Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Format audio, proba in instanta

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
YalFa

YalFa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 02.05.2020

View PostSTARTREK1, on 28 martie 2021 - 19:05, said:

nu confundati interceptarea cu inregistrarea
nu exista nici o lege care sa iti interzica inregistrarea propiilor convorbiri

http://legislatie.ju...mentAfis/226836

Art. 139 alin. (3) din Codul de procedură penală: „Înregistrările prevăzute în prezentul capitol, efectuate de părți sau de alte persoane constituie mijloace de probă când privesc propriile convorbiri sau comunicări pe care le-au purtat cu terții. Orice alte înregistrări pot constitui mijloace de probă dacă nu sunt interzise de lege.“;
ideea este ca nu ai voie de exemplu sa ma inregistrezi fara sa ma antetionezi inainte, altfel incalci GDPR-ul personaei mele si imi platesti despagubiri de la 40K euro in sus .

iar interceptarea reprezinta metoda prin care se face inregistrarea, ca nu poti avea una fara celalalta , deci ce  am spus ramane.

View Posttioopedi, on 28 martie 2021 - 18:33, said:

Dap, tara arde, hotii fura sute de meleoane, institutia care vegheaza interesele tarii nu poate sa duca in instanta inregistrarile.
Nicidecum, intersele tari nu sunt vegheate de nimeni, te inseli, aici fiecare pt el. Dar asa este si in alte tari doar ca parlamentarii de acolo ii mituiesc pe cei de aici , ca sa fura si ei  prin intermediul colegilor nostri din parlament.

View PostVOC, on 28 martie 2021 - 19:05, said:

Eu zic sa te mai gândesti...
ba asa e, daca aparatura nu este omogata , inregistrarea nu are valoare de proba juridica, asta este portita prin care avocatii isi scapa clientii lor + incalcarea GDPR si altele

Edited by YalFa, 28 March 2021 - 19:48.


#20
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,707
  • Înscris: 01.12.2018

View PostYalFa, on 28 martie 2021 - 19:47, said:

Nicidecum, intersele tari nu sunt vegheate de nimeni, te inseli, aici fiecare pt el.
Attached File  protejarea.png   690.22K   17 downloads
romanistan
https://www.google.c...chrome&ie=UTF-8

#21
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007

View PostYalFa, on 28 martie 2021 - 19:47, said:

ideea este ca nu ai voie de exemplu sa ma inregistrezi fara sa ma antetionezi inainte, altfel incalci GDPR-ul personaei mele si imi platesti despagubiri de la 40K euro in sus .
iar interceptarea reprezinta metoda prin care se face inregistrarea, ca nu poti avea una fara celalalta , deci ce  am spus ramane.
daca ameninț la telefon un judecator, procuror sau pe Iohannis, si astia ma inregistreaza imi dau 40k euro in sus?
frate, de maine trec la amenintari si ma umplu de bani...
Posted Image

Edited by STARTREK1, 28 March 2021 - 20:00.


#22
YalFa

YalFa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 02.05.2020

View Posttioopedi, on 28 martie 2021 - 19:54, said:

Hartia si netul suporta orice

View PostSTARTREK1, on 28 martie 2021 - 19:59, said:

daca ameninț la telefon un judecator, procuror sau pe Iohannis, si astia ma inregistreaza imi dau 40k euro in sus?
frate, de maine trec la amenintari si ma umplu de bani...
Posted Image
Fara sa-ti spuna ? Da , ai dreptul asta,
Ca sa te inregistreze le trebuie mandat , iar inregistrarea trebuie facuta cu aparatura omologata in baza unui mandat caz in care nu se mai aplica GDPR.
Altfel daca te inregistreaza pe ascuns, iti incalca GDPR-ul si sunt  buni de plata .
Legile UE, in Franta se castiga procese si bani frumosi pt incalcarea GDPR, nu este Romanistan.

40K Euro sau 5% din veniturile lor declarare, care este suma mai mare dintre acestea

Edited by YalFa, 28 March 2021 - 20:07.


#23
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007

View PostYalFa, on 28 martie 2021 - 20:03, said:

Fara sa-ti spuna ? Da , ai dreptul asta, insa categoria de bugetari de mai sus au imunitate pe viata deci nu pot fi trasi la raspundere.
nu exista imunitate pe viata, doar Putin are asa ceva ,dar e la rusii si nu se pune...
ps. de unde le scotii? si arata legea in care cei enumeratii de mine au "imunitate pe viata"

Posted Image

Quote

Ca sa te inregistreze le trebuie mandat , iar inregistrarea trebuie facuta cu aparatura omologata in baza unui mandat caz in care nu se mai aplica GDPR.



baieti, continuati voi ca eu nu am cu cine...

Edited by STARTREK1, 28 March 2021 - 20:12.


#24
YalFa

YalFa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 02.05.2020
PS: acelasi lucru poti sa soliciti in instanta daca prietena sau sotia iti incalca GDPR, bagandu-si nasul prin telefonul tau sau email-urile tale. In UE multi au fost arsi la buzunar de chestiile astea, dar aici\
in Romanistan nu sunt publicate ca sa nu va stiti drepturile ca sa nu cereti bani. Posted Image

View PostSTARTREK1, on 28 martie 2021 - 20:08, said:

nu exista imunitate pe viata, doar Putin are asa ceva ,dar e la rusii si nu se pune...
ps. de unde le scotii? si arata legea in care cei enumeratii de mine au "imunitate pe viata"
Judecatorii nu pot fi trasi la raspundere, este lege in acest sens
iar presedintii de tari Nato au imunitate pe viata sau pot cere azil Nato daca tara lor iese din Nato si nu pot fi atinsi.D-aia Basescu si-a batut joc de tara asta si nu poate fi bagat in fiisa si cu Udrea la parnaie, mai documenteaza-te.

#25
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 827
  • Înscris: 24.11.2020
Bine, e asa cum zici tu Posted ImagePosted Image

Posted Image

#26
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,614
  • Înscris: 06.03.2005
Vezi ca au scapat unii si cu inregistari facute legal cu toate aprobarile, de servicii pentru simplu motiv ca erau interceptari in alte cazuri penale si nu se pot utiliza in alte spete, chiar daca acuzatul recunoaste alte infractiuni in aceste inregistrari, nu cele pentru care este urmarit.
Au fost respinse de instanta din acest motiv.

#27
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View PostAdrianCBK, on 28 martie 2021 - 16:41, said:

Buna ziua!
   As dori sa stiu la ce aparat, la ce dispozitiv se asculta probele audio in instanta si în ce format trebuie sa le fac pentru a le putea citi dispozitivu instantei?

La nici unul. Se transcrie din verbal in scris. NU sta judecatorul sa asculte .mp3, .wav, .flac in instanta, judecatorul le citeste de pe foaie inainte de caz, adica offline...
Judecatorul zice ce are de zis si pa!

View PostAdrianCBK, on 28 martie 2021 - 17:13, said:

Ma intereseaza doar ce format imi trebuie la inregistrare ca sa fie compatibila cu dispozitivul lor

Daca va fi sa-ti transcrie pe foaie, iti va spune atunci. Ai avocat? Vorbeste cu el. Sa nu de-a dracu` sa mai faci inca o boacana si sa te faci de ras si prin instanta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate