Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Condiții de călătorie în Anglia conform MAE

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,529
  • Înscris: 10.05.2007
Credeam ca mai pleacă din ei, nu ca ne-nmultim :). Poate sunt prost informat dar când m-am uitat eu ultima oara cu gândul sa fac vreo excursie cele mai ieftine teste erau făcute la centre.

Edited by Astrul, 09 June 2021 - 08:35.


#20
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Na, pe 12 incep job nou. In 30 vreau sa zbor inspre UK. Test inainte de plecare, bookuit day2, day8 test ca sa am ce pune pe psssenger locator form si day5 test sa ies in ziua 6 din carantina, nu ziua 11.

#21
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

View PostCatean, on 13 iunie 2021 - 17:17, said:

Na, pe 12 incep job nou. In 30 vreau sa zbor inspre UK. Test inainte de plecare, bookuit day2, day8 test ca sa am ce pune pe psssenger locator form si day5 test sa ies in ziua 6 din carantina, nu ziua 11.
Am intrat eu spatamana trecut joi…a trebuit sa vin de urgenta la job, pana acum lucrat de acasa

Ce ai nevoie;
-test facut in tara

-Book test 2/8 zile in uk si trecut ref. No. Pe cererea aia a lor…in 2 zile iti ajung ambele teste acasa in uk la adresa care o declari, cel de doua zile il faci imediat cum ti a ajuns si il pui la royal mail, au niste cutii speciale pentru transport rapid…eu am luat testele de la RT Diagnostic 76 de lire ambele. Pret decent zic eu. Cererea si testul din Ro le arati in Ro la imbarcare.

- presupun ca ai full settle, e foarte important. In aerolort nu mai treci ca inainte , scanat pasaport pa si la revedere…aparatele alea de scanat pasapoarte sunt desfiintate, acum stai de vorba cu vamesul. Foarte important sa ai settle , pe mine m a verificat, mi l a vazut full..nu mai m a intrebat nimic.

Edited by cuculea, 16 June 2021 - 13:52.


#22
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Sunt cetatean britanic, merci mult, in 30 dimineata am avion. Fac test, bookui test day 2 si 8 dar o sa platesc si pentru cel de day 5 early release. Mare tampenie, ca sunt vaccinat.

#23
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postcuculea, on 16 iunie 2021 - 13:50, said:

RT Diagnostic 76 de lire ambele. Pret decent zic eu.

Of, apar ca si out of stock acum. Au pret bun si la Day5 Release, 55 lire.

#24
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

View PostCatean, on 19 iunie 2021 - 17:46, said:

Sunt cetatean britanic, merci mult
Ohhh...scuzati

#25
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Poate am sanse azi sa bage Romania pe lista verde sau chiar sa accepte vaccinatii fara carantina si teste. Sa vad cat de norocos sunt.

#26
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 879
  • Înscris: 19.05.2009

View PostCatean, on 24 iunie 2021 - 09:56, said:

Poate am sanse azi sa bage Romania pe lista verde sau chiar sa accepte vaccinatii fara carantina si teste. Sa vad cat de norocos sunt.
😂😂😂 Sigur.Britanici au o slabiciune pentru Romania.

#27
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Mda. Ce sa zic, sper sa scap de alea minim 6 zile de arest la domiciliu.

#28
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,529
  • Înscris: 10.05.2007

View Postcuculea, on 16 iunie 2021 - 13:50, said:

- presupun ca ai full settle, e foarte important. In aerolort nu mai treci ca inainte , scanat pasaport pa si la revedere…aparatele alea de scanat pasapoarte sunt desfiintate, acum stai de vorba cu vamesul. Foarte important sa ai settle , pe mine m a verificat, mi l a vazut full..nu mai m a intrebat nimic.
A venit maica-mea acum cateva zile si are pre-settled, test in ro, 2&8, intrat fara probleme, vreo 8 intorsi inapoi la aeroport, iar acum suna astia zilnic sa ii spuna placa si sa o intrebe de reultat.
9 lire biletul 82 testul plus cel din ro :)) noua taxa de intrat in Uk, asa ca nici Ro si nici vreo alta tara din UE nu va vedea verde mult timp de-acum incolo, as numi-o mai degraba taxa Brexit. N-are nicio treaba cu covidul, testul ala il poate face oricine ca nu e genetic, trimis la posta si de raspuns la telefon o poti face si de pe terenul de golf. Totul un mare bs ca sa platesti sa intri in UK.

#29
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Confirm, platit 180 lire sterline de persoana pentry day2&8 si day5 release dar cu mers la centrul pentru test. In ziua 2 si 5 am facut ce am vrut prin Londra, ca m-am testat la Heathrow si Brent Cross. In ziua 6 dimineata am primit rezultatul si sunt liber. M-au sunat  de la NHS zilnic pana in ziua 5 pe mine si sotie, din ziua 6 numai SMS-uri. O mare afacere. Cu toate ca am fost negativ la plecare, in ziua 2, in ziua 5, tot trebuie sa ma duc sa il fac si pe cel de ziua 8.

Edited by Catean, 07 July 2021 - 14:14.


#30
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,189
  • Înscris: 06.05.2015
Salut, vad ca se discuta recent despre faptul ca UK nu ar mai cere test covid dacă ai certificat vaccin, pe site-ul mae încă nu apare modificare, m ar interesa deoarece am escala de câteva ore pe data de 28 spre 29....

#31
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,843
  • Înscris: 23.10.2015

View Postd0d00, on 24 septembrie 2021 - 12:26, said:

Salut, vad ca se discuta recent despre faptul ca UK nu ar mai cere test covid dacă ai certificat vaccin, pe site-ul mae încă nu apare modificare, m ar interesa deoarece am escala de câteva ore pe data de 28 spre 29....

Regulile curente se aplica pana in 4 Oct:  https://www.gov.uk/g...ntering-england

#32
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,189
  • Înscris: 06.05.2015
Mdaa...,mulțumesc!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate