Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

[AJUTOR] ROOT Samsung Galaxy Core Prime (SM-G361F)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
Vreau sa rootez acest telefon pentru a instala un custom rom ca sa fie utilizat exclusiv doar pentru o singura aplicatie si anume Whatsapp.
Am incercat sa flashuiesc deja de nenumarate ori TWRP prin ODIN, fara rezultat. la bootare tot n-apare TWRP.
am deblocat OEM, bootloader-ul dar tot nu vrea sa se agate TWRP la bootare... are cineva idee de ce?

#2
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017
La Samsung din câte știu, imediat după ce ai flash-uit TWRP trebuie să bootezi direct în el. Pentru că dacă bootează în firmware-ul stock se resetează la recovery-ul original.

Edited by serban57, 28 March 2021 - 17:47.


#3
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,937
  • Înscris: 18.09.2008
Si eu am un Core Prime si nu am gasit ROM-uri custom pentru el, din pacate :).

La mine e varianta Core Prime LTE. Ai vazut sa aiba ROM-uri custom pe XDA?

#4
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
da, e lineage os https://www.cyanogen...d-7-1-download/

#5
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Postserban57, on 28 martie 2021 - 17:46, said:

La Samsung din câte știu, imediat după ce ai flash-uit TWRP trebuie să bootezi direct în el. Pentru că dacă bootează în firmware-ul stock se resetează la recovery-ul original.

Confirm cele spuse de mai sus. Dar nu doar la Samsung ci la toate smartfonurile.

"IMPORTANT: It is important that you must directly boot your phone into TWRP recovery mode.
If your phone tries and boots into the OS, DM-Verity will be triggered and the newly installed TWRP recovery will be replaced by the stock firmware recovery.
So, directly into TWRP recovery mode by entering the following command in the PowerShell window:
.\ fastboot boot twrp.img

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate