Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

You Tube elimina vizibilitatea numarului de "dislike"

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMarianG, on 14 noiembrie 2021 - 07:59, said:

Cum o fac degeaba daca aceste cifre apar in panoul de control al celui care a urcat video-ul?
Nu vor mai apare, vor fi ascunse.

#38
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,150
  • Înscris: 29.12.2006
Pentru mine nici nu are importanţă dacă există "Like" şi "Dislike" pe YouTube. E destul şi dacă rămâne doar "Dislike" deoarece eu urmăresc zilnic documentare aşezate în ordine de pe diferite canale, şi de fiecare dată când termin un documentar, dau "Like" doar pentru a-l bifa ca urmărit, că altfel le pot încurca. Deci, că dispare sau nu "Dislike", pentru mine nu are importanţă. Oricum nu mă uit la filme care nu-mi plac.

Ce îmi pare rău însă este că la majoritatea video-urilor, a dispărut data în care a fost pus pe YouTube. Îmi plăcea să văd anul şi luna în care a fost pus.

#39
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View Postandreic, on 21 noiembrie 2021 - 14:08, said:


Nu vor mai apare, vor fi ascunse.
Pai creatorul tot le vede si pica in depresie.
Si intreb din nou, cum il protejeaza pe creator ?
Sau imi spui ca eu ca creator de continut nu am access la aceste date pentru un clip urcat de mine?

Pai daca este asa atunci miscarea este cu atat mai mizerabila

Edited by MarianG, 21 November 2021 - 16:19.


#40
Municipalwaste

Municipalwaste

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 20.09.2020
Asta e pentru a proteja escrocii, pe aia care devin virali cu continut mizer, pentru protectia continutului insalubru de gen CNN si MSNBC protejat. Vor sa protejeze mincinosii, dezinformatorii, hartuitorii, defaimatorii. Continutul infect de la TV s-a revarsat si pe YT, iar lumea scuipa spre el, iar celor de la YT nu le convine, vor continut care aduce bani si care e sprijinit puternic in media, nu vor ca oamenii de rand sa aiba vreo sansa sa concureze cu mizeriile lor.


Plus ca, sa nu uitam YT Rewind ia an de an numar record de dislike-uri din cauza ca YT a devenit o companie infecta, care isi ataca proprii creatori. Unde erau gospodinele care conduc YT acum cand creatorii hartuiti in ziua de azi au dat viata acestei platforme?

#41
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
E cu du-te-vino treaba asta. Noi, consumatorii, nu vom mai vedea cati au dat dislike, ci doar cel care a postat clipul. OK. Doar ca ala o va lua personal. Nu vad ceilalti dislikeurile, dar le vad eu. De ce sunt atat de multe? Nu mai bine scot clipul?

#42
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,050
  • Înscris: 24.02.2011
Măcar de-ar fi cum zici...După părerea mea, nici nu o să se mai sinchisească lumea să dea dislike. Pur și simplu nu o sã aibă habar creatorul de conținut când este ridicol sau a luat-o pe arătură.

#43
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,035
  • Înscris: 02.03.2003
Mă uitam mai devreme la un film postat de colegii de pe aria de sport. Nu se mai văd dislike-urile.
Probabil hidoşii protagonişti vor considera că sunt simpatici şi vor continua în acelaşi stil...

Edited by terratec, 23 November 2021 - 01:05.


#44
adriansdrei

adriansdrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 13.10.2021
Confirm si eu ca de azi nu mai vad numarul de dislike-uri.

Dar ca creator de continut /live-stream  gamer   inca pot vedea ca am 2 dislike-uri la un clip daca intru pe sectiunea "gestioneaza videoclipuri" . Posted Image

#45
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View Postterratec, on 23 noiembrie 2021 - 01:03, said:

Mă uitam mai devreme la un film postat de colegii de pe aria de sport. Nu se mai văd dislike-urile.
Probabil hidoșii protagoniști vor considera că sunt simpatici și vor continua în același stil...
sunt liberi sa o faca, de altfel asa se cauta, si chiar de ani buni, incurajarea mediocritatii si descurajarea performantei

#46
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMarianG, on 21 noiembrie 2021 - 16:19, said:

Pai creatorul tot le vede si pica in depresie.
Nope, nu le mai vede decat in studio mode si numai cu mouse fly pe procent, deci default nu sunt afisate in pagina cand e incarcata sa nu se poata face scripturi sa le citeasca. Nu e vorba de depresii dar cand nu se mai comenteaza pe tema aia e cel mai bine, deasemenea sa nu mai fie vazute de toata lumea iarasi fain, te concentrezi pe ce e util si ignori haterii.

Attached File  dislike1.jpg   3.24K   2 downloads Attached File  dislike2.jpg   4.47K   2 downloads

Attached File  dislike3.jpg   3.99K   2 downloads

Treaba desteapta Posted Image

Edited by andreic, 29 November 2021 - 22:37.


#47
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,146
  • Înscris: 24.06.2006

View Postadriansdrei, on 23 noiembrie 2021 - 11:48, said:

Confirm si eu ca de azi nu mai vad numarul de dislike-uri.
o tampenie, autorul oricum le vede

Edited by dan210, 30 November 2021 - 08:32.


#48
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View Postdan210, on 30 noiembrie 2021 - 08:31, said:

o tampenie, autorul oricum le vede

View Postandreic, on 29 noiembrie 2021 - 22:28, said:


Nope, nu le mai vede decat in studio mode si numai cu mouse fly pe procent, deci default nu sunt afisate in pagina cand e incarcata sa nu se poata face scripturi sa le citeasca. Nu e vorba de depresii dar cand nu se mai comenteaza pe tema aia e cel mai bine, deasemenea sa nu mai fie vazute de toata lumea iarasi fain, te concentrezi pe ce e util si ignori haterii.

asta zic si yo, le vede dar trebuie sa munceasca, sado-masochism pervevers, cu fiecare

daca nu e vorba despre depresii si/sau protejarea sentimentelor despre ce vorba?
haters gonna hate; el exista, ca nu ii vezi decat daca te uiti atent nu inseamna ca ei dispar sau ca le descurajezi activitarea; ba mai mult eu cred contrariul, lumea va apasa pe dislike mai mult doar pentru ca pot, asa cum spunea @laffin.

nu ma deranjeaza in mod concret faptul ca ei le ascund, a se vedea ce am postat anterior,

ma deranjeaza motivatia asta puerila si secretomaniaca,
unde mai pui ca acesti creator de continut deja aveau unelte pentru a-si proteja "interesele" .. "Users can view video ratings"
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fbkeQaT1Jjo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Concret, cu ce ajuta creatorul  aceata "noua" schimbare?

Edited by MarianG, 30 November 2021 - 10:18.


#49
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMarianG, on 30 noiembrie 2021 - 09:51, said:

Concret, cu ce ajuta creatorul  aceata "noua" schimbare?

View Postdan210, on 30 noiembrie 2021 - 08:31, said:

o tampenie, autorul oricum le vede
Pai da, dar nu le mai vad haterii deci nu vor mai avea satisfactia muncii lor iar asta inseamna o reducere a hate-ului, nu mai are sens sa faci ceva care nu mai are impact public, autorul oricum primeste orice feedback ca de aia e autor Posted Image O sa scapam si de commenturile alea gen 50 people hate this, must be...

Edited by andreic, 05 December 2021 - 18:28.


#50
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 16.03.2007
vad ca au iesit o groaza de extensii pentru toate browserele care iti arata din nou dislike-urile pe youtube.

eu am instalata asta si functioneaza ok momentan: returnyoutubedislike.com/install

nu uitati sa dati dislike la orice!

Edited by laffin, 05 December 2021 - 18:35.


#51
Municipalwaste

Municipalwaste

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 20.09.2020
Hai, ca e frumos, deja m-am uitat minute bune la 2 documentare care incepeau normal, apoi o dadeau in serpilieni. Daca vedeam dislike-urile, imi dadeam seama. Comentariile erau inchise, deci... #mueWojcicki

Vor prolifera lepadaturile pe platforma asa mai rau ca pe bitchute, va deveni bitchute alternativa de bun simt

#52
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,050
  • Înscris: 24.02.2011
Nu mai zic de clipurile cu clickbait în titlu.

#53
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018

View Postandreic, on 29 noiembrie 2021 - 22:28, said:

Nu e vorba de depresii dar cand nu se mai comenteaza pe tema aia e cel mai bine, deasemenea sa nu mai fie vazute de toata lumea iarasi fain, te concentrezi pe ce e util si ignori haterii.
Nu doar haterii dau dislike.

Attached File  azejbnK_700bwp.jpg   226.99K   10 downloads

#54
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,593
  • Înscris: 14.10.2004
Daca nu imi place sunt hater?
Asta e chiar culmea.Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate