile refuza sa mai vina ca zic ca rad cei mai mari de ei)

4. sa fie curat, muzica (nu manele) , aer conditionat

5. 2-3 cabine de dus, vestiar propriu cu cheie pt fiecare

6, un "colt de lectura" cu reviste, carti, ziare din domeniu

7. ca sa te gaseasca lumea intr-un cartier e de ajuns ca sa ai un banner cat de cat maricel sa arate ca acolo e sala

8. pretul pt o sala de cartier sa nu sara de 50 RON/ luna

asta m-ar face pe mine sa vin la sala ta

succes

#10
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
1. cauta personal cat mai instruit si profi, m-am dus si eu o perioada si "marele" instructor era un indopat de steroizi si habar n-avea sa ajute lumea

2. aparatele sa nu fie ruginite , sa scartaie

3. ai putea face 2 incaperi , una pt avansati, una pt incepatori (majoritatea incepatorilor, dupa cateva zile refuza sa mai vina ca zic ca rad cei mai mari de ei)

4. sa fie curat, muzica (nu manele) , aer conditionat

5. 2-3 cabine de dus, vestiar propriu cu cheie pt fiecare

6, un "colt de lectura" cu reviste, carti, ziare din domeniu

7. ca sa te gaseasca lumea intr-un cartier e de ajuns ca sa ai un banner cat de cat maricel sa arate ca acolo e sala

8. pretul pt o sala de cartier sa nu sara de 50 RON/ luna

asta m-ar face pe mine sa vin la sala ta

succes

#11
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
1. cauta personal cat mai instruit si profi, m-am dus si eu o perioada si "marele" instructor era un indopat de steroizi si habar n-avea sa ajute lumea

2. aparatele sa nu fie ruginite , sa scartaie

3. ai putea face 2 incaperi , una pt avansati, una pt incepatori (majoritatea incepatorilor, dupa cateva zile refuza sa mai vina ca zic ca rad cei mai mari de ei)

4. sa fie curat, muzica (nu manele) , aer conditionat

5. 2-3 cabine de dus, vestiar propriu cu cheie pt fiecare

6, un "colt de lectura" cu reviste, carti, ziare din domeniu

7. ca sa te gaseasca lumea intr-un cartier e de ajuns ca sa ai un banner cat de cat maricel sa arate ca acolo e sala

8. pretul pt o sala de cartier sa nu sara de 50 RON/ luna

asta m-ar face pe mine sa vin la sala ta

succes

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate