Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Ford Puma ( Titanium+ clima ) vs Hyundai Kona ( Highway)

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#73
zamaraii

zamaraii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 11.12.2006

 amami, on 06 iunie 2021 - 12:11, said:

Probabil ca se refera la RON, nu la Ron.
Probabil se refera la moneda nationala care este LEU, deci ai platit 67000 lei. RON este folosit doar la tranzactii si provine de la ROmanian New. Asta stiu eu dar si eu sunt mai prostut. Poate ne elucideaza @ericmario care a vazut multi!

#74
momentsuk

momentsuk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 24.03.2018
Eu am avut mai multe masini printre care si o Fiesta. A naibii de scumpa la servisare + piese de schimb in comparatie cu o Fabia. Privind problema din alta perspectiva, sotia are un Yaris din 2017, si acum cateva luni i s-au ars niste leduri din faruri. Mai precis farurile arata asa si partea inferioara de la Leduri s-a ars. Am fost la Toyota - garantie 5 ani, au comandat altul for free.
[ https://www.toyota-forum.de/attachments/2017_toyota_yaris_hybrid_blue_detailext_04-jpg.10525/ - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acum Toyota, Kia, Hyundai toate sunt companii coreene. Dupa parerea mea, garantia e mai buna din partea lor. Intr-adevar unele masini arata gen un Logan la interior, daca sunt nivele entry-level, cu plastice gramada si altele...dar la garantii parerea mea e ca stau mai bine ca alte marci. Am testat si eu o Kona acum ceva timp, motorul de 1.6 si mi s-a parut wow, super fasnet, cutie automata, apple carplay o masina super dotata. Mie imi place ambele cum arata, cu toate ca in realitate, Fiesta chiar arata ca un broscoi iar anumite unghiuri de pozat o avantajeaza mult.  Succes in achizitie.

#75
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,016
  • Înscris: 20.06.2005
Toyota este companie japoneza. Companii asiatice da. Dar nu coreene toate.

#76
ct13ath

ct13ath

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.10.2021
am comandat eu una acum 3 saptamani titanium x diesel plus ceva extra dotari. pret de lista 28000. dupa o tiganeala tipic romaneasca am reusit s-o scot cu 19000 cu programul rabla, daca l"oi prinde anul viitor(masina va fi livrata in aprilie sau cel tarziu inceputul lui mai 2022 ) sau 20.500 fara programul rabla. am incercat si la Peugeot si la acesleasi dotari mai scumpa cu aproape 5000.
caruta are urmatoarele dotari extra fata de titanium x standard:
                                                          - asistenta sofer, pachetul de 1600 (mai este si unul redus de 650) cu pilot adaptiv (pt cutie manuala caci pe diesel nu se pune automata), senzori parcare fata ,spate, camere, senzori unghi mort, lane si keep asist, franare pre impact cu virare pt evitarea coleziunii:
                                                          - pachet iarna (parbriz volan scaune incalzite);
                                                          - keyless entry/go, pedala virtuala si haion electric;
                                                          - sistem muzica bang & olufsen 10 incinte;
                                                          - una dintre vopselele speciale.
in concluzie TIGANITI"VA-TI CU EI MAXIM  ca se poate. cel putin aici in constanta sunt 3 reprezentante si poate de aia a si mers asa mare dicount. la Hyundai mi-a dat flit din prima. este lider pe 4 sau 5 judete si nu discuta. m-am dus cu cu recomandare patronul este finul finului meu.

#77
dacis2

dacis2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,497
  • Înscris: 03.01.2007

View Postct13ath, on 31 octombrie 2021 - 20:36, said:

am comandat eu una acum 3 saptamani titanium x diesel plus ceva extra dotari. pret de lista 28000. dupa o tiganeala tipic romaneasca am reusit s-o scot cu 19000 cu programul rabla
Man, daca iei de bune preturile anuntate de Ford ma gandesc ca inca mai crezi si in Mos Craciun. Am fost la ei prin mai iunie si pentru un Puma Titanium mild 1.0 mi-au facut un "discount" de la aprox. 20.000 de euro (nu mai estiu exact, ca eu stiu de povestile de la Ford (marketing american, ca la termopane) dar parca era putin peste 20.000) pana la 14.500...

#78
trandafirdoru

trandafirdoru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 11.03.2010

View Postzamaraii, on 09 iunie 2021 - 12:47, said:

Probabil se refera la moneda nationala care este LEU, deci ai platit 67000 lei. RON este [...]
Inainte de RON era ROL dar n-am auzit pe nimeni sa zica sau sa scrie pretul cu ROL. :D

#79
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 02.07.2007

View Postct13ath, on 31 octombrie 2021 - 20:36, said:

am comandat eu una acum 3 saptamani titanium x diesel plus ceva extra dotari. pret de lista 28000. dupa o tiganeala tipic romaneasca am reusit s-o scot cu 19000 cu programul rabla, daca l"oi prinde anul viitor(masina va fi livrata in aprilie sau cel tarziu inceputul lui mai 2022 ) sau 20.500 fara programul rabla. am incercat si la Peugeot si la acesleasi dotari mai scumpa cu aproape 5000.
caruta are urmatoarele dotari extra fata de titanium x standard:
  - asistenta sofer, pachetul de 1600 (mai este si unul redus de 650) cu pilot adaptiv (pt cutie manuala caci pe diesel nu se pune automata), senzori parcare fata ,spate, camere, senzori unghi mort, lane si keep asist, franare pre impact cu virare pt evitarea coleziunii:
  - pachet iarna (parbriz volan scaune incalzite);
  - keyless entry/go, pedala virtuala si haion electric;
  - sistem muzica bang & olufsen 10 incinte;
  - una dintre vopselele speciale.
in concluzie TIGANITI"VA-TI CU EI MAXIM  ca se poate. cel putin aici in constanta sunt 3 reprezentante si poate de aia a si mers asa mare dicount. la Hyundai mi-a dat flit din prima. este lider pe 4 sau 5 judete si nu discuta. m-am dus cu cu recomandare patronul este finul finului meu.

Asa e la Ford, e la fel ca la Opel. Preturile de lista sunt pentru ametiti care nu stiu sa faca un minim de research. primesti 25% reducere doar cand intri pe usa la ei. Daca mai pui si o intrebare si zici ca vrei sa iei ceva, mai ai inca 10%. Doar nu credeai pe bune ca un crossover de clasa mica (asa cum e Puma) e la 28 mii pret real, cand deja la banii aia iei Suv de clasa compacta mai bine dotat si iti mai raman si multi bani in buzunar (Karoq Style 1.5 DSG era la 25k in primavara, Sportage 1.6 T-gdi DCT la 23k, Ateca la 24k , Kadjar e 23k etc).

Edited by Genesis, 04 November 2021 - 14:34.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate