Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

LINK Academy

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 17.10.2018
Buna ziua . A urmat cineva un curs de la aceasta scoala ,nivel basic? e usoara partea de web designer?

#2
alexsama

alexsama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.01.2011
cauta pe forum, s-a discutat de n ori

#3
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,032
  • Înscris: 10.04.2006

 helen76, on 27 martie 2021 - 12:07, said:

Buna ziua . A urmat cineva un curs de la aceasta scoala ,nivel basic? e usoara partea de web designer?
Daca e usoara, nu iti foloseste la absolut nimic.

Deschid si eu academie, cea mai usoara academie.
Imi dai banii si iti dau dipoma de participare.
Nu trebuie nici macar sa vii la semnat.
Cu ce te ajuta?

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
la satisfacerea orgoliului propriu si pretentii la salar.

asta ca multi alti studenti ai vremurilor de azi. unii nici macar nu au habar pe unde e cladirea facultatii sau a insitutiei de unde au cartonul, insa impresiile sunt cat casa pt salar si beneficiile unui job. eventual direct in pozitie de director pe baza diplomei.

personal, sunt mult prea scarbita de mentalitatile de genul si asteptariel acestea de "e greu?", "imi gasesc usot un job bine platit?", etc.

#5
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 28.08.2008
Pai usor depinde de la om la om...daca ma intrebi pe mine care stie putin web dev poate mi se pare usor sau mediu, dar poate tie care nu ai experienta deloc ti se pare greu din orice punct de vedere.

Ai deja vreo experienta?


 Dany_Darke, on 27 martie 2021 - 12:43, said:

la satisfacerea orgoliului propriu si pretentii la salar.

asta ca multi alti studenti ai vremurilor de azi. unii nici macar nu au habar pe unde e cladirea facultatii sau a insitutiei de unde au cartonul, insa impresiile sunt cat casa pt salar si beneficiile unui job. eventual direct in pozitie de director pe baza diplomei.

personal, sunt mult prea scarbita de mentalitatile de genul si asteptariel acestea de "e greu?", "imi gasesc usot un job bine platit?", etc.

tip student la info:

- eu cand gat facultatea nu ma angajez pe mai putin de 5000 de lei
- cum adica, dar ce stii sa faci, ai ceva proiecte si rupi programarea?
- nu chiar, dar mi-a zis mie un prieten care e programator ca asa is salariile
- pai eu am inceput sa lucrez pe 2000 de lei fara experienta si eram cel mai fericit ca pot sa fac undeva putina experienta
- na eu nu as lucra, mai bine ma duc la parintii mei in anglia


gandirea multor studenti de info de azi care ma lasa rece, au impresia ca imediat vine pragul psihologic de 1000 de euro :))).



Acum, nu ar fi o problema daca s-ar folosi platformele astea doar pentru invatat si atat...nu sa fluturi tu ca ai terminat nu stiu ce curs si esti mare programator.

#6
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,232
  • Înscris: 24.02.2007
Ce inseamna web design aici? Unii inteleg doar creatie vizuala, altii front-end developement iar pentru unii inseamna chiar full-stack (de toate).

#7
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 17.10.2018

 dani.user, on 27 martie 2021 - 12:59, said:

Ce inseamna web design aici? Unii inteleg doar creatie vizuala, altii front-end developement iar pentru unii inseamna chiar full-stack (de toate).
nu e doar sa te ocupi de un site?  :)

#8
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
cursul de web design de la link academy tine 1 an,12 luni si ei zic ca are 20 de materii deci asta inseamna cam o materie la 2 saptamani ,adica sa inveti html css in 2 saptamani, Photoshop, Illustrator,Adobe XD,Javascript,Dreamweaver,WordPress in 2 saptamani ...eu zic ca e imposibil

plus ca materia e f usoara ,

mai bine iti cumperi un laptop de 800 $ de banii astia,faci vreo 10-15 cursuri de la udemy- unde primesti si diplome, si faci si un curs in Romania de vreo 400$ tot de web design pt diploma si sa inveti mai mult... si esti in avantaj, iti ramane si laptopul, pe net se gasesc multe cursuri de web design si gratis,carti articole...

#9
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,420
  • Înscris: 10.08.2005

 helen76, on 27 martie 2021 - 13:35, said:


nu e doar sa te ocupi de un site?  :)
"te ocupi", dar faci mai precis ce?

#10
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 17.10.2018

 cristirg, on 27 martie 2021 - 13:39, said:

cursul de web design de la link academy tine 1 an,12 luni si ei zic ca are 20 de materii deci asta inseamna cam o materie la 2 saptamani ,adica sa inveti html css in 2 saptamani, Photoshop, Illustrator,Adobe XD,Javascript,Dreamweaver,WordPress in 2 saptamani ...eu zic ca e imposibil

plus ca materia e f usoara ,

mai bine iti cumperi un laptop de 800 $ de banii astia,faci vreo 10-15 cursuri de la udemy- unde primesti si diplome, si faci si un curs in Romania de vreo 400$ tot de web design pt diploma si sa inveti mai mult... si esti in avantaj, iti ramane si laptopul, pe net se gasesc multe cursuri de web design si gratis,carti articole...
multumesc pt raspuns :)

#11
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 17.10.2018

 kNN, on 27 martie 2021 - 12:57, said:

Pai usor depinde de la om la om...daca ma intrebi pe mine care stie putin web dev poate mi se pare usor sau mediu, dar poate tie care nu ai experienta deloc ti se pare greu din orice punct de vedere.

Ai deja vreo experienta?




tip student la info:

- eu cand gat facultatea nu ma angajez pe mai putin de 5000 de lei
- cum adica, dar ce stii sa faci, ai ceva proiecte si rupi programarea?
- nu chiar, dar mi-a zis mie un prieten care e programator ca asa is salariile
- pai eu am inceput sa lucrez pe 2000 de lei fara experienta si eram cel mai fericit ca pot sa fac undeva putina experienta
- na eu nu as lucra, mai bine ma duc la parintii mei in anglia


gandirea multor studenti de info de azi care ma lasa rece, au impresia ca imediat vine pragul psihologic de 1000 de euro Posted Image)).



Acum, nu ar fi o problema daca s-ar folosi platformele astea doar pentru invatat si atat...nu sa fluturi tu ca ai terminat nu stiu ce curs si esti mare programator.
nu ,nu am .dar vreau sa invat

 cristirg, on 27 martie 2021 - 13:39, said:

cursul de web design de la link academy tine 1 an,12 luni si ei zic ca are 20 de materii deci asta inseamna cam o materie la 2 saptamani ,adica sa inveti html css in 2 saptamani, Photoshop, Illustrator,Adobe XD,Javascript,Dreamweaver,WordPress in 2 saptamani ...eu zic ca e imposibil

plus ca materia e f usoara ,

mai bine iti cumperi un laptop de 800 $ de banii astia,faci vreo 10-15 cursuri de la udemy- unde primesti si diplome, si faci si un curs in Romania de vreo 400$ tot de web design pt diploma si sa inveti mai mult... si esti in avantaj, iti ramane si laptopul, pe net se gasesc multe cursuri de web design si gratis,carti articole...
si ce laptop recomanzi la acesti bani? asus acer alienware lenovo

#12
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

 helen76, on 27 martie 2021 - 14:38, said:


si ce laptop recomanzi la acesti bani? asus acer alienware lenovo

ce vrei ceva cu i5-generatia 10.. , 15.6", Full HD, 12-16GB ram , 512GB SSD...

#13
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014

 MarianG, on 27 martie 2021 - 14:00, said:

"te ocupi", dar faci mai precis ce?

pai altii fac site-ul, iar astia de pe urma supravegheaza sa nu fie greseli de ortografie. ca mai mult de atat nu vor sti dupa astfel de cursuri fulger.

#14
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,420
  • Înscris: 10.08.2005
marca este irelevanta, ca  este pe procesor amd sau intel, pe tine  te intereseaza sa ruleze "pagini web", chiar si sitemul de operare este irelevant la acest moment

#15
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Subcriu. Am cunoștințe web designeri și concepția lor e că poți face chestii ușoare/medii pe orice laptop care nu e gioarsă în utilizarea zilnică (celeron/pentium N, hdd ,etc). Ei așa au început (bine ,cu desktopuri) și momentul în care au sărit pe ceva mai profi/scump a fost momentul în care achiziția lor nu mai era o presiune financiară enormă (în general cam toți au trecut pe MacOS).

#16
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 17.10.2018
am inteles

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate