Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Viteza mica Usb 3.2 gen.1 header

Cerificat atestare fiscala pentru...

Schimbare destinatie imobil din l...

Recomandare brand cheie dinamomet...
 Divorț la notar

Vechime vs km reali

Android 12 : "Yahoo Mail s-a ...

Bloc Favorit cu RS2
 Ce extractor audio (analogic) pen...

Cine suporta cheltuielile de jude...

Apartament Grecia - Kavala

obtinere venituri PFA / PFI in ti...
 Recomandare Volvo

Diferenta suprafata teren

Plafonare preturi energie, consum...

Vanzari foto - CIPA 2023

Simulari BAC

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

rox

rox

Senior Member

• Grup: Validating

View Postcostyliniar, on Mar 29 2006, 22:46, said:

Eu dau simulari la 3 probe (eu: Mate, Romana, Info) pe 3,6,11 aprilie. Simularile mi se par o idee foarte buna, pentru ca iti da o idee despre cum va fi la bac, afli langa cine stai (sa stii daca poti copia :) ). Si la noi prezenta la simulare este obligatorie!

Abia astept
poti sa stai si langa niky manolescu...uneori e degeaba...
si in plus, nu afli deloc langa cine stai, pentru simplul motiv ca la romana o sa fie toata lumea, mult mai multi ca la geografie, de exemplu. a , si sa nu uit, si altii de la alte licee....soo..si "obligatoriu" ala e vrajeala pura: nu te intreaba nimeni de ce n-ai fost sau de ce ai fost

adishor

adishor

Member

• Grup: Members
Se pare ca si noi dam simularile in 3,6 si 11, dar la Romana si Mate se vor trece notele in catalog asa ca nu stiu daca ma voi duce :rolleyes: (prezenta nu e obligatorie  :) )

proxxxy

proxxxy

Senior Member

• Grup: Senior Members
ma gandesc ca luni am simulare si nu stiu nimic.. :(
oricum, nu simularea e beleaua mare..

adishor

adishor

Member

Ati stiut la simulare? Ca eu nu prea :cursing:

shobi

shobi

dabăl iu ti ef?

ce v-a dat, de curiozitate ? :huh:

adishor

adishor

Member

View Postshobi, on Apr 3 2006, 12:19, said:

ce v-a dat, de curiozitate ? :huh:
II  - un text de tip argumentativ in care sa-ti exprimi opinia despre afirmatia "Nu ieste alta mai frumoasa si mai de folos in toata viata omului zabava decat cetitul cartilor"

III - Eseu in care sa prezinti evolutia relatiilor dintre doua personaje implicate in conflictul dramatic, dintr-o drama studiata

:death:  :death:  :death:

andragony

andragony

Member

da.... la partea a treia am scris o pagina si m-am plictisit... si mi-am bagat picioarele, in schimb la celelalte ... sunt multumita, zic ca iau punctaj maxim. au fost la mine in liceu clase in care stateau cate trei in banca si copiau din culegeri... de ce n-am avut si eu norocul? <_<

Edited by andragony, 03 April 2006 - 11:37.

shobi

shobi

dabăl iu ti ef?

View Postandragony, on Apr 3 2006, 12:35, said:

au fost la mine in liceu clase in care stateau cate trei in banca si copiau din culegeri... de ce n-am avut si eu norocul? <_<
te ajuta cu ceva la simulare ? :huh:

mai bine sa ai bafta asta la bac ;)

andragony

andragony

Member

e, asa de dragul constiintei....

alin_ro

alin_ro

Member

eu am buctat-o urat la simulare... La 3 am scris "O scrisoare pierduta...ca 2 slabi de langa mine au scris asta....si am zis k o stiu mai bine decat Mesterul Manole :(. Si crek la ultimul punct nu iau nimic, deci s-ar putea sa pic simularea....ce mandru sunt de mine :death:

adishor

adishor

Member

Si eu cred ca pic...nu conteaza, la BAC sa fie bine :)

BlonduGL

BlonduGL

New Member

View Postalin_ro, on Apr 3 2006, 11:56, said:

eu am buctat-o urat la simulare... La 3 am scris "O scrisoare pierduta...ca 2 slabi de langa mine au scris asta....si am zis k o stiu mai bine decat Mesterul Manole :(. Si crek la ultimul punct nu iau nimic, deci s-ar putea sa pic simularea....ce mandru sunt de mine :death:

O scrisoare pierduta e comedie. Trebuia sa faci intre Mesterul Manole si Razvan si Vidra. Si eu am facut o prostie, am facut I, II si la III am scris o pagina cu ceva introducere. Oricum, mi s-a parut cam greu. Sa vedem acuma la bac cum o sa fie.

alin_ro

alin_ro

Member

View PostBlonduGL, on Apr 3 2006, 13:04, said:

O scrisoare pierduta e comedie. Trebuia sa faci intre Mesterul Manole si Razvan si Vidra. Si eu am facut o prostie, am facut I, II si la III am scris o pagina cu ceva introducere. Oricum, mi s-a parut cam greu. Sa vedem acuma la bac cum o sa fie.
mda...stiu k e comedie, dar face parte din dramaturgie...si m-am luat dupa aia....sta ca sa tin minte, sa nu ma iu dupa nimeni la bac

andragony

andragony

Member

eu am scris Jocul Ielelor. cel mai usor de comentat.

neobluenet

neobluenet

Member

View Postandragony, on Apr 3 2006, 13:14, said:

eu am scris Jocul Ielelor. cel mai usor de comentat.

Da "Jocul Ielelor" este foarte usoara daca o citesti. Eu am citit-o anul trecut si am avut noroc sa o repet saptamana trecuta, cat despre argumentare, desi a fost un subiect in premiera, eu zic ca a fost destul de usor. La punctul III ma asteptam la ceva din liric (neomoderism sau modernism), dar a fost bine asa ca altfel mai bine de jumate plecam acasa dupa o ora.

sweetrose13

sweetrose13

New Member

eu am comentat 'act venetian'..oricum,subiectele n-au fost f grele,dar m-a luat cu dureri de cap cand am vazut ca erau si pe fata si pe verso...

Tzepi

Tzepi

Senior Member

eu nu am mai fost...

just_a_girl

just_a_girl

Junior Member

La noi la liceu se dau 3 probe din 4...pe 11 aprilie la alegere intre proba E si F. Azi a fost la romana, am ramas cam toti surprinsi ca s-a dat drama nu prea se astepta nimeni....Eu una nu o repetasem da am scris destul, pacat ca nu am folosit citate din text si din critica (nu mai tineam minte nici unul  :death: ) Oricum nu cred ca pic, subiectul II mi s-a parut destul de usoar...plus ca la eseu ma asteptam sa dea o paralela ca ne avertizase profa ca s-a cam schimbat conceptia la astia de la minister ( a observcat de la simularea la a opta), si opteaza pe ceva de genul ca sa se evite invatarea pe de rost a unor comentarii deja facute si sa puna mana elevii pe carte  :coolspeak:
A, am ales drama Razvan si Vidra ca asta am facut eu la scoala...da ce parere aveti de cei care au facut la scoala Iona unde e un singur personaj??Ce puteau aia sa scrie?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate