Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Despre pisica care si-a dus puii la spital

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,559
  • Înscris: 12.10.2005

View PostIocan, on 06 aprilie 2021 - 20:06, said:

Ba există! Toate mîțele primesc fix degeaba mîncare, adăpost și tratament medical. Iar în timpul ăsta nu fac absolut nimic folositor. Ba da, pardon, sfîșie fotoliul, dărîmă vaza și se cacă pe la colțuri dacă nu-i respecți revendicările la timp și în viteză.

Asa e ca nu ai avut pisici vreodata si vorbesti doar ca sa te afli in treaba?

#38
Iocan

Iocan

    Tefelist, fan Kövesi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,784
  • Înscris: 02.06.2006
Așa e! N-am niciuna. Copiii și-au adus trei bucăți pe care apoi mi le-au înfiat. Așa că habar n-am ce zic.
Atunci cînd mi-a intrat un șobolan în bucătărie și am închis mîța acolo să-l prindă, a făcut aia trabă fix ca un sindicalist. Așa că a trebuit să cumpăr capcană să-l prind pe cont propriu. În rest, mîțele cel harnice și destoinice dorm, mănăncă, cacă și miaună. Foarte folositor!
Ah, da și mai fac și mofturi la mîncare. Super cool!

Edited by Iocan, 06 April 2021 - 20:23.


#39
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,254
  • Înscris: 06.01.2007

View PostIocan, on 06 aprilie 2021 - 20:06, said:

Ba există! Toate mîțele primesc fix degeaba mîncare, adăpost și tratament medical. Iar în timpul ăsta nu fac absolut nimic folositor. Ba da, pardon, sfîșie fotoliul, dărîmă vaza și se cacă pe la colțuri dacă nu-i respecți revendicările la timp și în viteză.
Dar sunt frumoase.
Daca n-ar avea atatea nevoi, mi-ar placea si mie sa am o mâță acasa. Chiar cochetam cu ideea. Dar norocul e ca, la mine la serviciu au gasit unii o mâță intr-un copac, au dat-o jos si au adoptat-o in birou. Si am vazut ce inseamna mâță. Nu, multumesc, nu-mi trebuie. Moama cum miorlaia, intrase in calduri. A daramat totu pe-acolo, s-a pishat in leptop, a stricat o tastatura. Ramanea singura si peste weekend iar lunea gaseam prapad. A mai avut si o boala digestiva si putea foarte urat intr-o perioada, au rezolvat-o astia care se pricep, care mai au mâțe pe-acasa. Boabe, cele mai scumpe, mancare umeda nushdecare. Puteau de mureai cand desfundai un plic de-ala de hrana, ziceai ca s-a dat drumul la stup, toata lumea ventila nasul, dar altfel arata fain, comercial.
Dar era frumoasa a dracului. Si jucausa. Cu niciun pesedist n-o sa fie vreodata.
Acum a luat-o un coleg si a aterizat acasa la sora-sa, sau ceva de genul.
Mai primim poze pe grupul de wațap, frumoasa a dracului mâța, ne-a intrat la inima, cu toate problemele ei.

#40
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

View PostIocan, on 06 aprilie 2021 - 20:06, said:

Ba există! Toate mîțele primesc fix degeaba mîncare, adăpost și tratament medical. Iar în timpul ăsta nu fac absolut nimic folositor. Ba da, pardon, sfîșie fotoliul, dărîmă vaza și se cacă pe la colțuri dacă nu-i respecți revendicările la timp și în viteză.
confirm si eu, exista PSD-ul matzelor, ba chiar primesc si pensii speciale cand imbatranesc.
am si eu un motan pe acasa pe care il alint "sobolan cu blana" si sa dea naiba ca el o duce mai bine ca mine

#41
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017
"O pisică a încălzit inimile în provincia de vest a Izmirului, când instinctele ei materne și cunoștințele sale aparente despre sistemul de sănătate au făcut-o să-și ducă pisoii bolnavi la o clinică pentru oameni.
Personalul de la clinica unei direcții de îngrijire a sănătății condusă de municipalitatea locală din districtul Karabağlar din Izmir a fost uimit când mama și-a târât unul dintre pisoii la birou. O zi mai târziu, s-a întors cu un alt pisoi. Medicii și asistenții medicali au descoperit că ambii pisoi au avut probleme cu ochii din cauza unei infecții. După îngrijirea inițială, au fost înmânate departamentului veterinar al municipalității unde au fost tratați și recuperați. Pisoii vagabonzi și mama lor au fost aduși în adopție mai târziu."

Cat brings her ill kittens to clinic for humans in Turkey

Au aratat ieri la TV cum o ursoaica si-a luat pe rand puii in gura pentru a-i ajuta sa traverseze o sosea rapida din SUA, in timp ce toate masinile s-au oprit pana a terminat operatiunea. Autoritatile i-au felicitat ulterior (pe soferii care s-au comportat exemplar in situatia respectiva).

#42
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
a mai fost un caz cu o pisica gravida ce nu putea sa nasca si s-a dus la unii la ceva centru din asta deschis non-stop si aia au dus-o apoi la veterinar.

#43
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostIocan, on 06 aprilie 2021 - 20:17, said:

Așa e! N-am niciuna. Copiii și-au adus trei bucăți pe care apoi mi le-au înfiat. Așa că habar n-am ce zic.
Atunci cînd mi-a intrat un șobolan în bucătărie și am închis mîța acolo să-l prindă, a făcut aia trabă fix ca un sindicalist. Așa că a trebuit să cumpăr capcană să-l prind pe cont propriu. În rest, mîțele cel harnice și destoinice dorm, mănăncă, cacă și miaună. Foarte folositor!
Ah, da și mai fac și mofturi la mîncare. Super cool!
ai avut noroc de pisici parlamentare

#44
Driade

Driade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 14.08.2018
S-au vazut nenumarate cazuri de caini care au murit la mormantul stapanului, refuzand sa manance, si sa plece de acolo. Nu stim totul despre spiritul animalelor, despre emotiile lor si nici despre capacitatea lor de a intelege lucruri abstracte.

#45
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010
Acum ceva timp am vazut o stire despre un caine care a fost tratat la o clinica veterinara si peste o luna a venit la usa cabinetului cu un alt caine cu laba rupta.

#46
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018

View PostAlexEn, on 06 aprilie 2021 - 16:07, said:

Din exemplul personal sunt obisnuita sa nu ma iau dupa poza de profil.
Am 43 ani, ce te mira ? Chiar nu am priceput ce am intrebat, nu vad problema. Si eu cred ca mai mult a fost fake news, ceva nu-mi da. Stia ea de spital, hai sa fim seriosi...cand n-a fost niciodata acolo, n-a fost tratata niciodata acolo ca sa zici ca n-a uitat locul. Nici macar nu s-a dus la veterinar, deci s-a dus intr-un loc unde nu are nici o treaba cu animalele, sa zici cal a veterinar ar mai exista miros de animale, desi nici aia nu ajuta ca nu sti ce se face acolo, insa hai sa zicem.
Sti tu ca e spital ca vezi, vezi ce scrie, cunosti treaba, dar pisica..

Hai ca si-a dat seama ca puii au ceva sa zicem ca mirosea cumva infectia aia si s-ar fi prins, dar cealalta e putin absurda.

Ai dreptate, nu trebe sa te iei dupa poza, aia am pus-o ca mi-a placut personajul, o puneam si daca aveam 20 ani, ca-l simpatizam de mult pe acest actor, Cozorici e.

Pun poza cu articolul cum a vrut MarianG.

Apropo de inteligenta la caini, era odata unu cu dansa intr-o catea ! Venise altu si vroia ca prostu sa o f pe aia desi...era ocupat, daca era destept stia ca inca e ocupat, dar sa vezi cum sarea pe aia doaaaaamne, am ramas masca, insista in idiotenie.
Sau se bat intre ei ca intra altu pe parcela aia, daca era destept realiza ca e loc ptr toti in societatea actuala, dar nu s-a prins...
E destept nu zic nu, dar nu asa cum ii face lumea, nu-s deloc mai destepti ca oamenii. Si sunt ffff rai, cand se bat de pomana ti-e groaza sa te uiti.

Attached Files


Edited by MinettoMatoi, 07 April 2021 - 13:21.


#47
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,437
  • Înscris: 10.08.2005
Multumesc.

#48
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
Poate treaba sta altfel, poate aia dandu-i mancare si apa, ea a adus puii nu la spital ci la cei ce o stiau, ca sa o ajute pur si simplu, fara sa stie ca e spital, asa mai merge.
Iar ca stia ca-s bolnavi, stia poate de la mirosul infectiei, nu stiu ce sa zic.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate