Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Telecomanda Bluetooth LE pentru GCam Android

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
undesignus

undesignus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,504
  • Înscris: 28.06.2006
In meniul de la GCam am vazut ca exista si optiunea pentru telcomanda Bluetooth LE.

Ma intereseaza sa pot sa comand telefonul sa faca poze / video in functie de ce buton apas. Am vazut ca exista tot felul de sefie stick-uri si tripod cu telecomanda, dar au un singur buton (pentru Android). S-a jucat cineva cu telecomada BT? Ma intereseaza success / horror story-uri. Daca are vreo importanta, telefonul este OP 7T stock (non root).

#2
undesignus

undesignus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,504
  • Înscris: 28.06.2006
Ieri a venit o telecomanda care functioneaza cam asa:
- are un singur buton care face o poza sau incepe filmarea (inca o apasare opreste filmarea), in functie de ce e setata in aplicatia de camera care ruleaza in foreground (oricare ar fi ea, eu am incercat cu aplicatia default a telefonului s Gcam)
- mai are un led de stare astfel:
aprins -> telecomanda e imperecheata cu telefonul;
clipeste -> telecomada e "discoverable";
stins -> telecomanda e oprita. Se opreste automat cind e deconectata de la telefon. Apasarea pe butonul declansator trece telecomanda in modul "discoverable".
- nu se poate face o selectie poza/fim din telecomanda (sau cel putin nu am gasit eu)
- telecomanda nu are buton on/off, dar se opreste singura
- meniul Bluetooth LE din Gcam nu face nimic, telecomanda merge oricum

Hint: sint o gramada de telecomenzi care merg doar cu o singura aplicatie (camera 360 sau ceva de genul), catch-ul e ca aplicatia asta vrea acces la contacte.

Se poate inchide.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate