Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

IOS 15

- - - - -
  • Please log in to reply
448 replies to this topic

#415
mihai134

mihai134

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.11.2006
eu am incercat de 2x cu masca ffp2, o data de proba, acasa, si o data in magazin cand am platit. In ambele dati a mers fara probleme.

sa speram totusi ca nu va mai fi cazul sa folosim chestia asta pe viitor Posted Image

#416
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,515
  • Înscris: 21.10.2009
Cel cu mintea "luminata" care a inventat Quick Take ar trebui luat la suturi in fund dimineata, la pranz si seara.

Folosind modul Photo, daca tii apasat pe shutter si tragi in dreapta, incepe sa filmeze.  M-am gandit ca e doar o scurtatura ca sa nu mai intri in modul "Video".
Ei bine, se pare ca nu. Pe langa modul Video, mai exista si Quick Take-ul vietii, care iti filmeaza in format 1440p, cu sunet mono si format 4:3. Calitate execrabila.

Am constatat nenorocirea abia dupa ce m-am intors din concediu.

Abia astept sa scap de saracia asta de iOS, dar mai am de rezistat pana apare seria Galaxy S23 ... si cand ma gandesc ca m-am intors la iOS ca sa constat, din nou, cat de infect e... Posted Image

Edited by lex2010, 20 March 2022 - 17:28.


#417
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
15.4.1
Attached File  15.4.1.jpg   100.68K   118 downloads

Si o eroare deja Posted Image
Attached File  er.jpg   84.08K   157 downloads

#418
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,439
  • Înscris: 10.07.2009

View PostDecember, on 31 martie 2022 - 19:27, said:

15.4.1
Attachment 15.4.1.jpg

Si o eroare deja
Posted Image
Attachment er.jpg
Nu este o eroare, așa apare pe toate dispozitivele…

Edited by carceanu, 02 April 2022 - 07:58.


#419
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 31.12.2013
Update 15.5

#420
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
In timpul actualizarii la 15.5 de aseara, procentul bateriei o luase razna, scazuse sub 0%.

Attached Files



#421
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,856
  • Înscris: 17.09.2003
Dar ce aduce in plus IOS 15.5 ?

#422
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,204
  • Înscris: 26.06.2009

View Postxew, on 17 mai 2022 - 06:56, said:

In timpul actualizarii la 15.5 de aseara, procentul bateriei o luase razna, scazuse sub 0%.
Cum adica sub 0%? Arata cu minus procentul? :-)

Am facut update la 2 telefoane si totul ok!

#423
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
Mareste poza, in grafic partea de jos e 0%, pe timpul actualizarii a coborit sub 0%. Vorbeam cu un prieten care are Xs Max, i-am trimis acelasi grafic, a verificat si a spus ca la fel e si la el. Chestia asta s-a intimplat doar la actualizarea asta, pina acum nu am intilnit problema asta, la nicio actualizare de iOs.

#424
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,046
  • Înscris: 02.09.2005

View PostOClaudiu, on 17 mai 2022 - 09:39, said:

Dar ce aduce in plus IOS 15.5 ?
De data asta face clătitele si cu unt, nu doar cu lapte.
Chiar e asa greu sa dai clic pe Learn more ca sa vezi la fiecare update ce e nou?

#425
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
Nu gasesc sa dezactivez blitul cand primesc notificari ?  ms

#426
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Configurări  > Accesibilitate > Audio/Vizual, Bliț LED pentru alerte.
Pentru a împiedica aprinderea LED-ului atunci când iPhone-ul este în modul silențios, dezactivați opțiunea Bliț pe silențios.

#427
Ares14

Ares14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 17.08.2019
De ceva saptamani am probleme la sincronizarea GMAIL-ului (Calendar / E-mail) pe telefon (iPhone 12)
Mut mesajele in aplicatia nativa de e-mail in unele foldere, se muta pe moment si in cateva secunde reapar.
Sterg unele inregistrari din Calendar, dupa ceva momente iar revin, pana le sterg de pe calculator.
Mentionez ca am dat jos contul Gmail de pe telefon, l-am reinstalat, la setari am dat dreptul si la telefon si la aplicatia pe desktop sa stearga oricare si sa accepte actiuni de pe un dispozitiv la altul.
Pe contul de Outlook situatia e normala, pe acelasi telefon.
Ce nu fac bine?

#428
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
A aparut IOS 15.6

#429
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
500 si ceva de mega iOS, 2.2 GB monterey... Foarte mari update-urile.

iOS 15.6 oferă îmbunătățiri, corectează probleme și include actualizări de securitate.
Corectează o problemă din cauza căreia aplicația Configurări putea să afișeze în continuare că spațiul de stocare al dispozitivului este plin, deși exista spațiu disponibil
Remediază o problemă care putea determina dispozitivele Braille să funcționeze mai încet sau să nu mai răspundă la comenzi în timpul navigării unui text în Mail
Corectează o problemă din Safari, care putea provoca revenirea unei file la o pagină web vizitată anterior
Este posibil ca unele funcționalități să nu fie disponibile în toate regiunile sau pe toate dispozitivele Apple. Pentru informații despre conținutul de securitate al actualizărilor software Apple, vizitați acest site web:
https://support.apple.com/HT201222

Edited by December, 20 July 2022 - 21:19.


#430
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,001
  • Înscris: 13.09.2007
XDA Developers: You can now officially transfer WhatsApp data from Android to iOS.
https://www.xda-deve...o-ios-official/

#431
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
Am niste poze salvate in galeria principala (Recente) pe care le-am mutat intr-un folder separat, dar daca le sterg din recente se sterg si in folderul separat, cum fac ca ele sa ramana doar in al doilea folder?

#432
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,515
  • Înscris: 21.10.2009
Am cateva intrebari legate de modul de organizare al pozelor din Whatsapp(eventual si Signal).

Exista vreo setare sa imi salveze pozele primite pe Whatsapp, intr-un folder distinct(denumit Whatsapp, de ex.)? Am gasit doar posibilitatea de salvare a acestora in Rola film, dar mi le amesteca cu fotografiile facute cu camera foto. As vrea un folder separat, doar cu poze de pe Whatsapp.

E vreo posibilitate sa imi stearga automat conversatiile si implicit si pozele/documentele primite/trimise care au o vechime mai mare?
de ex. sa setez undeva "automatically delete conversations older than 1 year"? Pe Signal, pe Android, era o setare de genul acesta si imi stergea automat conversatiile mai vechi de x luni(x putand fi setat manual). Pe iOS nu am gasit-o, dar sigur exista pe undeva.

Mi se pare o functie foarte utila pentru ca ajung sa am chat-uri extrem de lungi si de vechi si nu am decat optiunea de a sterge intreaga conversatie(caz in care pierd si discutiile recente) sau sa sterg manual conversatiile vechi, dar e munca multa...

Multumesc!

Edited by lex2010, 14 August 2022 - 12:43.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate