Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Prelucrare job drona

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
TibiBZG

TibiBZG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 17.09.2014
Buna ziua, stimati colegi!

Am alesa sa postez aici pentru ca am vazut ca se mai discuta depsre drone, este un subiect de nisa, dar daca ma poate ajuta cineva cu orice informatie legata de acest subiect as aprecia mult!

Am facut cateva job-uri cu un Phantom 4 Pro, m-am prins destul de repede cum functioneaza jucaria asta, foare faina!
Am survolat peste cateva culturi agricole, am ajuns acasa si am prelucrat job-urie in Pix4D capture, am realizat ortofotoplan-ul fiecarui job, merge exportat si KML file, pentru Google Earth. Job-urile au fost reizate tot cu o aplicatie Pix4D, mai exact mapper.

Dupa experienta asta pot spune ca sunt foarte multumit de ceea ce ofera Pix4D, in special varianta capture, insa dezavantuajul vine la mapper si o sa expun, punctual minusurile pe care le consider eu.

1) Numarul mare de fisiere (peste 1gb, in functie de marimea jb-ului) pastrate pe spatiu de stocare pentru ortofotoplan (concret pentru vizualizarea fisierului KML, in  Google Earth)
2) Licenta care ar trebui platita pentru Pix4D (peste  200 E/luna)
3) Dupa importul ortofotoplanului in Google Earth nu pot sa suprapun alte poligoane peste el.

In concluzie, as vrea sa stiu daca exista alta varianta de a creea ortofotoplanuri cu acesta drona eliminand minusurile mentionate anterior.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate