Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Relatia intre rezultatele anticorpi COVID si imunitate

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#37
VPVlad1988

VPVlad1988

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 29.11.2020
Salut, mersi de raspuns @andreiy_d .

Sincer, as fi vrut sa fac vaccinl si sa am anticorpi de la el dar din pacate mi-a luat-o inainte infectia:))

#38
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,041
  • Înscris: 23.07.2009
Exista posibilitatea sa nu fi luat covid, in conditiile in care partenerul de viata a avut ? Mi-am facut testul de anticorpi si mi-a iesit sub 0.9, iar in trecut nu am avut covid nici eu, nici cineva din cei cu care locuiesc. Recunosc ca de frica in aceea perioda luam o pastila efervescenta pe zi care continea vitamina c, d si zinc, iar ocazional paracetamol.

#39
sorin40

sorin40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,582
  • Înscris: 11.01.2008

View PostValiMiX, on 24 aprilie 2021 - 00:13, said:

Exista posibilitatea sa nu fi luat covid, in conditiile in care partenerul de viata a avut ? [...]

Da, există. Unii dintre noi au o imunitate celulară (pentru evidențierea căreia sunt necesare teste speciale)

#40
VPVlad1988

VPVlad1988

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 29.11.2020

View PostValiMiX, on 24 aprilie 2021 - 00:13, said:

Exista posibilitatea sa nu fi luat covid, in conditiile in care partenerul de viata a avut ? Mi-am facut testul de anticorpi si mi-a iesit sub 0.9, iar in trecut nu am avut covid nici eu, nici cineva din cei cu care locuiesc. Recunosc ca de frica in aceea perioda luam o pastila efervescenta pe zi care continea vitamina c, d si zinc, iar ocazional paracetamol.

Ieri citeam ceva articole ca unii asimptomatici nu ar dezvolta anticorpi.

#41
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,041
  • Înscris: 23.07.2009
Interesante răspunsurile, mulțumesc frumos :)

#42
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 23.05.2011
Pana se pun ei la punct cu anticorpii si imunitatea , trebuie vazute statistici cu infectati care s au reinfectat , cam care i procentu si dupa cat timp s a produs reinfectarea.
Grupul care putea fi studiat e cel din primavara trecuta , ca au fost o gramada infectati prin toate tarile.
Daca fiecare tara ar avea o statistica cu infectatii si reinfectatii , vorbim totusi de 130 de milioane de infectati!
Cati din ei s au reinfectat?

La vaccin e simplu , spune INSP toate datele
Dupa prima doza numar infectati numar decedati.
A doua doza numar infectati numar decedati.

#43
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostAhasverus, on 28 martie 2021 - 20:24, said:



Vaccinurile ARN determina anticorpi specifici, pentru o anumita proteina (spike).

Banuiesc ca cele cu virus atenuat (Astra Zenecca), precum si boala in sine, dau alt tip de anticorpi, pentru diferse structuri ale virusului, nu doar acea proteina specifica.
Tocmai ce s-a prezentat la TV un material în care se afirmă că specialiștii chinezi au ascuns informații.
Proteina spike din vaccinuri anticovid este toxică. Acestea se acumulează în unele organe și produce cheaguri.
Informația vine de la canadieni.

Edited by barbu78, 13 June 2021 - 21:50.


#44
sorin40

sorin40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,582
  • Înscris: 11.01.2008
^^
Asta este o gogomănie (ca să nu spun prostie).
Și proteina spike aia naturală din virus ce face? Nu se „acumulează”?

Ce înseamnă „toxică”?

Link ceva?

LE
Am găsit eu: e un flăcău din Canada care a aruncat prostia asta. Și a fost demontată:
https://eu.usatoday....ins/7505236002/

Edited by sorin40, 14 June 2021 - 20:03.


#45
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,818
  • Înscris: 18.12.2007
A fost demontata dar a prins la publicul tinta, pe care oricum nu il mai intereseaza alte informatii ulterior.

#46
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Demontarea a fost greșită!
Mai aștept până mă vaccinez...

View Postsorin40, on 14 iunie 2021 - 19:59, said:

^^
Asta este o gogomănie (ca să nu spun prostie).
Și proteina spike aia naturală din virus ce face? Nu se „acumulează”?

Ce înseamnă „toxică”?

Link ceva?

LE
Am găsit eu: e un flăcău din Canada care a aruncat prostia asta. Și a fost demontată:
https://eu.usatoday....ins/7505236002/
Proteina spike a virusului provoacă cheaguri la fel ca cea din vaccin. Este logic să fie așa.

Luigi Warren este inventatorul tehnologiei pe care se bazează ModeRNA, nu este un flăcău și afirmă că proteina spike este toxică.
Va fi scandal.

Edited by barbu78, 15 June 2021 - 21:05.


#47
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,707
  • Înscris: 01.12.2018

View Postbarbu78, on 15 iunie 2021 - 20:59, said:

Luigi Warren este inventatorul tehnologiei pe care se bazează ModeRNA, nu este un flăcău și afirmă că proteina spike este toxică.
Pai te asteptai ca un baiat dăstept sa zica ca-i benefica?
Proteina respectiva NU este specifica celulelor sanatoase umane.
Ea este specifica virusului. De aceea virusul se numeste corona, pentru ca la microscop se vad tepusele proteinei spike raspandite pe intreaga suprafata a virusului.
Tepusele respective se agata de celulele umane.
tu nu ai avut copilarie?
Ai vazut in viata ta un scaiete?
Te-ai jucat cu boiabele de scaiete uscat?
Ai facut ȚbulgariȚ de scaieti? Ai aruncat cu boabe de scaiete in colegi sau fete?
Ai vazut cum se agata de orice material textil?

Acele, carligele scaietelui seamana foarte bine cu proteina spike.

Pentru un alcoolic inrait, lipsa alcoolului e toxica?
Dca-i spui ca are nevoie de dezalcolizare e gresit?
https://www.google.c...ih=937&biw=1920

Edited by tioopedi, 16 June 2021 - 01:07.


#48
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,818
  • Înscris: 18.12.2007

View Postbarbu78, on 15 iunie 2021 - 20:59, said:

Demontarea a fost greșită!
Mai aștept până mă vaccinez...

Proteina spike a virusului provoacă cheaguri la fel ca cea din vaccin. Este logic să fie așa.

Vaccinurile imita virusurile, ca sa stimuleze productia naturala de anticorpi, deci este logic ca pot aparea efectele secundare specifice contractarii virusului respectiv.
Nu mi-e clar exact ce astepti, mereu vor fi riscuri.

#49
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Aștept tratament antiviral!
Pentru HIV există vaccin?
💉💊💊💊

#50
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,363
  • Înscris: 15.06.2004
E in teste un vaccin bazat pe mRNA - similar celui ptr Covid de la Pfizer si Moderna.
Mi-se pare ca tot Moderna e si cel ptr HIV.

#51
VPVlad1988

VPVlad1988

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 29.11.2020

View Postandreiy_d, on 22 aprilie 2021 - 14:54, said:

Seamana mai mult a valori de vaccinare, nu de infectare. Pare ca ai facut foarte multi anticorpi. Nice!!

Acel 1 se refera strict la pozitiviate, adica daca ai peste 1 poti spune ca ai fost infectat (lucru care oricum il stiai).


Salutare,

Am refacut testele dupa 4 luni de la infectie. Nu stiu diferenta intre Au/ml si u/ml. [ https://i.postimg.cc/SX04MbYD/asd.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#52
sorin40

sorin40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,582
  • Înscris: 11.01.2008

View PostVPVlad1988, on 30 iunie 2021 - 15:58, said:

[...]
Nu stiu diferenta intre Au/ml si u/ml.

Nu știe nimeni. Fiecare laborator (platformă de analizor) are propriile unități de măsură care nu au fost corelate până în momentul de față.

#53
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,363
  • Înscris: 15.06.2004
OMS a incercat standardizarea rezultatelor - fiecare laborator trebuei sa treaca si modul de conversie in unitatea recunoscuta de OMS - BAU
Si in testul de mai sus vad ca exista corelatia trecuta - 0,142xAU

#54
andreiy_d

andreiy_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.05.2007

View PostVPVlad1988, on 30 iunie 2021 - 15:58, said:

Salutare,
Am refacut testele dupa 4 luni de la infectie. Nu stiu diferenta intre Au/ml si u/ml.

Ai acolo factorul de conversie ceea ce inseamna in cazult tau 4338*0.142 = 616 BAU/ml.

Si eu doar ce i-am facut din nou la un an si o luna dupa infectare. In cazul meu mai am 195 BAU/ml in scadere de la 291 de acum 5 luni (aprox. 7 luni de la infectare). Mai jos si rezultatul analizei (Regina Maria - anti-spike igg).

https://res.mdpi.com...09-00652-v2.pdf
Aici este un link de la un studiu cum o fi el de relevant nu stiu, dar e totusi mai mult decat nimic. Aici se mentioneaza ca sub 26 BAU/mL nu ai protectie iar peste 36 BAU/mL ai. Se pare ca nu e nevoie de foarte multi, nu bag mana in foc pentru concluzia aceasta, orice informatii verificabile sunt binevenite!




[ https://i.postimg.cc/qRcRNWj5/image.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate