Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

diferenta intre conectat si deconectat de la incarcator

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
nelut1227

nelut1227

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.03.2021
buna ziua. mi-am luat recent un hp elitebook 745g2 care prezinta ceva chestii ciudate. cand am incarcatorul conectat, luminozitatea si felul in care se vede imaginea pe display sunt diferite (lumina mai puternica, si imaginile mai expresive), fata de cand incarcatorul e deconectat, chiar daca luminozitatea e data la maxim in ambele situatii. inainte aveam un hp 840 g1 care e cam identic la corp, inclusiv baterie. am luat bateria de pe acela, unde ma tinea 4 ore, si am pus-o pe acest 745g2 si tine putin peste o ora in aproximativ aceleasi conditii de utilizare. si in plus, merge cam greu, pe youtube se vede cam sacadat, iar in partea drepta se incalzeste mult peste partea stanga(in partea stanga are ventilatorul), si simt ca are suctiune prin tastatura in partea drepta. e normal asa ceva? ma gandesc sa nu fie ceva obturat pe traseele de racire, si de asta sa traga prin tastatura. mentionez ca are AMD A8 pro 7150b, si placa video integrata AMD radeon r5 graphics.

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,270
  • Înscris: 01.12.2001
Setări de alimentare.
Alegi acolo ce profil dorești sau faci ceva personalizat.
Pui pe high peste tot și aia e sau te joci acolo cum preferi

#3
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Intotdeauna un laptop conectat la alimentare functioneaza in alt regim decat in acela pe baterie, starile de pastrare a bateriei afectand ecranul si inclusiv viteza procesorului.

Edited by keta, 28 March 2021 - 16:57.


#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,270
  • Înscris: 01.12.2001
Nu "întotdeauna".
Depinde de setările făcute de utilizator.

#5
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Intotdeauna ....la ceea ce se astepta utilizatorul proaspat posesor de laptop.
Sunt setarile standard la orice laptop pentru a salva din baterie cand  esti neconectat la retea.

#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,270
  • Înscris: 01.12.2001

View Postketa, on 28 martie 2021 - 16:55, said:

Intotdeauna un laptop conectat la alimentare functioneaza in alt regim decat in acela pe baterie.
Eu asta am combătut.
Nu întotdeauna.

Ci "de multe ori" dar nu "întotdeauna"


#7
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Era vorba de un incepator, adica nu a intrat sa altereze setarile standard de saving battery pentru laptop.
Functie de observarea in timp a echipamentului si de necesitati, acele setari se pot modifica chiar sa fie egale cu cele din conectare la sursa de tensiune

#8
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,935
  • Înscris: 26.05.2007

View Postnelut1227, on 28 martie 2021 - 15:01, said:

............ si simt ca are suctiune prin tastatura in partea drepta. e normal asa ceva? ma gandesc sa nu fie ceva obturat pe traseele de racire, si de asta sa traga prin tastatura

Corect, trage aer pe langa/sub tastatura.......este aproape sigur daca sub bottom case nu are fante dedicate sub cooler-ul CPU !

Attached Files

  • Attached File  g2.png   1.27MB   2 downloads


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate