Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Carucior furtun de 3/4

Recomandare vas wc cu bideu integ...

Multifunctionala care sa scaneze ...

Fotbal pe oculus meta quest 3
 Renuntare oferta angajare in detr...

Am joc cumparat si nu-l mai pot f...

Pardoseala foarte denivelata apar...

Garnitura robinet baie
 Probleme dupa fractura picior

Parcare Militari Residence

Taxa pe soare

din greseala am stropit pomii cu ...
 Branduri de card acceptate la pla...

Doctoratul sau al 2-lea masterat ...

Reparatie tabla smulsa in jurul u...

W11 home , problema cu limba engl...

Simulari BAC

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

Jaqueline

Jaqueline

HyperActive Member

• Grup: Senior Members
Din aprilie incep simularile pentru Bac. Unele licee dau simulari pentru toate materiile de bac, altele nu. La tine cum e? Daca ai dat deja, pune subiectele sa le vedem si noi.

Noi dam simulare pe 11 aprilie. Dar nu avem voie sa dam la toate probele, ci doar la probele E (doar engleza si franceza scris...in mod normal ar trebiu sa fie si latina) si F (si aici doar psihologie sau economie, fara filosofie sau logica). In plus, nu participa toti, ci doar 8 din fiecare clasa. Eu mi-am ales proba E, deci o sa dau la engleza scris.

Edited by Jaqueline, 28 March 2006 - 12:50.

adishor

adishor

Member

• Grup: Members
La noi e mult mai nasol. Am inteles ca o sa dam la 4 materii simulare :death: Prima e la romana pe 4 aprilie :confuzzled:

Jungleboy

Jungleboy

Junior Member

Cum, mai oamenilor? Simularile nu sunt nationale, adica valabile pentru toate liceele?
In fine, noi dam 3 probe (4,7 si 11 aprilie), cum citisem si in presa ca o sa fie. Ma mir de ce ziceti voi...

sweetrose13

sweetrose13

New Member

noi le dam pe 3,6 si 11 aprilie...dar nu inteleg cum se duc doar 8 dintr-o clasa ,cum scria cineva mai sus...faceti cu randul?? :D

Jungleboy

Jungleboy

Junior Member

noi le dam pe 3,6 si 11 aprilie...dar nu inteleg cum se duc doar 8 dintr-o clasa ,cum scria cineva mai sus...faceti cu randul??

Ups, acum mi-am dat seama si eu ca datele sunt 3, 6 si 11.  :death:

Jaqueline

Jaqueline

HyperActive Member

View Postsweetrose13, on Mar 28 2006, 14:54, said:

noi le dam pe 3,6 si 11 aprilie...dar nu inteleg cum se duc doar 8 dintr-o clasa ,cum scria cineva mai sus...faceti cu randul?? :D

Nu ne ducem cu randul, pur si simplu s-a tras la sorti, daca ai avut noroc sa te "extraga din urna" dai simulare...daca nu, nu!

andragony

andragony

Member

la mine se simuleaza aproape toate probele.. dar nu stiu pe cat s-au fixat toate. stiu doar ca luni am la romana.

Edited by andragony, 28 March 2006 - 15:30.

Catz27

Catz27

Junior Member

3, 6, 11, intr-adevar astea-s numerele cu noroc... daca nu va simtiti pregatiti, oameni buni, nu va duceti! :D cel putin asa ne-au 'sfatuit' pe noi profesorii, adaugand cu un zambet machiavelic ca daca luam mai putin de 7 ne trec si notele in catalog! :)

ergo la revedere simulari! :D

Edited by Catz27, 28 March 2006 - 15:54.

Tzepi

Tzepi

Senior Member

luati note mici ca sa dea usor la BAC ;)

cortez47

cortez47

Junior Member

Noua chiar ni s-a recomandat sa mergem la simulari si nu a fost obligatoriu si nici notele nu se trec in catalog (doar daca sunt mari si vrem  :D ) . Aproape toata clasa da toate 3 probele.

rox

rox

Senior Member

• Grup: Validating
simularile se dau la nivel national,dar nu pt toate materiile. adica, ministerul face niste variante "oficiale", pentru unel materii( anul trecut a fost si la religie), dar nu pt toate. de exemplu, la mine in liceu vroiau f multi sa dea la bio, dar cum nu s-a organizat ceva la nivel national, nu s-a dat. alte licee au dat bio, dar cu sbiecte facute de profesorii din scoala, ceva local. si treaba cu "notele de la simulare mici aduc subiecte usoare la bac"..nu functioneaza mereu.

proxxxy

proxxxy

Senior Member

la noi se dau simulari la mate, romana si fizica/biologie;
eu nu aveam de gand sa dau la toate 3, dar se pare ca sunt obligatorii :)

negotzel00

negotzel00

Member

simularile nu sunt obligatorii... cine spune asa ceva minte... ori e prost (eu prefer prima varianta).
pai si noi cred ca tot in 3 ,6 si 11 ... deesi stiam ca 3,5,11 dar cum sunt nationale ma alatur turmei.
romana mate bio

sweetrose13

sweetrose13

New Member

View PostCatz27, on Mar 28 2006, 16:54, said:

3, 6, 11, intr-adevar astea-s numerele cu noroc... daca nu va simtiti pregatiti, oameni buni, nu va duceti! :D cel putin asa ne-au 'sfatuit' pe noi profesorii, adaugand cu un zambet machiavelic ca daca luam mai putin de 7 ne trec si notele in catalog! :)

ergo la revedere simulari! :D
ce nasol de voi..la noi profii de la materiile de bac nici nu stiau exact datele simularilor...nu prea le pasa daca ne prezentam sau nu,pt ca nu ne trec notele in catalog;totusi profa de geogra a zis sa ne ducem,ca sa ne obisnuim cu atmosfera de examen

gogu

gogu

Junior Member

nu inteleg de ce doar 8 din clasa....sunt simulari nationale, deci pentru toata lumea.
si te duci la ce vrei, nu esti obligat.

adizaha

adizaha

Active Member

va intreb si eu:

au vreun sens simularile astea? sau ne facem ca simulam?

eu nu am prins asa ceva. singurele simulari erau niste lucrari pe care unii profi ni le dadeau (de fapt unul singur la mate in clasa a 8-a ultimul trimestru)

avand in vedere ca bacul e asa usor, mai e nevoie de simulari? date fiind si miile de ore de pregatire.

Jungleboy

Jungleboy

Junior Member

va intreb si eu:

au vreun sens simularile astea? sau ne facem ca simulam?

eu nu am prins asa ceva. singurele simulari erau niste lucrari pe care unii profi ni le dadeau (de fapt unul singur la mate in clasa a 8-a ultimul trimestru)

avand in vedere ca bacul e asa usor, mai e nevoie de simulari? date fiind si miile de ore de pregatire.

Pai, probabil vor oamenii sa mai atenueze socul de la Bac cu simularile astea. Sa stie omu' ca tre' sa se mai apuce de o pregatire-doua de care oricum nu prea se tine...

Apropo, pe voi chiar va ajuta pregatirile? Eu m-am apucat la matematica si acum continui mai mult de gura mamei. Problema e ca nu vad sa fac ceva ce nu as fi putut face de unul singur... Plus ca tot cand si ce am chef eu fac in plus la matematica, nu ce imi da profu'...

costyliniar

costyliniar

Junior Member

Eu dau simulari la 3 probe (eu: Mate, Romana, Info) pe 3,6,11 aprilie. Simularile mi se par o idee foarte buna, pentru ca iti da o idee despre cum va fi la bac, afli langa cine stai (sa stii daca poti copia :) ). Si la noi prezenta la simulare este obligatorie!

Abia astept

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate