Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Link download oficial microsoft windows 7 versiunea OEM

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
DT19

DT19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 13.01.2011
Buna ziua, doresc sa achizitionez o licenta OEM pt. windows 7, deoarece prefer sa fie legata de hardware, intrebarile mele sunt -1: daca exista un link ISO download legal/ oficial de la microsoft  care sa accepte o cheie de activare OEM ? Stiu ca in general sunt retail. (am citit ceva si despre site.ul heidoc ca ar fi oferit de microsoft) si -2: daca in cazul activarii telefonice, agentul MS respectiv solicita pe langa COA-licenta si o dovada de achizitie desktop  impreuna cu licenta windows pe aceeasi factura?, ceea ce nu detin, pt. ca PCul nu s-a cumparat impreuna cu sistemul de operare preinstalat.Astept sfaturi, multumesc.

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Esti cu un an si vreo 2 luni prea tarziu, stimate coleg.
Din 14 ianuarie 2020 Windows 7 e mort, kaput. Nu mai beneficiezi de niciun fel de suport Microsoft pentru el, indiferent de unde l-ai cumpara si ce varianta ai alege.

#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,399
  • Înscris: 08.02.2011
Daca nu-i pe aceeasi factura aia nu-i licenta. Sigur, va functiona, dar mai bine iei una de pe ebay de 10 lei ca tot aia este.  Legal ar trebui sa iei retail.

#4
DT19

DT19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 13.01.2011
Multumesc mult pt. informatie, inca o chestiune, citisem ceva recent pe net cum ca ar exista anumite site.uri oficiale MS pt. download windows 7 RETAIL  ISO, care in timpul instalarii sistemului de operare permit activarea windows 7 chiar si cu o cheie de produs OEM.Mai exista asa ceva?

Iar la eventuala activare telefonica agentul microsoft poate sa verifice cheia OEM si sa imi activeze win 7?

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Topicul asta l-ai vazut ? https://forum.softpe...egal-windows-7/
In primul post ai link catre un tool ce permite descaqrcarea imaginilor oficiale Microsoft ptr Windows, Inclusiv 7.
Daca sunt probleme de activare suni la Microsoft - vezi sa ai in fata sticker-ul cu licenta OEM - o sa-ti ceara ceva date de pe el.

#6
DT19

DT19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 13.01.2011
"Sticker cu licenta OEM">va referiti la sticker.ul lipit pe carcasa desktopului (nu am pe PC acesta pt. ca nu am windows preinstalat din fabrica) , sau la sticker.ul care se afla IN CUTIE windows care contine si discurile cu OS, cum am gasit recent la un magazin?

#7
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Oricare dintre ele...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate