Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ma impiedic de termice in oras...

* * - - - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
302 replies to this topic

#37
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008

View PostDDooGG, on 07 aprilie 2021 - 09:31, said:

Vezi daca nu te pricepi .... stii ce e ala prosumator ? Ia cauta cu goagal , sa inveti si tu ceva nou Posted Image
Stiu mizeria aia, imi provoaca un rau visceral, mai bine ma mut inapoi la bloc decat sa mi se puna asa ceva pe casa.

#38
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,223
  • Înscris: 05.06.2002
m-am uitat si eu la electrice inainte de a schimba masina dar am ajuns la concluzia ca tehnologia e imatura, masinile sunt niste titireze mici si scumpe, infrastructura e insuficient dezvoltata, nu am centre de inchiriat masini sa inchiriez o "fosila" pt drumuri lungi si mai si risc ca in perioadele in care toti vor sa mearga in concediu sa n-am de unde inchiria sau sa platesc un pret prohibitiv, un drum lung cu o electrica e o aventura, asa ca am zis pas tura asta. acu chiar ma bucur ca n-am devenit si eu un ghertoi cu electrica.

#39
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010

View PostCRG, on 07 aprilie 2021 - 09:30, said:

Nu sunt frustrat, doar incurcat... simt asa, ca trece timpul aiurea si il pierd din cauza unei tehnologii care trebuia sa dispara de mult, avand in vedere efectele devastatoare pe care le-a avut. Mai ales din oras, unde te ustura nasul de la oxizii de azot.

N-ai suficienti muci(secretie nazala) se pare.

#40
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005

View Postterratec, on 07 aprilie 2021 - 09:30, said:


Exista o vorba romaneasca " X cand dupa ce ajunge imparat il omoara prima data pe ta-su".
Ar trebui sa intelegi ca tu esti un nou venit in lumea motoarelor clasice. Este anormal sa doresti disparitia celorlalti in momentul in care tu ai aparut.

Postul initial nu contine informatii tehnice reale, contine doar o ura cu un substrat psihologic interesant. Partea interesanta este ca nu esti singurul care se crede indreptatit sa ceara eliminarea altora, au mai fost si altii.


Cuvinte grele care nu-si au rostul in context. Personal eram curios sa aflu daca sunt sau nu singurul care are aceeasi impresie, ca traficul urban a devenit dintr-o data mai ingreunat.

#41
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Eu urasc bateriile. Si consider ca polueaza enorm producerea lor. Si la frig cam scartaie.

#42
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,223
  • Înscris: 05.06.2002

View PostCRG, on 07 aprilie 2021 - 09:30, said:

Nu sunt frustrat, doar incurcat...
noi oricum te intelegem.

#43
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003

View Postdan1980_25, on 07 aprilie 2021 - 09:00, said:

Te-ai gandit ca poate oamenii atat isi permit?

Mintile infantile ar decreta eliminarea categoriilor de oameni care nu isi permit schimbarea autoturismului.

#44
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

View Postterratec, on 07 aprilie 2021 - 09:30, said:


Exista o vorba romaneasca " X cand dupa ce ajunge imparat il omoara prima data pe ta-su".

Mda ....

View Postterratec, on 07 aprilie 2021 - 09:30, said:


Ar trebui sa intelegi ca tu esti un nou venit in lumea motoarelor clasice. Este anormal sa doresti disparitia celorlalti in momentul in care tu ai aparut.
Postul initial nu contine informatii tehnice reale, contine doar o ura cu un substrat psihologic interesant. Partea interesanta este ca nu esti singurul care se crede indreptatit sa ceara eliminarea altora, au mai fost si altii.
Partea si mai interesanta este ca cei cu fumegatori dau spaga la ITP sa treaca , desi ar trebui sa se aplice legea , asta nu se intampla .

View Postterratec, on 07 aprilie 2021 - 09:36, said:


Mintile infantile ar decreta eliminarea categoriilor de oameni care nu isi permit schimbarea autoturismului.
Mintile infantile ar decreta ca trebuie sa poluam cat mai mult sa nu mai apuce si altii sa se bucure de planeta .

#45
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,916
  • Înscris: 03.12.2005
Tone it down, mate. Nu e ceva specific masinilor electrice. Pur si simplu ai o masina cu performante mai bune la plecarea de pe loc decat isi permit majoritatea romanilor. Dar nu trebuie sa uiti ca drumul e in egala masura si al lor, cat timp e domeniu public.
Da, e neplacut, dar nu ai dreptate in cauza asta.

#46
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008

View PostDDooGG, on 07 aprilie 2021 - 09:37, said:


Mda ....

Partea si mai interesanta este ca cei cu fumegatori dau spaga la ITP sa treaca , desi ar trebui sa se aplice legea , asta nu se intampla .

Aici da,se dau inca spaga la ITP.
Nu la nivelul din trecut dar se dau si acum la greu.
Ma gandesc doar la maxiurile alea preorasenesti cu sute de mii de km care abia stau pe roti.Bombe pe roti pentru pasageri.
Intr-o tara normala alea sunt casate iar patronii firmelor luati la rost.

Edited by Groh, 07 April 2021 - 09:40.


#47
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

View PostNeaceasca85, on 07 aprilie 2021 - 09:33, said:

Eu urasc bateriile. Si consider ca polueaza enorm producerea lor. Si la frig cam scartaie.
Scartaie incheieturile de la sedentarism . Mai iesiti la o plimbare pe jos din cand in cand si constatati ce miroase pe strada,

Eu am electrica , dar in oras merg pe jos pt ca nu gasesc liber loc de parcare pt ca se parcheaza termicele pe locurile destinate electricelor , pt ca lume necivilizata in trafic , pt ca pierd vremea inutil .

Edited by DDooGG, 07 April 2021 - 09:43.


#48
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003

View PostCRG, on 07 aprilie 2021 - 09:30, said:

Nu sunt frustrat, doar incurcat... simt asa, ca trece timpul aiurea si il pierd din cauza unei tehnologii care trebuia sa dispara de mult, avand in vedere efectele devastatoare pe care le-a avut. Mai ales din oras, unde te ustura nasul de la oxizii de azot.

Nu au murit populatii intregi de la hidrocarburi arse. "Efectele devastatoare" reprezinta o lozinca a politicii. Este scandata din anii '80.

Oxizii de azot sunt o mantra a unei categorii de sensibili autoproclamati. Isi canalizea supararile proprii pe un dusman invizibil servit de politicieni.


Ar trebui sa intelegi ca demersul tau este bazat pe niste directii politice, nu pe stiinta sau tehnica.

#49
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Ies zilnic. Ma supara mirosul de benzina, nu cel de diesel sau GPL.

#50
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
în mod normal polițistul ar trebui să ridice instantaneu talonul și numerele unei mașini care scoate nor de fum după ea.nu de puține ori vezi mașini după care NU poți să vezi de fum

#51
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017

View PostDDooGG, on 07 aprilie 2021 - 09:24, said:

Da , dar cine o sa fie smecher cu panouri fotovoltaice ? Stiu ca nu aia cu termicele .... Posted Image

Cu siguranta nu ala care locuieste la bloc.

#52
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

View Postterratec, on 07 aprilie 2021 - 09:42, said:

Nu au murit populatii intregi de la hidrocarburi arse. "Efectele devastatoare" reprezinta o lozinca a politicii.
Speranta de viata in anii respectivi era la jumatate fata de azi .

#53
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Oricum incarcarea electricelor va fi o problema in cartierele de blocuri.

#54
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005

View Postterratec, on 07 aprilie 2021 - 09:42, said:

Ar trebui sa intelegi ca demersul tau este bazat pe niste directii politice, nu pe stiinta sau tehnica.

https://www.cancer.o...bladder cancer.

Nu am spus-o eu, au documentat-o altii. Si da-mi voie sa visez ca intr-o zi copiii nostri vor putea respira fara emotii in asteptarea verdelui la trecerile de pietoni.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate