Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Probleme daca mananc mai mult de odata pe zi

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
RobertJ

RobertJ

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.04.2021
Odata pe zi mănânc acum, tocmai pentru a evita transpirațiile excesive, oboseala, balonarea.
Dar, pe langa durere in partea stanga, am si dureri in partea dreapta sub coaste, am uitat sa precizez.
Uneori, simt dureri in tot corpul, sau cand dorm, nu pot dormi, ci doar cu piciorul îndoit, ma dor oasele efectiv.
M-am vaccinat anticovid, momentan doar cu prima doza, urmând rapelul.

#20
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005
Nu e nici o problema cu mancatul doar o data pe zi. Chiar e recomandat.
Doar ca e important si ce mananci.

In rest..... simptomele pot indica multe, e aproape imposibil sa-ti spuna cineva corect ce ai doar din descriere.

Durerea din stanga poate fi de la splina sau de la rinichi. Balonarea.....de la anumita intoleranta, helicobacter pylori si pana la probleme mai grave de stomac si/sau intestine. ETC

Mergi la investigatii medicale, nu incerca sa te tratezi dupa ureche ca risti sa faci mai mult rau. Pana atunci redu din alimentatie dulciuri, paine, paste si incearca sa cresti cantitativ legume, peste.

#21
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Poate ai probleme cu prostata Posted Image  Serios, la asa probleme, asa intrebari primesti. Du-te la medic, nu pe softpedia cand e vorba de viata ta.Posted Image

#22
emacom

emacom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 07.01.2016
Pe stânga, sub coaste, este intestinul gros (balonat de la digestia necorespunzătoare), pe dreapta este vezica biliară (afectată de covid) și care nu descarcă corespunzător sau suficient. Noile simptome de covid (pe care le-am trăit timp de lună și jumătate, toate analizele de ficat, coprocultură, stomac ieșite ok, IgM antispike mare) includ problemele gastrointestinale. Scoate grăsimile animale din alimentație, rămâi la legume (spanac, fasole galbenă păstăi), brânză slabă de vaci, pește slab, pui sau curcan, ficat de pui făcut la capac, fără porc sau lapte și ia câte un colebil după fiecare masă pentru a compensa problemele de ficat/vezică biliară. Bea cât de multă apă poți, ca să te apropii de cei 2 litri. Ia vitamine (B-urile, Zinc, vitamina C, magneziu) și medicamentele antibalonare (Balonix med mi s-a părut cel mai bun), odihnă cât de mult poți.

#23
Driade

Driade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 14.08.2018

 Rudy22, on 01 aprilie 2021 - 19:58, said:

Traiesti degeaba.

Ei as, nici in gluma sa nu spui asta...poti sa traiesti din plin, si mult mai bine, fara stimulente primitive, gen tutun, alcool, cafea.
  Organismul uman are tot ce-i trebuie sa te faca sa te simti excelent(hormoni, enzime, etc). Posted Image
Eu, la 32 de ani, nu consum nimic din cele de mai sus, si nu le simt deloc lipsa...

#24
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,920
  • Înscris: 25.06.2007

 RobertJ, on 01 aprilie 2021 - 18:33, said:

Astept pareri pana ajung la un gastroenterolog!
Mersi.
Păi la medicul de familie ai fost? Să-ți facă anamneza, un examen clinic și o trimitere la laborator.
Protocoalele de diagnostic sunt bine puse la punct, în 90% din cazuri ar trebui să te poată rezolva el.

#25
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

 Rudy22, on 01 aprilie 2021 - 19:58, said:

Traiesti degeaba.

Cu mentalitatea asta... da-o inainte! Ajungi unde ajungi cat de repede.
Eu dupa tineretile mele, am reusit sa ma las de ele. Si se poate. Si ma simt mult mai bine.
Acum nu as mai fuma pentru nimic in lume.
Alcoolul foarte, foarte limitat.

Nu le duc lipsa deloc. Incet, incet imi cumpar si bmw-ul ala!

#26
Rudy22

Rudy22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 19.03.2021
Deci ai ars o si tu în tinerețe. Dar sa te limitezi de la 27 de ani mi se pare bizar. Bănuiesc ca nici cu femeile nu se descurca.asta pt ce? Ca sa prinzi suta?
Ps. Sunt nefumător.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate