Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

TURCIA - Doar o vorba sa mai spun - Cazare, taxe, preturi, alternative ...etc

- - - - -
  • Please log in to reply
823 replies to this topic

#361
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postfoxbat, on 28 august 2022 - 08:34, said:

....
cine face  un rezumat va rog ....  :)

Edited by oztan, 29 August 2022 - 09:56.


#362
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005
Un rezumat la o viata nu se poate face. Daca omul simte si este deschis va sorbi fiecare cuvant. daca nu, skip.

Chiar ma gandeam care "da cu batul" pe sufletul insulei.

#363
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005
Recunoaste cineva locatia?Attached File  IMG_20220829_154022_edit_165516661148701.jpg   284.05K   68 downloads

#364
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 17.01.2008
Stai sa vad ce zice WAZE.... :lol: :lol:

Daca nu pui o recompensa de 100 euroi... nu se baga nimeni...

#365
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005
pun 100 sa nu raspunda aia de stiu unde i

august. la nici 3 km nu am loc sa parchez motocicleta. pe plaja din poza nu era NIMENI. desi e cea mai tare!

#366
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 17.01.2008
Nu ne-ai uimit unde este....
Desigur, daca nu este confidential... :)

#367
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005
E invers.eu am pus poza.Turcii sa ghiceasca de unde i.

#368
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 17.11.2010
Pai da si tu un indiciu...la care mare....dupa mine e Altinkum Plaji (Cesme).....sau Kumburnu Plajı, Ölüdeniz.....parca se vad in zare ....Bozcaada; Limnos si Gökçeada....asai  ca nu am nimerit?

L.E. Esti pe Pegasus Beach Gökçeada.....

Edited by Povestitorul, 30 August 2022 - 07:41.


#369
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 17.11.2010

View Postoztan, on 29 august 2022 - 09:56, said:

cine face  un rezumat va rog ....  Posted Image


Pai nenea fox iti zice clar........"Zafer bayramımız kutlu olsun"! ...la a 100 aniversare.......La mulți ani,Turcia!

#370
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Postfoxbat, on 29 august 2022 - 15:59, said:

Terra?

#371
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,809
  • Înscris: 14.10.2008

View Postxymzar, on 27 august 2022 - 17:53, said:

Mie mi se pare blasfemie sa ma duc în Turcia și să nu fac cură de oaie, vită și mâncărurile tradiționale.
Zile întregi bălesc cu gândul la musaca, ghiveci, geolzeme,fripturici de oaie și câte și mai câte când ajung acasă.
De dulciuri nu zic că nu prea mă pasionează dar mai gust cate ceva pe acolo.
Cartofi prăjiți exclus că am și acasă.
Și mai au un fel de ciorbă de vită mai groasă un fel de gulaș deci băgăm la greu, tare bună.
Poate o fi și efectul de mâncare la cazan dar tare bună era.
Ultima oară am fost la Calista, frumos dar mai mult mi-a plăcut Delphin Palace.
La anul vreau sa merg la Delphin Imperial.
Daca mananci acasa cartofi prajiti ori de cate ori poftesti (si ti se gatesc chestii precum jnitele sau chiftele) da, de acord, dar cand asa ceva e rarisim pentru ca acasa se duce o politica anti-ingrasare ori pro mancat sanatos, se schimba ecuatia, si bagi fast food pe furis. La All Inclusive comentariile inceteaza pentru ca de aia am platit, ca sa isi ia fiecare ce vrea.

**************
Au fost fratele si gasca sa de 5 familii in Side la hotelurile Royal unde am fost eu. S-au intors cum ca e prea scump si scurt sejurul, ca nu e pe gustul lor ei fiind fani Grecia, mda, ma asteptam, romanii sunt majoritar "grecisti", turcistii sunt mai putini desi anul asta cred ca au incercat mai multi ca oricand si anumite hoteluri si-au deschis oferta spre piata romaneasca, ori romanii nu prea dau bacsis precum nemtii si turcii se enerveaza pe faza asta. Posted Image

Acum eu as merge la nesfarsit vara de vara in Antalya si imprejurimi, dar preturile vor urca foarte mult pentru la anul.

By the way, toti din gasca fratelui sunt suparati ca s-au ingrasat in Turcia. Posted Image

#372
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005
Cum asa?i au legat turcii si le au bagat pe  gat cu forta?

#373
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,809
  • Înscris: 14.10.2008
Au incercat si ei dupa 10 ani de greci, ca sa vada de ce fanii turcesti sunt asa de ahtiati dupa Turcia.

Exista categoria romanilor plimbareti care probabil stau doar la birou fara curse auto in teren si in vacante au chef de miscare browniana cu masina, nu sa aiba tot ce le trebuie intr-un singur loc.

#374
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005
Tot ce ne trebuie e asa de puntin in realitare.Un pat,o baie,natura si ceva de mancare.o carte buna si un pahar de vin in varf de munte sau pe o plaja deja e lux.ma rog,vorbim de zone in care mana omului n a pus niciodata piciorul:))))

#375
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005
cineva pe la Trabzon/Rize? M-am indrogostit de alunele alea de acolo ( stau la vanzare pe zeci de km pe trotuar la preturi jenante..2..3 eur/ kg.)

daca da, vreau si eu 2..3 kg. trimit banii pe Revolut.

Multam

#376
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.04.2007
Planuim la anul/iunie sa ajungem in Chios(Grecia) cu plecare cu ferry din Çeşme.
Am vrea atat la dus cat si la intors sa facem cel putin o oprire pt cazare intermediara in Turcia. Nu se pune problema de oboseala, facem fara probleme si dintr-o bucata drumul insa :
1.Am mers o singura data in Istanbul in 2013, deci nu mai suntem la zi cu nimic.
2. Vrem sa facem opriri pentru vizite scurte pe traseu(atat la dus cat si la intors). Ce ati recomanda? Ce e must-see pe drum? Intentionam in anii urmatori sa mai parcurgem acest traseu si mai spre sud, deci, orice recomandare de acum ne va folosi si pe viitor.
3. Cazare ne gandeam (cel putin la dus) sa facem in Izmir/Cesme(anul asta erau ferry-uri(care sa "care" si masina)) dimineata( ~09.00AM), deci dimineata sa fiu cat mai aproape de ferry. La retur, cred ca nu conteaza, nu ne grabim Posted Image
4.Traseu? Poate sa evit Istanbul si sa o iau pe Çanakkale? Si daca da, apoi?
5. Orice sfat e binevenit si multumesc in avans Posted Image

Edited by AdrianHH, 25 September 2022 - 00:00.


#377
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 17.01.2008
Ar fi fost bine sa postezi pe "cu masina in Turcia"

#378
camelia19

camelia19

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 31.01.2010

View PostNeaceasca85, on 05 septembrie 2022 - 14:49, said:

... nu sa aiba tot ce le trebuie intr-un singur loc.
"ce le trebuie" e ceva relativ, fiecaruia ii trebuie altceva, fiecare intelege altceva cand se gandeste la o vacanta.
Anyways, Turcia si Grecia nu trebuie sa se excluda una pe alta, din contra, se poate face si in Turcia o vacanta "in stil grecesc", cu alergatura multa, maxim un mic dejun la pensiune, plaja, vizitat obiective-nu duc turcii lipsa de asa ceva, mancat la taverne traditionale etc. Turcia nu inseama doar AI si stat ca morsa o saptamana intreaga pe o plaja. Cel putin asta vom incerca noi sa facem la anul. :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate